Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kellene odafigyelnem...

Mennyire kellene odafigyelnem a higiéniára a kicsi játékait illetően?

Figyelt kérdés
5 hónapos a lányom. Kifőzöm rendszeresen a cumiját, a bimbóvédőt. De a játékai sokszor úgy kerülnek a szájába, hogy előtte a nagyobb, 2 éves lányom dobálta ide-oda, elszeparálni nem tudom, a járókába is be tud nyúlni, a babakocsiról nem is beszélve.Néha megsimogatja picit az arcán is, és hát nem mosok neki 3 percenként kezet, mire szólok addig pedig már túl van rajta.Szerintetek?
2015. júl. 8. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

A plüssöket időnként kimosom, kimostam.

A műanyagokat, gumikat meleg szappanos vízzel egy lavórban lemosom, de én fertőtlenítőt nem használtam.

2015. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De naponta? Mert most pl.játszik vele, majd a nagy kezébe kerül. Újra le kellene mosnom mielőtt a picinek adom? Tudom, hogy nem kellene a nagy kezébe kerülnie, de ez megoldhatatlan.
2015. júl. 8. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem naponta:) Ha például a dédinél voltunk, ahol volt cica és ledobott valamit, rögtön lemostam.


A plüssöket 2-3 hetente mostam, már amivel játszottak és láttam rajta, hogy ráférne egy mosás. Aztán még ritkábban.

2015. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Akkor egész nap a játékokat fertötlenitheted..
2015. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ezen annyit aggódni. Szeretem a tisztaságot és a rendet, de nem vagyok híve az állandó fertőtlenítésnek. Hogy alakul ki bármiféle védelem a szervezetét illetően, ha állandó sterilizálás folyik (és itt nem a cumira gondolok)?

A plüss és ruhaanyagú játékokat 1-2 havonta bedobom a mosógépbe, a műanyagokat pedig leöblítem langyos vízzel.

2015. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen, semmi baja nem lesz. Én csak akkor mostam a plüssöket, ha már láttam hogy rájuk fér. a műanyagokat meg áttörlöm néha.
2015. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges fertőtleníteni, mert nem alakul ki az immunrendszere. Takarítani úgyis takarítasz. Ha a nagy bölcsibe megy, tőle jobban elkaphat bármit. Ha meg utcára viszed, akkor is találkozik bacikkal. Nem beszélve arról, ha majd leteszed a földre, és elkezd kúszni-mászni, mindent a szájába vesz, akkor se fogsz percenként mindent letörölni vagy kimosni. Én a müanyag játékokat nem fertőtlenítettem soha, a plüssöket 2 havonta kimosom. És még eddig egyszer sem voltak betegek.
2015. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves a lányom, de még egyszer sem fertőtlenítettem le a játékait. A plüssöket kimosom, ha már ráfér. A többi játék, ha összekoszolódik, olyan helyre leejti, akkor megmosom, de egyszer nem ültem még le játék fertőtlenítés címszó alatt és mostam végig a játékait. 1. csak ő játszik vele 2. vagy nagyon ő sem, mert minden más érdekesebb, mint a játék 3. hagyj erősödjön az immunrendszere
2015. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy éves a lányom. Pár hós korába még hetente lemostam minden játékát. A plüssök a mai napig nem nagyon érdeklik azok el is vannak téve. Habszivacsát 2-3 hetente áltörlöm,de már a műanyag játékokat kb havonta egyszer. Vagy ha beteg volt.
2015. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És szájpenésze nem lehet attól, hogy nagylányomtól "kap" egy halom koszt? Bocsi, tudatlan vagyok ez ügyben.
2015. júl. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!