Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai lenne még második babát...

Korai lenne még második babát vállalni?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányom. Szeretnék a kicsimnek egy kistestvért:-) mindenünk megvan. Kis korkülönbséget szeretnénk amúgy is csak nem tudom,h vajon a testem fel e készült egy ujabb terhességre?! És,hogy vajon mentálisan hogyan fogjuk birni?! Van itt olyan anyuka akinek ilyesmi korú volt a csemetéje mikor jött a kistesó? A terhességem probléma mentesen zajlott,a szülés ugyan hosszúra sikeredett,de komplikáció mentes és könnyű volt. 23 éves vagyok!

2015. júl. 26. 15:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Oh az lemaradt,hogy köszönöm ha válaszolsz :-)
2015. júl. 26. 15:18
 2/14 anonim ***** válasza:
Második lányom volt 8 hónapos, mikor jött a harmadik gyerek. 2 év körüli korkülönbséget szerettünk volna köztük is, de a baba nagyon hamar összejött, így lett 17 hónap. Nem bántam meg, hogy így alakult, mert bár volt nehéz időszak, nem is az első fél év, hanem inkább az utána következő, de mostanra már nagyon szépen összenőttek, összeszoktak, és a szokásos testvérek közötti összezördüléseken kívül nagyon jól el tudnak játszani.
2015. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

hát igen....szuést kovetoen hipp-hopp teherbe lehet esni. az én kisfiam 5 honapos volt, mikor teherbe estem..nem tartottuk meg, mert én mentálisan nem álltam még készen..

szerintem, ha ti kifejezetten szeretnétek és érzitek a vágyat, hogy akár johetne is a kisteso, akkor minden rendben van.

2015. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Miert nem az orvosodat kerdezed?
2015. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Szia! az én fiam 5 hónapos, mi jövő hónapban kezdünk élesben próbálkozni, bár most is egész furcsa tüneteket produkálok. Mi 2 évet szerettünk volna közéjük, de anyagilag jobban járnék, ha hamarabb jönne a 2. baba. Sajnos a mai viszonyok miatt ezt is figyelembe kell venni. Nekem is vannak kétségeim, hogy hogy fogom bírni fizikailag és idegzettel, mivel a fiam sosem volt az eszik-alszik típusú baba, s a szoptatás sem ment. A terhességem és szülésem nekem is problémamentes volt, így attól nem tartok, hogy a szervezetem nem bírná. Ráadásul sok testvérpárt ismerek, akik között alig 1 év van, nálunk valamivel több lenne. Szóval ez egyéni döntés, mérlegelés kérdése, meg úgy vagyok vele, ha Isten megadja most, akkor az úgy lesz jó. Fiam elsőre összejött, úgy, ahogy szerettük volna. Meg semmi sem garantálja, hogy nálunk több év korkülönbséggel könnyebb lenne, szerintem amit nyersz a réven, elveszted a vámon ezen a téren is.
2015. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk 1 év van közöttük, gondolhatod, hogy nem tervezett baba volt a kicsi. Pánikba is estünk rendesen.

Utólag hálás vagyok a sorsnak, gyakorlatilag teljesen összenőttek, és nagyon jó testvérek.

2015. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az orvosom férfi:-) a mentális dologban nem tud segíteni. Ezért érdeklődök nállatok e téren anyukák:-)

A testi felkészültséget természetesen megkérdezem mikor megyek hozzá rákszűrésre. De én inkább az érzelmi részére lennék kíváncsi:-) de a nődokim minden rendben talált akkor amikor kontrollra mentem vissza hozzá. Köszönöm a válaszokat. Várok még! És egyébként tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Sajnos a környezetemben nem igen vannak ilyen ismerőseim!

2015. júl. 26. 15:49
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Én nem tudnék ilyen hamar egy következő babára koncentrálni. Nekem nem is ajánlotta a doki a következő egy évben a terhességet - mondjuk én császáros voltam. Szerintem ne ideális az egyik kicsi, másik pici. Nincs elég figyelmed rájuk. Arról nem is beszélve, hogy túl hosszú egybefüggő időre esel ki a munkából, sokkal nehezebb lesz visszamenni.


Nyilván mindenkinek a saját döntése, sokan vannak,ahogy fent is látod, akiknek bejött a kis korkülönbség.

2015. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, ahogy a 8- as válaszoló is írta. Az én szívem lelkem meg nem nyitott másra csak a kisfiamra. Most lesz 2 éves es mostanában gondolkodom már, hogy milyen jó lesz Majd újra átélni ezt a csodát. De addig csak az övé vagyok, majd, ha ovis lesz. Es en is visszamegyek egy kicsit dolgozni. A vágy amúgy mar szüles utan megvolt rögtön, hogy szeretnenk meg. De szamomra fontos az időzítes. Min 3 ev nalam.

Valakinek pedig pont a kis korkülönbseg jelenti a boldogságot. Szerintem hallgass az első benyomasra. Ha most kellene döntened gondolkodas nelkül ismere az előzmenyeket mit valaszolnal. Szerintem az az igazi valaszod magadnak.

2015. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jól le lettem pontozva, csak mert más szempontjaim is vannak. Na mindegy.
2015. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!