Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran olvastok/mondto...

Milyen gyakran olvastok/mondtok mesét a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Az én fiam 6 hónapos, sokat beszélek hozzá, énekelek, de mesemondásban nem vagyok valami erős. Interneten nagyon jó hangos mesék vannak, esténként azt szoktuk hallgatni. Szerintetek fontos, hogy a meséket is az én hangomon hallja vagy egy "idegen" hangon is mehet?

Amúgy mennyit beszéltek a babákhoz? Mindig magyaráztok valamit vagy vannak csendesebb időszakok?



2015. júl. 6. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

egy 6 hónapos kb egy szót sem ért, teljesen felesleges neki olvasni, akár atomfizikáról is beszélhetsz. lényeg az lenne, hogy te beszélj, a hangos könyvnek ebben a korban semmi értelme.

a babát az nyugtatja meg, hogy az anyukája hanglejtését már felismeri, ez megnyugtatja, ha kellemes, lágy... :)


mondjuk szerintem egy kicsit sok már amit csinálsz, annyi épp ég amennyi természetesen jön :) este otthon van apa is gondolom, teljesen elég az, ha a ti beszélgeteéseteket hallgatja és énekelsz neki egyet lefekvés előtt :)

2015. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egesz kicsi volt, mikor mar olvastunk neki, eloszor a babakonyvekbol, aztan jottek a leporellok.

Mar most nyugodtan mondokazzatok, enekeljetek, tetszeni fog neki.

"itt a szemem, itt a szam, ez pedig az orrocskam..."

Ujj szamolgatos, mint a huvelykujjam almafa.

Kisbence, meg Arkot ugrott a szunyog, szuros gomboc, Gryllusnak rengeteg rovid kis dala van, illetve ott vannak a Gyerekdalok, es Mondokak, amk a Minimaxon is mentek/mennek.

Mi sajat magunk enekeltunk, szerintem az jobb, mint a hangos mesek. Hidd el, ot nem erdekli, h hamisan enekelsz, vagy nem tudod rendesen hangsulyozni a meset. 😊

2015. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapossal még ne nézess mesét az interneten :-)

Ennyi idősen még nem olvastunk neki mesét, könyveket nézegetni persze lehet, mutogathatod neki hogy itt a cica kutya stb. De kb. 1 percig köti csak le úgyis, meg inkább tapizni és megrágni akarja a könyvet ennyi idősen, nem érdekli maga a mese. Persze az jó hogy hallja a hangodat, viszont netről mesét hallgatni sok értelmét nem látom.

Még később jön el az igazi mesélős időszak, nem kell előre rohanni annyira!

2015. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Kedves 3-as! Nem nézetek vele mesét, csak hallgatta. Ezek nem animált mesék, csak felolvassa valaki őket.

2015. júl. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!