Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes ebben az esetben?...

Mi a helyes ebben az esetben? Hogyan kéne reagáljak? 13 hónapos és csapkod meg visít, ha valami nem úgy van ahogy Ő szeretné.

Figyelt kérdés

Hétvégi eset: Barackot adtam neki, Ő meg elkezdte csapkodni a tálat.Rászóltam, hogy ezt nem szabad és elkaptam a kezét csapkodás közben. Erre Ő úgy megsértődött, hogy fél órán keresztül üvöltött könnyek nélkül.

Pedig biztos érti, mert az is megjegyezte, hogy nem nyitogatjuk a szekrényajtót, igaz milliószor elhoztam onnan és mondtam nem szabad.

Apukámék szerint nagyon huncut, már most irányít minket, külső szemmel Ők biztosan jobban is látják a dolgokat.

Mit kéne tegyek hiszti esetén?

Eddig azt csináltam, hogy figyelmen kívül hagytam, ott ülök természetesen mellette, de nem veszek róla tudomást.

Esetleg ez beválhat és leszokik róla?

Köszi



2015. júl. 20. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

én ha tisztelettel, szeretettel reagálok, nyomban eltűnik minden "hiszti"


pl ha még játszani akar és ebédidő és nysfog sír, nem akar jönni enni, érthető, hiszen mi sem szeretjük ha benne vagyunk valamiben és hirtelen kirángatnak belőle. kedvesen beszélek hozzá hogy hű de finom vár téged.

ha csapkod csak annyit mondok azt ne, gyere ide


egy gyerekben nincs huncutság sztem csak a játék. a határok megmutatása szülő dolga. lehet nekem túl egyedi babám, de mosolyogva szeretettel eddig minden bevált és 13 hó körüli

2015. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Jól csinálod. Gyors hatást ne várj, temperamentumtól függően ez hónapokig is eltarthat.

A lényeg, hogy határozott legyél, tehát a hanglejtés és az arckifejezés is tükrözze, amit mondasz.

2015. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

A "babusgatás" nálunk nem jött be.

Annál jobban sír és löki el a kezem.

Ikrek jegyű, egyik pillanatban még nevet, jókedvű, a következőben meg pont az ellentéte.

Két személyiség lakozik benne :)

2015. júl. 20. 13:01
 4/7 A kérdező kommentje:

És természetesen rácsapni nem fogok, mert akkor azt látja nekem lehet akkor neki is.

Meg nem tudnék neki fájdalmat okozni, ez a fajta fenyítés távol áll tőlem.

2015. júl. 20. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Következetesen mindig egyértelműen tiltsd neki amit nem szabad. Ha kell százszor is hozd el a konnektrotól stb. Még jópár hónapig el fog tartani mire szót fog fogadni.
2015. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Az én lányom ugyan már 16 hónapos, de nálunk az vált be, mikor neki fogott a hisztinek, hogy lefektettem a földre. Hál istennek magától soha nem dobta hátra magát, mikor viszont én lefektettem annyira meglepődött, ahogy megfordult vele a világ, hogy el is felejtette min ment a hiszti, folytatta tovább amit előtte csinált :-)

Evésnél ha csapkodott elvettem tőle a tálat, és kivettem a székből. Mondjuk nála ez nem volt nagy büntetés, mert az evése katasztrófa a mai napig.

2015. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! akkor kitartó leszek!

A kajamegvonás nálunk elég büntetés lenne, az én fiam bármikor bárkivel bármennyit képes lenne enni :)

Úgy kell elbújni előle ha valamiből nem szeretnénk hogy egyen :)

Többet eszik mint az 5 éves lányom :)

2015. júl. 22. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!