Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés

10 emeletes panelban lakunk a 10 hónapos kislányommal, aki nem tudja magát kipihenni mert a felső szomszéd napi szinten fúrja a betont vagy épp olyan dübörgő hangokat lehet hallani mintha vágná a fát.

Szegény lányom többször is sírva, halálra rémülve ébred fel a betonfúrásra most ráadásul a hőségtől még ki sem tudom vinni. 8 éve lakunk panelba itt csak pár hónapja, de ilyet még sehol nem tapasztaltunk, hogy valaki napi szinten fúrjon és ráadásul betont, falat.



2015. júl. 8. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azt a bizonyos szomszédot megkérdeztétek már mit csinál?

Ha felújít, akkor biztos meg tudja mondani, hogy kb. ez meddig tart.

Ha meg "poénból" rombol, akkor a közös képviselővel beszéljetek. Gondolom, ha ennyire gáz a helyzet, akkor ez másokat is zavarhat. Más még nem szólt emiatt?

2015. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom más szólt-e. Nálam ma telt be a pohár. A felújítást ki szokták írni főleg ha január óta zajlik. Csak szeretném tudni mielőtt felmegyek mit tehetek mert valószínű ha felmegyek azt nem köszöni meg.
2015. júl. 8. 11:47
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

TENNI csak annyit tehetsz, hogy UDVARIASAN megkérdezed, hogy meddig fog tartani a zajos munka.


Hözöngeni, veszekedni nincs jogod. A "ha felmegyek, azt nem köszöni meg" éppen az, amit nem tesz normális ember. Ugyanis a szomszédnak vagy muszáj a munkákakt emgcsinálni és akkor hiába veszekszel, vagy meg lehet vele beszélni, hogy mikor tartson szüntet, ha lehetséges, de egyetlen egy dolgot semmi setre sem fogsz elérni, hoyg a dühöngésed UTÁN tekintetel legyen rád, söt!!!!

2015. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Itt nem rólam van szó hanem síró, halálra rémült 10 hónapos gyerekemről. Engem ez dühít fel. Nyilván nem veszekedni akarok. Azért kíváncsi lennék, te mennyire maradnál diplomatikus és megértő ebben a helyzetben, utolsó.
2015. júl. 8. 11:59
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
De még azt sem tudod mit csinál! Addig kár hőzöngeni. Majd ha megkérdezted, ő elmondja, és mondjuk megkéred, hogy dél és kettő közt nyugalom legyen. Vagy valami kompromisszum. De amit te tervezel max feldühíti, és csak rosszabb lesz a helyzet.
2015. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azért kíváncsi lennék, te mennyire maradnál diplomatikus és megértő ebben a helyzetben, utolsó."


Figyelj biztos vagyok benne,hogy baromi dühítő lehet. De...

Addig-addig húzod azt,hogy egyáltalán megtudd mi folyik a szomszédba amíg teljesen fel nem hecceled magad és eleve már úgy mész át szólni,hogy nagyon ideges vagy!


Január óta ez megy?? Már rég átmentem volna és megkérdeztem volna,hogy Elnézést megkérdezhetem,hogy meddig tart még a felújítás?! Ahelyett,hogy otthon csendesen pufognék és nézném ahogyan a gyerekem nem tud aludni.... Nekem ez így ebben a formában nonszensz ne haragudj!! Félsz átkopogni? vagy mi?


Az első mondatomat azért emeltem ki mert igen is lehet diplomatikusnak maradni és normálisnak,csak nem kell hónapokig húzni és idegeskedni. Mert akkor eleve nem felkúrálódott aggyal mész át.

2015. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Felesleges vergődni, mert amíg napközben csinálja, addig nincs jogod számon kérni rajta a zajt, ugyanis ő nem követ el csendháborítást.

A kiírással mit írsz el? Holnap kiírja, h kedves lakók, augusztus végéig fog tartani a felújítás, minden nap 9-15 óráig. Mi változik? Ugyanúgy zaj lesz.


Ha meg mindenkihez alkalmazkodna, akkor kb. sose tudna dolgozni, mert 8 előtt nem, 9-11 Joli néni relaxál, 11-től a te gyereke alszik 1-ig, a főiskolás tanulna, a nyugdíjas pihenne, a migrénes gyógyulna.

Társasházban élni azt jelenti, mindenki tűr mindenkinek. A te gyereked éjjeli rikoltozását, üvöltését is tűrik mások, meg az éjszakai orrsszívózást, meg amikor majd dübögve szalad, sikítozik, hangosan nevetgél, kiabál a lépcsőházban, stb.

Vagy ki lehet költözni tanyára, na ott 5km-es körzetben tuti nem lesz egy lélek sem. Éln iés élni hagyni.


Ha tenni akarsz mindenképp valamit, én is az udvariasságot javaslom, mert ha nekiállsz pampogni, ránt egyet a vállán és még annyira sem fog foglalkozni, h minél kevesebb zajt okozzon, mint egyik. Gondolja, hormongőzös tehén, bekaphatja tövig és ráhúz a fiúkkal még egy fél órát az aznapi műszakra.

2015. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Én értem a problémádat, de azt nyilván nem várhatod, hogy mindenki a gyereked igényeinek megfelelően éljen, főleg úgy, hogy lehet, hogy nem is tudja, hogy nálatok van egy pici, és még csak fel sem mész lekommunikálni ezt, hanem rögtön hőbörögni szeretnél. Mondom, értem, mi a bajod, de ha ezt nem közölted előzetesen a szomszéddal, akkor joggal fogalma sincs arról, hogy a gyereked nem tud aludni.

Szóval normálisan menj fel, és beszéld meg vele, és ne hőbörögj.

2015. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Èn sem értem, hogy ha még nem is beszélel vele, akkor miért is lázadozol?

Honnan kéne tudni a felsö szomszédnak, hogy ti napközben otthon vagytok egy babával?


Kedvesen felmész a csemetével a karodon, és beszélsz vele normál ember módon. Megkérdezed mit csinál, meddig lesz ez, és megbeszéled vele, hogy a csemetéd mettöl meddig alszik, és mi az a minimum idö amit kérsz, hogy ne legyen hangos.

2015. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
annyira jo, hogy a panelosok altalaban nem ertik, es lazadnak, amiert ragaszkodnak sokan a csaladi hazhoz a gyerekvallalasnal. (pl ezert....) es azt mondjak sznobizmus, hogy a gyerekvallalas egyik pillerenek tartjuk a kertes hazat. nos egyebkent panelban eltem en is 25 evig, semmi bajom vele, de bizony a zajokkal szamolni kell, hetkoznap semmi szerv nem fog azzal foglalkozni, hogy a babad aludni akar. egyebkent a babat nagyon sokfele zajhoz hozza lehet szoktatni, mi allandoan furunk flexelunk a kertbe, teljesen jol el van vele egyaltalan nem remult. persze en tudom hogy nem minden baba egyforma es hogy kicsit elkestetek mar a hozza szoktatassal, de talan ha nem erezne rajtad a feszultseget kevesbe lenne o is nyugos. tudom amugy hogy ez sz..r helyzet es mi bem is tudjuk megtelni, aterezni hogy ez milyen lehet, de probalj megoldast talalni mondjuk ugy, hogy negkered a kedves szomszedot hogy nap kozben ebben es ebben az idopontban ne furjon...szerintem az emberek 90%a ezt teljesen megertené, foleg ha nem eseti furasrol van szo hanem felujitasrol.
2015. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!