Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babát hogyan...

8-9 hónapos babát hogyan szoktattatok le a cumiról?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom ilyen idős korban ideális leszokatni a babát a cumirol. Csak alváshoz kell neki de a nélkül nem alszik el. Olyan véleményekre hogy miért szokattam rá nem vagyok kíváncsi csak arra aki ilyen időben vette el a babától a cumit. Milyen módszerrel és milyen sikerrel. Nagynéném pár naponta vágott belőle egy picit mind a két fia könnyen elhagyta így. Próbálta így valaki?

2015. júl. 23. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért akarod elvenni tőle? Főleg, ha csak alváshoz kell.

Én még várnék vele.

Szerintem megbolygatod vele az elalvását.

2015. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én egy könyvben olvastam, hogy amikor félálomban van, óvatosan ki kell venni a szájából a cumit, óvatosan összezárni az ujjaiddal a száját, és ha úgy elalszik, akkor egy idő után cumi nélkül is el tud majd aludni. Ez állítólag 10-60 nap közti időt jelent leszoktatás terén. Többször felkelhetsz éjjel emiatt, és többször meg kell kísérelned az elválasztást. Két cumi kivétel között 10-60 mp.-et várj. Ez a Pantley féle gyengéd elválasztási módszer - ha jól írtam. Majd írj, hogy sikerült. Nekem most 10 hónapos a kisfiam, de mi nappal is használjuk néha a cumit. Pár napja elkezdtem ezt a módszert, de kora hajnalban a szájában hagyom még, mert akkor nagyon éberen alszik....
2015. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt megpróbálom
2015. júl. 23. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs az offert, de miert akarod elvenni tole? Meg baba. Ne vond mar meg tole. Az en lanyom 21 honapos es meg cumival alszik el. Nappal nem cumis. Nem gondolom hogy ez egetrengeto problema lenne.
2015. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem szeretném ha 2-3 évesen lógna a szájából, másrészt olvastam, hogy ez a legjobb időszak a leszoktatáshoz.
2015. júl. 23. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:

én annak a híve vagyok, hogy akkor veszem majd el tőle, amikor fel tudja fogni, hogy ő már "nagy" és valóban nincs rá szüksége (3 éves kor körül).

Az én lányom is csak alváshoz cumizik, meg néha sétánál.

És én nem vagyok az a nagyon engedékeny típus, de ebben az egyben úgy gondolkodom, hogy valamivel úgyis fogja magát nyugtatni, ha most elveszed tőle, annak ujjszopás lesz a vége.

2015. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én úgy tudom,2 éves korig a fogai érdekében le kell szoktatni őt....
2015. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kivettem a cumit a szájából de amikor megpróbáltatam összezárni a száját akkor kinyitotta és kereste a cumit nem adtam oda úgy aludt tovább. Éjjel volt, hogy kicsit sírt akkor visszakapta.
2015. júl. 24. 07:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Miert logna a szajabol? Magad irtad, hogy alvashoz hasznalja. Szegeny babanak mar 8 honaposan meg kell felelni anyukanak... bocs de nekem ez durva...
2015. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!