Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kell minden...

Szerintetek kell minden szülőnek légzésfigyelő? Érdemes venni?

Figyelt kérdés
Üdv. Néztem neten ilyen 20-30 ezer forintért láttam . Megmondom őszintén,hogy nem nagyon tellik erre is persze ha a tobbség azt mondja hogy jó ha van akkor megoldjuk a dolgot csak kiváncsi vagyok a véleményetekre.
2015. jún. 24. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt. A barátnőméknek volt, de azok meg szívbajt kaptak ahányszor hamisan riasztott.
2015. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt, engem megnyugtatott. Egyszer sem riasztott hamisan (sokan amúgy félreértelmezik, és hamis riasztásnak hisznek mindent, pedig lehet a baba hosszan nem vett levegőt, és már erre is beriasztott - ilyenkor pedig egyáltalán nem baj, ha a sülő megmozgatja a picit, aki ennek hatására levegőt vesz).


Szerintem, akinek nem volt szüksége rá, és a babával semmi gond nem volt, annak tök felesleges. Gondolom, akinek nem volt légzésfigyelője, és netán baj történt, az cseppet másképp gondolja. Persze csak utólag...


Amúgy használtan is vehetsz, olcsóbban. A miénk 5 éves, és most is tökéletesen működik, második babával használjuk. Utána biztos eladom (gondolom már jó olcsón, pedig teljesen okés az állapota).

2015. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A téves riasztásról csak annyit: SOHA nem fogod megtudni, hogy a "téves" riasztás valóban téves volt-e. Mert a riasztás elsődleges célja pontosan az, hogy kicsit felriassza a babát, aki ettől újra elkezd lélegezni. Mire odaérsz (hálistennek), azt látod, hogy szuszog.

Nekünk háromszor riasztott be "tévesen", mindhárom az első hónapban történt. Nem mászott le a matracról a baba, nem volt betakarva a feje, semmi.

Nem tudom, hogy ha nem szólal meg a riasztó, történt volna-e tragédia. Lehet, hogy nem. De nem ennek az árán akarom megtudni.

Azóta 6,5 hónapos, gyakorlatilag bejárja a kiságyat, a legtávolabbi sarkokba felkucorodik, de a légzésfigyelő sosem riaszt be "tévesen".

A barátnőm kislánya egyidős az én kisfiammal. Többször is beriasztott nekik eleinte. Ilyenkor megsimította a hátát, mire a kislány hatalmasat sóhajtott, mint aki víz alól bukik fel. Valószínűleg nem "téves" riasztás volt.

Kedves Kérdező! Használtat vegyél! Én is azt vettem. Lépj be környékbeli facebook csoportokba, hidd el, olcsón kapsz. Bérelni szerintem nem éri meg, ugyanannyit kifizetsz, és még kauciót is le kell tenni.

2015. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fiamnál: Kb 10 hós koráig használtuk. A végén becsomagoltam és eltettem , mivel 2 éjszaka kb 6-szor riasztott be, mert olyan fura pózban feküdt (popója az égnek, félig oldalt), hogy nem ért le rendesen a matracra.

Lányomnál: Nem használtuk egyáltalán.


A védőnő nekem azt mondta, hogy ha nem koraszülött a baba, ha minden körülmény a szülés és szülés körül rendben volt, tehát teljesen egészséges a baba, akkor felesleges.

De az tény, hogy a szülőket megnyugatatja amíg van. Egészen addig, amíg be nem riaszt...

2015. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk Angelcare van. Egyszer sem riasztott tévesen. Ill. egyszer riasztott összvissz, amikor lemocorgott a fiam a kiságy végébe. Mi újan vettünk, lehet,hogy ha használtan veszi valaki, akkor már lehetnek vele gondok. Nekünk nem volt, és engem megnyugtatott. A miénk bébiőrös is, így a ház másik végében is hallottam,ha felébredt.
2015. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm akinek a gyerekét megmentette volna. Természetesen vettem. Normál súlyú egészséges babáknál is lehet baj.
2015. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, de minket megnyugtatott, mert az első naptól külön szobában alszunk. 2x vagy 3x volt riasztás, amikor a gyerkőc teljesen a kiságya végében (70x140-es, szóval lehempergett az érzékelő részről) volt összekucorodva.
2015. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sandrachnologic ***** válasza:
Nekunk a fiamnal nem volt negy eve, nagyon ellene voltam. Nem is volt gond a szülésnél sem, máskor sem, feleslegesnek ereztuk. Igy döntöttünk a lányunk esetében is iden. Csakhogy a szülésnél gond volt, mar a kórházban is volt alatta legzesfigyelo, pedig normal súlyú egészséges baba volt, de mivel szuleskor nem sirt fel azonnal mert aludt (programcsaszar volt az én betegségek miatt), igy nem vett levegőt es elkezdtek lelegeztetni egy olyan 40 másodpercre. Utana minden oke volt, de rákérdeztem az orvosoknal es azt kertek, higy inkabb legyen otthon is. Egyebkebt nagyon megnyugtató, mert az első perctől kezdve csak hason hajlando aludni, igy ejjel csak kinyitom a szemem es latom, hogy villog az erzekelo, hogy vesz levegőt a baba es nyugodtan alszok tovabb. A fiamnal allandoan járkáltam nézegetni hogy szuszog-e.
2015. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!