Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak úgy adják haza a...

Tényleg csak úgy adják haza a koraszülött babámat, ha megválok a macskámtól?

Figyelt kérdés

Anyósom állandóan ezzel ijeszteget, hogy már ki kellene hajítani azt a "dögöt", mert a gyerekem csak fontosabb, mint a macska és így a doki nem fogja hazaengedni. Állítja ő, pedig erről szó sincs, de a macskám egész éltét eddig a lakásban élte, ki nem rakhatom. A kórházban eddig még senki nem kérdezte vagy mondta volna, hogy baj, ha macska bent van.


Most tényleg ki kell dobnom e miatt? Nekem ez kicsit túlzásnak tűnik...



2015. jún. 23. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az én anyósom is mond hasonló okosságokat :) Természetesen nem igaz, egyik füleden be másikon ki.
2015. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van macska.Nem volt szó róla,hogy nem jöhet haza a baba.
2015. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ikreim voltak a korán, de senki sem kérdezte, hogy van- e otthon állat. Azért a pici szobájába ne engedd, tartsd tőle távol az első hónapokban, de anyós hülyeséget beszél.
2015. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm unokahúga úgy tanult meg mászni, utána pedig járni, hogy a cicához akart odamenni. Az első szava is a 'cica' volt, a szülinapi tortáin is mindig macska figura van. Ha nincsenek otthon, sír a cica után. Hazaadják.
2015. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Baromság.
2015. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

PIC-en dolgozom, és szinte soha nem is kérdezünk rá a macskára. A terhesség alatt okozhat gondot, de te ezen már túl vagy.

Szerintem a kórházban is gondolják, hogy nem egy ágyban alszik majd a baba a "döggel" és nem hagyjátok neki nyalogatni :D És ha tényleg így van, nem is lesz semmi gond. Attól mert kisbaba, vagy netán korababa, nem kell túlfélteni :)

Mellesleg én sem válnék meg a macskától ;)

2015. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, zöld mancs mindenkinek jár :D Utolsó , mit dolgozol?
2015. jún. 23. 22:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Diplomás ápoló vagyok :)

Utolsó

2015. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak egyre figyelj: macska ne feküdjön be a baba mellé. Ha leteszed aludni a babát akkor ne hagyd a macskával egyedül, vagy zárd be az ajtót, hogy a macska ne tudjon odafeküdni. A cicáknak vonzó a puha babaágy, de egy koraszülöttnek fejletlen immunrendszerrel nem a legelőnyösebb, ha a cica közvetlen mellette van vagy mondjuk a szájába kerül a szőr.

Helyedben megvárnám az első oltásokat és csak utána engedném közvetlenül cicázni.

2015. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 macskánk van, (kijárósok, családi ház) simán befekszenek a gyerekek mellé is.

Ki ne dobd! Persze: féregtelenítés, bolhátlanítás elengedhetetlen! Én 4-5 éves kor alatt nem engedtem a gyerekeknek a macskát az ágyba!

2015. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!