Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam még mindig...

11 hónapos kisfiam még mindig 2x2 órát alszik nappal? Nem sok?

Figyelt kérdés

inkább az "zavar" hogy alig bír fent lenni két alvás között 3órát. még sétával vagy kint az udvaron játékkal sem nagyon tudom ezt az időt növelni, max fél órával mert nyűgös lesz. este kb 8tól reggel 6-8ig alszik.

a ti gyereketek ilyen idősen mennyit aludt?


2015. júl. 4. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

az én lányom 11 hós...délelőtt 1,5 órát alszik, délután néha 1,5-et, néha felet...az utóbbi héten elkezdett rosszul aludni, talán a nagy meleg miatt, kétszer fél órákat napközben. Ezért próbaképpen ma már nem tettem le délelőtt...most 11 óra múlt, és még bírja, egyébként 9.30-11ig aludni szokott.


amúgy hagyd hadd aludjon amennyit szeretne, saját maga fogja elhagyni az alvást, ha úgy érzi. Ezt ne sürgesd, inkább örülj hogy van egy kis nyugalmad :)

2015. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen örülök hogy tudok pihenni. csak több ismerősöm is mondta, meg a nővérem akinek annyi idős a fia mint az enyém,hogy 2-3x fél órát alszik...stb. meg itt is olvastam. de nem akarom erőltetni. próbáltam később altatni, vagy épp kelteni...de a fiamnak nem volt jó :) tehát hagyom hadd aludjon, lassan két órája :) csak azért érdekelt hogy ilyenkor nem kéne többet fent lennie, hogy játszon, fejlődjön...stb, hogy én csinálok e rosszul valamit.
2015. júl. 4. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
végül is a sok játék, inger neki, amennyire lefárasztja, ő annyit alszik. Ha sokat alszik, akkor valószínű jobban figyel mikor ébren van, vagy annyi impulzust felvesz, hogy ilyen jó az alvókája. Ez egyáltalán nem kóros még, nincs min aggódni, amikor ébren van, töltsétek tartalmasan a napot, amikor meg alszik, legalább tudsz magaddal foglalkozni vagy a háztartással. Az enyém mint írtam már nem alszik ennyit, viszont én nap közben csinálom a házimunkát amikor ő egyedül játszik. Így nyilván kevésbé fárad el..ha egész nap fárasztanám, akkor biztos ő is többet aludna. Nálunk ez kölcsönös megállapodás: annyit alszik amennyihez kedve van, de ha keveset alszik, akkor többet kell egyedül játszania mikor ébren van. De nem panaszkodik :)
2015. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát ilyen téren nekem nagyon jó így. alszik 10-12ig kb, amikor főzök, majd 3-5ig amikor a főzés pakolás, stb...után nekem is jól esik szusszani. tehát nem panaszkodom :) csak pont amit írtál, hogy így jó e neki, foglalkozom e vele eleget, mert hogy ennyit alszik úgy érzem nem, mert amúgy ügyesen el van egyedül. de mindegy is. köszi a megnyugtatást. :)
2015. júl. 4. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Had aludjon :) annyira van szüksége!

Enyém 1 éves. Délelőtt 2 óra, délután fél-1 óra.

2015. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém még másfél évesen is 2x aludt nappal. Ha a kisfiad egészséges, vidám,, jól fejlődik, nem vérszegény akkor ne aggodalmaskodj.
2015. júl. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is :) minden rendben a fiammal fejlődésileg, szerintem egészségileg is, bár a vérszegénységet 100%osan vérkép mutatná meg. de nincs erre utaló jelek. köszi még egyszer.
2015. júl. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!