Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos babátok menyit...

Három hónapos babátok menyit eszik napközben és az éjszakai alvás előtt?

Figyelt kérdés
Az én kislányom tápszert kap és 120 ml eszik a nap nagy részében. De volt hogy csak 90ml evet, a következő etetésnél meg 180ml, ez mondjuk nagyon ritka. Már elmúlt 5kg, szerintem 5kg 30 dkg körül van, szépen fejlődik de még mindig 7szer eszik. Nem kellene már többet ennie és csökkenteni az etetések számát. Azért vagyok határozatlan ebben a témában mert a fiamat 15 hós koráig szoptattam és ott nem láttam hogy mennyit evett.
2015. júl. 20. 14:27
 1/2 anonim válasza:
Nagyon változó, hogy a babák mennyit esznek. A tápszeres babáknál nem árt az óvatosság. Hajlamosak arra, hogy sokat egyenek. Igen sok közöttük a "felfújt" baba. Ha egy pici sírdogál az nem jelenti azt, hogy éhes és meg kell etetni. Gyorsan kialakul egy rossz szokás: ha unatkozom, akkor ennem kell. Tápszer esetében tehát határt szoktak szabni a fogyasztásnak, nehogy túlterheljük a kisbaba szervezetét. Az általános ajánlás 150 milliliter testsúlykilogrammonként naponta. Vagyis egy ötkilós babának 750 milliliter tápszer jár egy nap. Az sem mindegy, mekkora adagokban. Étvágya a nemétől, a genetikai adottságaitól, a hőmérséklettől, sőt a temperamentumától is függ. Egyáltalán nem biztos, hogy minden etetésnél éppen ugyanannyit szeretne kapni, mint ahogy senki emberfia nem eszik egyforma adagot reggelire, ebédre, vacsorára.
2015. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Ebben a nagy melegben tökéletesen felborult az étkezése. Most többször eszik de jóval kevesebbet. Ha esetleg megeszi az adagját és hamarabb ébred mint ahogy következik az etetés, már vizet adok neki.De nem sír hogy éhes lenne ha vizet adok neki, innen gondolom hogy csak szomjas volt. Nekünk is vigyázni kellett hogy ne egye túl magát, mert hasfájós volt,és azt hittük hogy sokat eszik.. De mivel minden evés után órdított kiderült hogy kevés a szervezetében a tej-cukor enzim lebontó, kapott rá cseppet és azóta nincs órdítás.
2015. júl. 24. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!