Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lagyekserv mutet után közvetle...

Lagyekserv mutet után közvetlenül, hogy viselte a babátok? műtét vagy nem műtét?

Figyelt kérdés
9honapos kisfiamnak lagyekserve van.az orvos azt mondta meg kell műteni.anyám le akar beszélni róla, mert a családban soknak van es nem műtétték magukat.azt mondta minden orvos csak mutene ne engednem h a picikemet felvagjak.arra lennék kíváncsi h viselkedett a babatok közvetlenül a műtét után.fájt neki?tudott mászni, állni, járni?lettek káros utohatasai hosszutavaon?esetleg ki is újult?hülye vagyok h meg akarom muttetni a gyerekem ha nem vagyok biztos benne h faj neki es zavarja?tesomnak is van már kicsikora óta.már 16 es semmi baja.

2015. júl. 8. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A lágyéksérv a hasfal meggyengülése ahol egy lyuk képződik kvázi. Az nem mindegy, hogy mekkora. Amennyiben a bél ki-be tud rajta csúszkálni a műtét nemhigy javasolt hanem kötelező mert ha az a bélszakasz kiszorul és elhal abba bele lehet halni. Ha a sérv mérete minimális akkor folyamatos kontroll mellett lehet tolni a műtétet de nem tudom mennyire érdemes. Azt a hasfalat nem szabad annyira terhelni mint egy egészségeset és ezt egy serdülő adott esetben sportos fiúnak nehéz lehet később elmagyarázni.

Maga a műtét a kicsiket nem szokta megterhelni. Nekem 1 hónaposan volt 2 oldali lágyéksérvem, sportolok vele, eddig versenyszerűen űztem és szülés után fogom is. Érvágás kett volna, ha tizenéves koromba tudtam volna meg, hogy nem űzhetem amit szeretek emiatt. Tehát én műttetném, de ha a sérv mérete pici lehet tolni!!

2015. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak másfél évesen volt a műtét. Neki előtte kizáródott, úgyhogy nem lehetett halogatni, muszáj volt műteni. Az altatás után nagyon nyűgös, sírós volt, de ahogy kiment annak a hatása semmi baja nem volt. 2 órával a műtét után már le se lehetett ültetni, ment mint akit felhúztak. kb 1 cm-es hegecske volt, de mára nyoma sincs (4 éves).
2015. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!