Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéthetes, anyatejes babátok...

Kéthetes, anyatejes babátok mennyit szopik/szopott egyszerre? Mennyi ilyenkor a "normális" mennyiség egy evésnél?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden baba más, csak kíváncsi vagyok, hogy körülbelül hány grammot esznek ilyenkor átlagosan.
2015. júl. 21. 13:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, a lényeget kihagytam: kis súlyú babáról van szó, 2200 grammal született, de nem koraszülött, 38+4-re jött császárral. Szóval nyilván nem eszik annyit, mint egy 4 kilós baba :)
2015. júl. 21. 13:19
 2/3 anonim ***** válasza:

az enyém 60 milit evett étkezésenként, de nekem nagyon erős volt a tejem, még 4 hónaposan sem szopizott 100 milinél többet egyszerre.

A testsúlya 10%-a, + 100 ml ami optimális, nekem így mondták...tehát ha a két hetes babád mondjuk 3400 gramm, akkor 440 mili körül szopizzon, vagyis 7 étkezés esetében 60-70 milit. Aztán vannak babák akik dupla ennyit szürcsölnek már ennyi idősen, mégsem híznak jobban mint mondjuk az én babám a 60 milivel anno...teje és babája válogatja. Ha nem éhes, nyűgös, gyarapodik hetente 100-150 grammot, akkor hagyd rá :)

2015. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most 2470 gramm a babám, akkor 347-et kéne ennie, ugye? Ezek szerint nincs gond, mert 400 fölött eszik minden nap, 9 napja vagyunk itthon, azóta már 280 grammot szedett magára. Átlag 7 alkalommal eszik, a minimum 50 gramm, de akkor többnyire 1-2 órán belül kér megint, a max eddig kerek 100 gramm volt. Az átlag most 70.
2015. júl. 21. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!