Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevinnétek 7 hónapos babát...

Mongole kérdése:

Bevinnétek 7 hónapos babát kórházba látogatni?

Figyelt kérdés
Egy kedves barátunk fekszik a neurológián és meglátogatnám, de csak a kisfiammal tudnék menni. Nem vinném be a kórterembe, hanem a beteget kihívnám az előtérbe . Ti mennétek így látogatni?
2015. jún. 24. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem apukám került kórházba, amikor 2 hónapos volt a lányom. Nem tudtam kire bízni a kicsit, így hát bementem vele a kórházba. Nem feltétlen néztek rám jó szemmel a nővérkék, de hát mit csinálhattam volna: inkább ne látogassam meg apukámat? (Aki amúgy sajnos 2 hét múlva meghalt.) :(

Ha nincs járványidőszak (márpedig most nincs), akkor nagy gond nem lehet, hogy babával együtt mész. Főleg, ha fontos számodra a barátod.

2015. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Neurológián dolgoztam a kisfiam születése előtt.

Eszembe sem jutna bevinni.

Egy ilyen osztályon sok idős, agyvérzett, lebénult, pelenkás ember fekszik. A legjobb ellátás mellett is vannak gondok a higiéniával. Itt ott egy kis büdös pelenka vagy gennyező seb talán nem zavarna, gondolom, hogy nem mászna végig a folyosón a baba..

DE! Szinte mindig van egy ilyen osztályon valami nosocomiális fertőzés, pl. MRSA. Felnőttre is veszélyes, súlyos szövődmények lehetnek, nem egy kisbabára..

Ha mindenképp szeretnéd bevinni, és megoldható, menjetek le inkább a büfébe vagy az udvarra, és legyen nálad kézfertőtlenítő.

De komolyan, a saját érdeketekben, ne vidd be. Én mint neuro-s főnővér, meg is kérnélek, hogy fáradj ki a babával az osztályról. Nem neki való..

2015. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennék, de én is megkérném, hogy ne az osztályon találkozzunk, már ha ki tud jönni.
2015. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok: ja, persze, az osztályra nem mentem be a kicsivel. Apukám jött ki a kórház bejáratához, akkor még tudott menni (az első héten még nem tűnt olyan vészesnek az állapota). Szóval az osztályra nem mennék be babával.
2015. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem. Szintén, dolgoztam ilyen osztályon. Nem pici babáknak való hely. Felhívnám a beteget telefonon, és biztosítanám arról, hogy gondolok rá.
2015. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a neurológiás főnővérrel.


Kórházban dolgozom, kismamákat fogadunk UH-ra. Azóta háromszor annyit vagyok beteg. Soha nem hoznék be ide kisgyereket. Próbáld megoldani család, szomszéd nagylány, szomszéd anyuka, esetleg nagyobb gyereked ha van bölcsis/iskolás anyuka, játszótéri ismerős vagy bármi más módon.

Egyetlen kedves barátért sem vállalnám be. Nagyon közeli hozzátartozó esetén meg inkább bébiszittert keresnék akkor is ha néhány napig csak a legolcsóbb kajákat ehetném, mert annyira hiányozna az az összeg a kasszából.

2015. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ. melyik osztály,mennyi időre,milyen évszak van,na meg kihez megyek,és miért.. ha unokatesómhoz mert eltört a lába,akkor majd meglátogatnám otthon. ha közeli hozzátartozóhoz aki mondjuk nagyon beteg,,neadjisten haldoklik,akkor igen. ha a barátod ki tud menni a kórteremből,esetleg le tudtok sétálni a bűfébe,ki az udvarra,akkor igen. a szülészetről is valahogy kiviszik a kórházból az ÚJSZÜLÖTTEKET,és semmi bajuk nincs :)
2015. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem edesanyam volt nem reg korhazba,es igen en bementem AZ egy eves gyerekemmel,mivel nem tudtam kire bizni.

Igaz nem volt fertozo beteg es csak par percre,de en bementem vele..

2015. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Max a kórház udvarára bemennék, ha ki tud jönni a beteg, ha nem akkor beszéljetek telefonon, vagy bízd rá valakire a kicsit.
2015. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!