Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is folyton megkérdezik...

Nektek is folyton megkérdezik a gyerekről, hogy fiú-e vagy lány, amikor ez teljesen egyértelmű?

Figyelt kérdés
Kedvenc kérdésem, szürke-rózsaszín babakocsiban tolom a rózsaszínbe öltöztetett, fülbevalót is viselő kislány babámat és vannak akik megkérdezik, hogy jajj, de szép baba, kislány?? - ti jártatok már így? Én már nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek...
2015. júl. 22. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen, én mi is szoktunk így járni. Ezen ma már csak nevetek.
2015. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nyugi, nem te vagy az egyetlen és nem is új dolog.

Annak idején bátyámat nem csak babakorában, hanem kb. 6 éves (!) koráig is simán lánynak hitték! Tejfölszőke rövid haj, vékony testalkat, fiús ruha. :D

Aki vak, az vak. Ne törődj vele, vannak ennél fontosabb dolgok is.

2015. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szokták, bár én annyira nem fektetek hangsúlyt arra, hogy külsőre jelezzem a nemét. Fülig ér a haja, ha megnőtt hosszabbra, akkor úgyis egyértelműbb lesz. A babakocsi piros, neki meg a HelloKittys-től a traktoros/pókemberes mintás ruháig mindenféle van.


De rózsaszín body-ban nézték fiúnak, és kék ruhában lánynak (amúgy lány).



Majd akkor sértődök meg, ha már kamasz lesz, másodlagos nemi jellegekkel és akkor nézik fiúnak. Addig tökmindegy, kisgyerek.

Bár hozzám jött már oda 12 éves koromban egy férfi a boltban, hogy "Öcsi, visszavinnéd a kosaramat?". Na, az sértő volt :)

2015. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg bizony. Sőt, én is megszoktam. Egyszer elkovettem azt a hibát, hogy a színekről kovetkeztettem a nemre és anyuka igencsak felháborodott, hogy az ő talpig pinkbe öltöztetett kisfiát miért nézem lánynak.
2015. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Én is jártam így többször is.

Pink-fekete babakocsi. A lányom full rózsaszínben babával a kezébe.

És jön a kérdés: fiú vagy lány

Egyik se ufó ba@ki,ufó.....

Néha fel tudnak dühíteni amikor az is látja,hogy kislány,aki csak szembe jön velünk,nem,hogy az,aki meg is állít

De nevetni is szoktam,ha cukin adják elő

2015. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Nálam még nem nagyon volt ilyen.

Egy kb. 80 éves néni kérdezte csak meg, hogy lány vagy fiú, de mindenki más eltalálta. :)

2015. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%

Amikor a határozottan lány külsejű babáról nem azt kérdezik, hogy Fiú, vagy lány?, hanem azt hogy Ugye kislány?, én ezt Kiültél, Mieti? jelenségnek nevezem, és jót rötyögök rajta.

Sváb faluban nőttem fel, Mária=Mieti. A mamik minden vasárnap kiültek ebéd után a kispadra a ház előtt, meg persze átsétáltak egymáshoz pletyizni. Látták, hogy a másik ül a kispadon, de azért odaszóltak, hogy Kiültél Mieti/Reszi/Nani? Ez volt a beszélgetésindítójuk.

Az általad leírt eset is hasonló lehetett:-)

2015. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!