Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori agyvérzés?

Csecsemőkori agyvérzés?

Figyelt kérdés
Kisfian hypoton picit levan maradva a mozgásban ! De ugye ez nem agyvérzés miatt lehet, nem mondták h gond lett vna szülésnél!

2015. júl. 7. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan. Nem akarlak megbántani, de honnan tudjuk? Orvosokat kell megkérdezni, akik elvégzik a megfelelő vizsgálatokat és felkutatják az okokat!
2015. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát passz
2015. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De ez sajnos az, es mivel en kepzett vagyok ebben is tedd a gyereket a monitor ele, mert bemosakszom es indul a mutet.


Nem hiszem el hogy itt tetted fel ezt a kerdest, es nem rohantal vele azonnal orvoshoz. Mitol felsz kirohog az orvos mert tulsagosan aggodsz a gyereked egessege miat???

2015. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LadyLoss ***** válasza:
100%

A hipotónia szerintem nem feltételen agyvérzés következménye, persze annak is lehet ez tünete. Az én lányom is hipotón volt, de csak a méhen belüli fekvése miatt. Dévényes 5x masszírozta és az addig féloldalasan kúszó 9 hónapos lányom felállt és járni kezdett.

Nézesd meg orvossal. Én elvittem fejlődésneurológiára, ott mindent megvizsgáltak nála.

2015. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is hypoton volt, soha nem derült ki, mitől, de hogy nem agyvérzéstől, az biztos.
2015. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak laikus vagyok, de úgy tudom, a hipotónia viszonyla gyakori, tornával kezelhető és nem csak agyvérzéstől lehet, esetleg gyanús, ha kifejezetten csak az egyik oldalt érinti, de akkor is lehet más oka. Utólag viszont nem tudom, hogyan lehetne kideríteni, hogy volt-e szüléskor gubanc... mennyi volt az Agpar érteke... vagy volt-e bármi indok: magas vérnyomásod, fertőzés, oxigénhiány, köldökzsinór-csomó... vagy van-e a családban trombózis-hajlam... Nem írod, milyen idős a gyerek, de inkább az orvost kérdezd, hogy indokolt-e és most mutatna-e bármit egy koponya-ultrahang (mert agyvérzés gyanúja esetén azt szoktak csinálni). Aztán meg sajnos agyvérzés később is előfordulhatott, ha beverte a fejét vagy akár bárányhimlő szövődményeként - de gondolom, erre emlékeznél és akkor csak onnantól jelentkeztek volna tünetek a mozgásában, koordinációjában.
2015. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi akik válaszoltatok! 11hs forog ül támaszkodva áll ! Voltunk 3hsn fejlödes neurologián akkor még hipoton se volt igazán..7hosa nem forgott akkor keztünk el dévenyre járni heti 1x de volt mikor csak 2hetentenmentünk! Amugy gugyod mondja h hám , em az a nem :) mosolyog kiegyensulyozott! Csaszarmetszésből jo állapotban szuletett sz van a záron nem volt komplikácio meg semmi csak 36.hetre jőtt :)
2015. júl. 7. 10:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Elvittem már milió orvoshoz soha senki sem mondta ezt . ha beverte a fejétvés attol lett volna akkor az rögtőn látszik stb az mar olyab mint egy felnőtnél! :)
2015. júl. 7. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Most akkor mitől is félsz?
2015. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
H mitől hypoton :/
2015. júl. 8. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!