Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi megy el nektek havonta...

Mennyi megy el nektek havonta a babára?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyi popsitörlő, pelenka kell stb. És nektek mennyibe szokott kerülni?
2015. júl. 6. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Már nem baba a gyermekem, de csecsemő korában átlagosan 8-10 pelenka fogyott egy nap, és egy csomag popsitörlő sem tartott tovább 2-3 napnál. Anyatejes volt, rengeteget kakilt, így fogytak a pelenkák gyorsan.


Kb 15-20 ezer Ft ment el pelenkára, popsitörlőre, popsikrémre havonta.

2015. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igazából mèg nem számoltam össze az összegeket.

-Pampers pelenkát használunk 86db kb kèt hètig elèg, ez 5000ft.

-Popsitörlő is pampers abból a nègy csomagost/56db veszem azis kb kèt hètig kitart 2000ft

-Sudocrem popsikenőcs 2000ft, ez is kèt-kèt ès fèl hèt

-Fürdető/babaolaj kèt havonta 3000ft

-Ruha havi 1000ft


Mivel anyatejes egyenlőre ennyi amit költünk, vagyis ami eszembe jutott.

2015. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy éves múlt, a rezsit nem tudom, hogy mennyivel dobja meg, de talán vízből fogy kicsit több, ezért ezt nem számolom.


Kaja: 20-30e körül (üveges bébiétel, alapanyagok, ha én főzök, tápszer)

Pelenka, popsitörlő: 15e körül tippelem. Most már 4-5 kell naponta, de ha épp tisztába tétel után tojik be, akkor rögtön plusz egy.


Ruházkodás, egyéb felszerelések: ez időszakos kiadás, havi összegre leosztva talán 5e (ebben benne van az új cumi, új matrac, játékok, stb, amire épp igény van)


Tehát havonta 40-50 körül, de kiemelem, hogy ez nem minden hónapban, hanem néha kevesebb, néha meg kiugróan sok (pl. egyszerre veszünk neki több ruhát, mert kinőtte az aktuális méretet)

2015. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első 6 hónapban a kajára semmit nem költöttem, ugyanis anyatejes volt. 1 éves lassan, sok olyan dolgot eszik már, amit mi is (leves, főzelék, húsok, pékáru, virsli, felvágott, joghurt stb.), emellett veszek neki sok gyümölcsöt, gabonapépet/tejpépet, müzlit, anyatejet pedig már csak este kap. Nehéz teljesen különválasztani a miénktől, de nagyjából 10-15 ezer lehet 1 hónapban.

Pelenkára (Libero), popsitörlőre (Libero, Pampers), fürdetőre (az első 8-10 hónapban gyógyszertári, most már Hipp) és hasonlókra kb. 15-20 ezer megy el.

Ruhát kapunk is (sógoréknál pár évvel idősebb gyerek van), illetve ha látok valami akciósat, akkor beszerzek/rendelek pár darabot (akár előre nagyobb méretből is), így azt is nehéz összeszámolni, kb. 5-10 ezer/hó, ha cipő is kell, akkor mindjárt megugrik egy 10-essel.

Nálunk a gyógyszerek lényegesen meg tudják dobni a költségeket, ugyanis kruppra hajlamos a gyerkőc, így pár hónap alatt nagyjából 30-40 ezret biztos fizettem már el gyógyszertárban (rohamra kúp, lázcsillapító, orrspray, kalcium, köptető, vitaminok stb.).

2015. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pelenkára havi 15.000ft

Popsitörlő havi 5000ft mondjuk ezt eléggé pazarlom nem csak pelenkázáskor kerül elő.

Popsikrém,fürdető kevert gyógyszertári az csak párszáz ft.

Kaja olyan 20-25.000ft (bébiétel,baba joghurt,és ha főzök neki ahhoz a hozzávalók)

Minden hónapba veszek neki ruhát elég gyorsan nől.

Mindenből veszek 1-2db-ot. (Body,rugi,nadrág,most kisszoknyák kelettek) gyorsan kijön a 8-10.000ft pedig nem oltári drága márkát veszek disney vagy f&f ezt lehet a közelbe kapni.

Ebben a hónapba volt a szülinapja,úgyhogy játékra is szépen elment 15.000(ennyit minden hónapba elteszek váratlan kiadásokra gyógyszer stb...

1 éves

2015. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pelenkára és egyéb babaápolási cuccokat hónap elején veszem meg egyszerre, 13000 Ft-ot szoktam kb a Dm-ben hagyni. Kuponozok állandóan, ezen spórolok 6000 Ft-ot havonta. Ruhákat én turkálni szoktam. Havonta ruhára olyan 3000 Ft körül költök. A cipő ami nagyon megnyomja a költségvetést, általában 2 havonta új cipő, mert nagyon gyorsan nő a lába. Ezzel kapcsolatban is sokat böngészek, sokszor szerencsés vagyok, mert találok 8000-9000 Ft környékén szupinált cipőket. Nem vettem sose üveges bébiételt, nem nagyon tudom megmondani, hogy mennyi megy el rá igazság szerint, de jóval olcsóbb mintha üvegeset vennék és szerintem egészségesebb is. Szerintem naponta 500 Ft lehet a kajcsija, körülbelül 15000 Ft összesen havi szinten. Ebben van zöldség, husi és gyümölcs. A vízfogyasztáson, azért meglátszik, hogy van a kislányom, mert jóval többet mosok. A téli fűtésen is látszott, mert jóval melegebb volt, a férjemmel nem voltunk fázósak, ezért nem is nagyon fűtöttünk. Tápszerből 4 doboz fog egy hónapban, 2500 Ft a havi adag. Ha gyógyszer kell, azt nem ússzuk meg általában 3000 Ft alatt.
2015. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 éves, pelenka (lidl)- 8000, popsitorlo kendot nem használok elvbol- csak nagyméretu vattapamacsot, plusz mandulaolajos vizet- ez kb. 600 ft, tápszer 2 doboz 6000, popsikrém 2 havonta egy 1500 ft. kaját pluszba nem számolok, mert kulonosebb jelentosége nincs, hogy egy szelet kaláccsal, vagy 2 db tojással tobb fogy..

egyébként most nyáron moshato pelust használok.

2015. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ruhára nem koltunk, mert gyerekruha boltban dolgozom...ugyhogy már most van 4 télikabátja és vagy 30 nadrágja...(csak télre)
2015. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mosható pelenkát használtunk, vettem egy kis mosógépet 10ezerért, pont addig bírta, amíg kellett, heti 4-5 ször mostam, a pelnak egyszerre 60ezer volt, még 2-3 gyereknek jó lenne. hozzá mosódió, mosószóda, ecet, illóolaj, plusz víz kb 1000 havonta, a mosható pelenka miatt nem kellett törlőkendő, popsikrém. fürdetni 1 éves koráig sima vízzel, heti 1-2 szer galajtea, kakukkfű bele.

anyatejes volt, féléves koráig heti 1 kakis pelenka volt.

vettem eldobhatót is az utazásokhoz, de nagyon keveset.

üveges bébiételt kb 5öt vettem, plusz amiket kaptunk, én főztem, vagyis a sajátunkból adtam, úgy, hogy mi is pürébbet ettünk, neki kivettem, aztán magunknak tettem hozzá.

vettem direkt neki való dolgokat, gabonapép, vitamin, stb, de ez nem volt nagy tétel.


ruhát rengeteget kaptunk, újat, használtat, vettem turkálóban is.

2015. júl. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8!

Ezt elmagyaraznad? Attól hogy gyerekruha boltban dolgozol, hogy lesz ingyen a ruha? Ajándékba kapod fonoktol? Vagy használat után visszaviszed és úgy adjatok el?

2015. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!