Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babád milyen kezelést...

Refluxos babád milyen kezelést kap?

Figyelt kérdés
Eddig nem gyanakodtam,5 hónapos jókedvű,jól gyarapodó gyerkőc.Mindig is bukott vissza egy kis adagot szopizás után,de ezen kivül más panasz nem volt.Pár hete viszont sokszor sirni kezd etetés közben,pár napja kicsit rekedt,köhécsel néha,többet bukik...Baj lehet?Orvoshoz kell fordulni vagy mit lehet tenni?
2015. júl. 23. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha sír, zavarja, akkor vidd el orvoshoz.

Az én lányom napi 10 órát üvöltött végig a reflux miatt. Ő speciális tápszert (mellette anyatejet is kapott) és sűrítőport kapott, ez segített rajta, de igazából i kellett nőni (8 hónapos koráig tartott nála).

Ha a sűrítőpor nem segített volna rajta, akkor gyógyszeres kezelést kapott volna, de szerencsére ezt elkerültük.

2015. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

* ki kellett nőnie

bocsi, elírtam

2015. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam,hogy esetleg fogzás miatt bukhat többet.Azon kivül,hogy néha szopi közben kicsit tekereg,picit elkezd sirni,egyáltalán nem nyűgös,vidámabb,nevetősebb baba tán nincs is a világon...Akkor csak nem lehet baj??Azzal ijesztgettek,hogy már lehet fel van maródva a nyelőcsöve...de akkor sirós lenne nem??
2015. júl. 23. 10:32
 4/12 anonim ***** válasza:

speciális tápszert kapott. 1 éves koráig itta azt. o nem kicsit bukott, hanem kihányta a tejet,- orrán, száján jott ki..

a tápszer után minimalizálodott egyszer-kétszer, ha elofordult. 5 hetes volt, mikor kiderult ez reflux..ugyhogy az anyatejet abba is kellett hagynom és tápszerre kellett váltanom.

2015. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém sűrítőt kapott egy hónaposan. Addig alig hízott és rengeteget sírt. A pürékorszakban sokat javult, mert a sűrített tápszer önmagában kevés volt. Igazán csak most másfél évesen nőtte ki, eddig még mindig bukott, bár sokkal kevesebbszer.
2015. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól kezdődhet a hozzátáplálás. A szilárd táplálékkal teljesen megszűnhetnek a panaszai. A tej gyomorsavat csinál, a tápszerek jobban, ha már kekszet, egyebet is eszik, jobb lesz. Én nem vagyok híve annak, hogy Magyarországon a hozzátáplálást gyümölcsökkel kezdik. Édesek, savasak. Én annak idején répával, krumplival, paszternákkal kezdtem. Zöldségekkel, amiket lehet gluténmentes pelyhekkel is sűríteni.
2015. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk elég durván jelentkezett.. 16 éven át sok gyógyszer, diéta.. :(

Egész pici korától adták a gyógyszereket, hol többet, hol kevesebbet.. nem is az ennivalóktól vonták meg.

2015. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

8 hónaposan kezdtek el egyáltalán foglalkozni velünk...

Jól gyarapodó baba volt akkor is,régebben is a fiunk,most is az.

Eleinte anyatejes+HA tápszeres volt,az anyatejet nem igazán ette még fejve sem,sőt a tápszert sem fogadta el egy idő után.Később ki is derült az oka.

Hiába vittem a körzeti orvoshoz,próbáltam sűríteni,kapott sűrű tápszert is,mindig bukott,nem keveset,állandóan savas volt a szája.

A végén odáig jutottunk,hogy oké,lefejt tej vagy tápszer,de fecskendővel etettem,mert nem tudott már nyelni szinte.

Kb.3 naponta mentünk a háziorvoshoz,hogy beteg a gyerek,jön vissza a kaja,hiába sűrítem,hiába váltottunk tápszert és már fecskendővel etetem.Azt mondta,hogyha éhes lesz,enni fog(ekkor már fogyott 500 grammot,de ez is normális volt állítólag)

Sőt,később kórházban is voltunk,ott sem vizsgálták jobban,csak persze reflux,a szokásos emeld meg az ágyát,sűríts,ennyi.Jöttünk is haza.

Neten találtam meg a megoldást: tejmentes diéta kellett neki.Innentől irány magánorvos (gasztora sajnos sehonnan nem küldtek tovább,csak én felértem ésszel,hogy ez így nem mehet tovább és beláttam,hogy nem segít senki sajnos)

Amit elkezdte a teljes tejmentes tápszer evését (neocate) én tejleadó lettem és a kisfiunknál kezdett szűnni a reflux.A baba,aki kapta a tejet,neki pedig nagyon ízlett és az égvilágon semmi baja sem volt.


1,5 éves,még mindig nem múlt el teljesen,ha sokat iszik egyszerre,akkor nyeldekel,de lényegében elmúlt.

A tünetek enyhítésére azért kapott Domperidon EP 10 mg-os tablettából 2x1/4-et és Losec-ből 2x 1/4-et.A losecet még szednie kell,a másikkal nem rég álltunk le végre.

2015. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez szörnyű lehet, amiket leírtál. Kíváncsiságból megnéztem, a domperidonra azt írják, nem alkalmas 35 kg-nál kisebb gyerekeknek. A refluxot nyelőcső tágulat okozza. Akiknél 16 évig volt csak rossz, ott mi változtatott a helyzeten? A növekedés miatt megszűnt a tágulat esetleg?
2015. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen,így van,de a domperidon szinte az egyetlen,amit felírhatnak,ezt is nagyon nehezen írták fel.Szó szerint se éjjelünk,se nappalunk nem volt.

Volt sokáig úgy is,hogy 10-30 percenként ébredt sírva a büfire;bármennyit is büfizettem,sajnos ez is vele járt.

2015. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!