Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik?! Tapasztalt...

Mi történik?! Tapasztalt anyukák segítségét várom. Babám 4 hónapos. Pár napja érdekes tüneteket produkál.

Figyelt kérdés

Ezek: napközben szinte nem gőgicsél, mosolyog, hanem csak enyhén nyöszörög, egykedvűen nézeget. Sokkal kevésbé élénk, mint korábban.

Általában este szokott lenni egy sírós "menete", de most ez is sokkal rosszabb, szinte alig lehet megnyugtatni (szerintem nem hasfájós). Két napja az éjszakák úgy néznek ki, hogy két óránként ébred, holott korábban már az is előfordult, hogy átaludta az éjszakát, de a rutin inkább az volt, hogy egyszer kelt hajnali 1 körül, majd reggel 1/2-7 tájékában szopizni.

Most ezt cserélte le a két óránkénti ébredésre.

Persze nyálzik, és újra (mert már korábban is csinálta egy ideig) öltögeti a nyelvét, szopja a száját (persze az ujját is).

Létezik, hogy már a fogzással függ össze a dolog? És ha igen, akkor hány napig lesz ilyen nyugtalan, hiszen az, hogy valóban kibújjanak az első pici fogai még akár hónapokkal odébb lehet, nem?

Ti hogyan nyugtattátok őket meg ebben az időszakban?

Azt olvastam, hogy nem szerencsés visszaállni arra, hogy az ember két óránként megetesse éjjel, mert visszaszokik rá. Inkább próbálja az ember álomba simogatni, dúdolni stb.

Vélemények?


2010. márc. 2. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen kiderítheted hogy a foga-e a ludas. Vegyél Dentinox gélt, és ha jön az este és sír, kend be mindenhol a kis ínyét. Ha megnyugszik pár pillanat múlva, akkor megvan mi volt a baj.
2010. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "tünetek" alapján elég egyértelmű, hogy a foga miatt. Mivel napközben is nyűgös, én elkezdenék a helyedben homeopátiás szerrel próbálkozni. Ugyanilyen tünetek miatt én a chamomilla vulgaris 15ch-ból majdnem minden órában adok neki 5 golyót pici vízben feloldva, és mercurius solubilis 9ch-ból (ez a camomilla kiegészítő szere lehet alvászavar esetén) napi 2x5 golyót.

Ezen felül természetesen lehet használni a dentinox gélt, én este, közvetlenül mielőtt az ágyába beteszem, akkor dörzsölöm bele az ínyébe. (B)

2010. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5 hós lesz most. Ilyen nálunk is volt ennyi idősen. Sőt most megint. Meg is lett az eredménye. Már van egy fogunk.

Nekünk is azt mondták hogy,ebből akár hónapok múlva lehet valami, de nálunk nem így lett. Ugyanis már a második is jön. Szóval nálunk most úgy áll a helyzet hogy 1 hónap 1 fog. =)

Mi is szedünk humenopátiás bogyókat, csak én nem tudom mi a neve mert a dokitól kapjuk saját kiszerelésben. Az van csak ráírva hogy sérüléses fájdalomra. Szerintem jó.

És fogzós borostyán nyakláncot is használunk.

Egyébként most megint nagyon rosszul alszunk. Éjszaka is meg kell etetni. Igaz lehet ez az én lustaságom is. Mert így egyből visszaalszik. De ha ringatom meg ilyenek akkor nem akar.

2010. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk ez akkor kezdődött (napra pontosan), amikor betöltötte a 3. hónapot, és kb. 2 hete múlt el.... most 14 hós. komoylan, van 12 foga, de mindegyikkel mennyit szenvedtünk, heteket, egy-egy foggal, és semmi se vált be, a dentinox se, se a homeók, ha nagyon szenvedett, éjjelre kapott panadolt. kívánom, hogy nálatok ne így legyen.
2010. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Kérdezném viszont, hogy ha elkezdjük alkalmazni a Dentinox gélt és a Viburcol kúpot, akkor innentől kezdve ezeket hónapokon keresztül adni kell, amíg ténylegesen kibújik a foga?

2010. márc. 2. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A dentinoxot végig a fogzás alatt lehet alkalmazni (max. napi 3x), a viburcolnak pedig, mint az összes homeósnak az a lényege, hogy amint kifejti a hatását (kb. másfél-két hét általában), folyamatosan lehet csökkenteni az adagolást, mivel a szervezetet arra bírja rá, hogy saját magát meggyógyítsa. (B)
2010. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!