Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babád csinál/csiná...

1 év körüli babád csinál/csinált hasonló dolgokat?

Figyelt kérdés

Elég para mami vagyok:), nincs sok babás ismerősöm ezért lennék kíváncsi, hogy ezek mennyire általános dolgok.


1. Nem hajlandó meginni csak reggel a tejitalt (kb 240 ml), se délután, se este nem fogadja el.


2. Sokszor csapkod a kezével, főleg ha örül valaminek, vagy hazaér az apukája akkor sikítozik, ugrál és közbe hadonászik a kezeivel.


3. Ha valaki kedvesen szól hozzá, játszik vele akkor sokszor oldalra billenti a fejét, egészen odaszorítja a fülét a vállához, hol jobbra, hol balra 1-1 pillanatra. Erre nem jöttem rá miért csinálja.


2015. júl. 22. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog.
2015. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ezek teljesen természetes dolgok. Bár ez én lányom is egy éves. Egyiket se csinálja,mondjuk ő még szopik.

Ha belegondolsz mi felnőttek sem egyformán fejezzük ki magunkat. Nem ugyanúgy gesztikulálunk. Ő így fejezi ki magát a másik baba meg úgy. Az egyik sikít a másik nevet,ha meglátja az apukáját. :)

2015. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
este is megissza a tápszert egy évesem (amúgy anyatejes volt, nem régóta tápszerezünk), csapkodni csapkod ő is, ha örül. De a fejét nem billenti sehova.
2015. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a tápszerrel nálunk sincs gond, de nem hiszem hogy bármi bajt jelentene :) a csapkodást a fiam is csinálja, akkor is ha valami nem tetszik neki, csak az egyiknél mosolyog a másiknál még lefele áll a szája :) az oldalra billentés sem jellemző, ő inkább vicsorít ha olyanja van, nagyon édes, kivillantja az a 6 fogát.
2015. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 11 hónapos kisfiam is oldalra billenti a fejét, amikor szégyellős. Ráadásul sokszor fogja a fülét is közben, eleinte azt hittük, hogy fáj neki, de nem.

Vannak neki is fura dolgai, de attól semmi baja. :D

2015. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagyon szégyenlős egy éves ő akkor szokta férre billenteni a fejét közbe leül elhasal.. 😀amikor csapkod akkor meg nagyon örül teljesen normális!!
2015. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, ment a zöld pacsi! Ez a fejbillentés ami jobban érdekel, mert nem láttam más babáknál, de nála is olyan mintha szégyenlős lenne, de már csinálja 3-4 hónapja. 8 hónapos kor körül gondolom nem szégyenlősek a babák, bár nem tudom. Utána olvasgattam és írták hogy ha feszes a nyaka, vagy ha a szemével van probléma akkor is csinálhatja ezt...de megnyugodtam kicsit hogy más babájánál is előfordul ilyen, és tényleg szinte csak akkor csinálja ha hozzá szólnak és mosolyog is közben.
2015. júl. 25. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Enyém is fejbillent. Ha táncol, vagy megy a zene, vagy csak néz, és vigyorog (vicsorít), tudja, hogy ettől olvadunk.

Ő is sikítva, hadonászva örül, igazi kis egyéniség :)

Szóval nyugi

2015. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!