Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukak mennyire volt...

Edyke.; kérdése:

Ikres anyukak mennyire volt nehez 2 picivel foglalkozni, eteni, altatni? Hogy oldottatok meg?

Figyelt kérdés
33hetes kismama vagyok ikrekkel es egyre tobbet gondolok arra hogy el fogom e tudni latni oket rendesen, elegge parazok mert elso terhesseg. ti hogy csinaljatok sok segitseg kell mert nekem nem nagyon lesz csak a ferjem mikor itthon van este, van valami bevalt modszer vagy program amire ra lehetne szoktatni az elejetol h valamivel konnyebb legyen?
2015. júl. 6. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor az ikreim megszülettek, akkor teljesen egyedül voltam velük, segítség nélkül, a férjem reggel ment munkába és csak este ért haza, a babafürdetés volt, amikor segített. Egyikönk anyja sem élt a közleben, viszont volt még két gyerekünk (6-9 évesek)


Nekem jól bevált, hogy kezdettöl próbáltam napirendet kialakítani, nem eröszakosan, de azért nem vártam, hogy majd ök valamikor összehozzák.


Ha az egyik éhes lett, akkor a másikat is felkeltettem és megszoptattam - így pár hét alatt teljesen összeszoktak, nagyjából egyszerre voltak ébren meg aludtak.


Föként eleinte, amikor éjjel is többszrö felébredtek, meg még én is fáradt voltam - ha nappal elaludtak, akkor én is lefeküdtem arra a fél óra-órára, így nem voltam annyira túlfáradva. A házimunkát minimalizáltam, csak a legszükségesebbeket végeztem el.


Elég hamar kellett nekik tápszer is, azt egyszerre adtam nekik, mindkét kezemben egy-egy üveggel. Öket babahordozóba tettem egymás mellé, kicsit megemelt helyzetben így mindkét kezem szabad volt.

2015. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem ikreim vannak, de mi azok voltunk, anyu sokat mesélt azokról az időkről. Ő beült közénk és tette a dolgát, azt mondta, hogy szinte folyamatosan, nem nagyon volt pihenő. Este elosztották apuval az éjszakát, az első felében ő aludt, mert már kimerült volt, és apu volt "ügyeletben", aztán apu feküdt le aludni, és ő volt ébren, hogy apu tudjon valamennyit aludni munka előtt. Az első fél év nagyon nehéz volt, de ahogy önállósodtunk, azt mondta, sokkal könnyebb lett, mert rögtön játszottunk egymással. Ovis korunkra néha egész nap csak egymással voltunk elfoglalva, játszottunk, beszélgettünk, akkor már nem voltunk annyira megterhelőek.
2015. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is első terhességből lettek ikrek.

Ne parázz, várd őket örömmel, hiszen örömteli dolog ez.

Nem lesz könnyű, talán ha már ráállsz a kevés alvásra, akkor kicsit könnyebb. Amúgy meglátod, az ember nagyon kreatív, kemény csaj tud lenni, ha muszáj.

Nekem is késő esténként jár haza a férjem.


Etetés: tegyél meg mindent, hogy legyen tejed! Ne fogadd el, ha nehezen jön, vagy ha kevés! Kérj segítséget a védőnőtől, szoptatási tanácsadótól! NAGYON sok időt vesz igénybe a tápszerezés, méricskélés, sterilizálás!

Ha mégis tápszerre lesz szükség, akkor mindig csinálj meg előre fél napi adagot, tölts cumisüvegekbe, hogy melegítésre kész legyenek. Ne foglalkozz azzal, hogy jaj mi lesz, ha nem mindig frissen készíted. Semmi baj nem lesz, csak rögtön tedd majd hűtőbe. Rengeteg időt és energiát megspórolsz ezzel. Tápszerezésnél is lehet őket egyszerre etetni, ha megfelelően helyezed őket szopipárnára, de ezt csak vész esetén csináld, ha tényleg kevés az idő, vagy egyszerre ordítanak. Ha csak egyik van fent etetési időben, a másik alszik, etesd őket külön, hogy meglegyen a testközelség.

Tandemszopiról sokat olvashatsz a neten, ekkor megvan a testközelség.


Altatás: legjobb, ha etetés után vagy büfiztetéskor szépen elalszanak maguktól, aztán mehetnek az ágyba. Ha nem, az kellemetlen. Én sokat ringattam őket görgős ágyneműtartóban, meg egy-egy kezemben hordozóban (sokáig nem megy, dögnehéz...), de inkább járj utána, hogy tehetsz két babát hordozókendőbe. Abban nagyon gyorsan elalszanak a picik, nekem a harmadik, egyedül született kisfiamnál ez mindig bevált.

Ja, meg az ikreknél az Álomszép című album is sokszor meghozta az álmot.


A legfontosabb, hogy ne legyél túl merev, ne parázz, ha nem muszáj.


Amúgy meg itt az alapmű, amit minden ikres sorstársnak ajánlok: Métneki Júlia: Ikrek könyve

Minden benne van, ami csak felmerül benned... olvasd el, és meglátod.


Jó egészséget kívánok!

2015. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a tanacsoktak, remelem menni fog, fo h legyenek egeszsegesek
2015. júl. 6. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!