Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzés, mosogatás ellenes...

Főzés, mosogatás ellenes baba! Ti hogy oldjátok meg 9 hónapos baba mellett?

Figyelt kérdés
Ti hogy tudtok főzni 9 hónapos baba mellett?? Az én kisfiam 7,5 hónaposan felállt, napon kérdése és járni kezd. Nagyon mozgékony, ügyes, csak egy nagy gondunk van: egész nap rajtam lóg, a konyha mag a megtestesült mumus, ott nem lehet lenni, csak a kezemben, vagy ordítva járókában, földön, a lábamba csimpaszkodva ordítva, szekrényből kipakolás, kaja a kézbe, semmi nem működik!!! Ilyen moslékokat soha nem főztem mint mostanában, de egyre rosszabb. Hét közben rendelem az ebédet. Főzés, mosogatás ellenes babám van. Segítségem nincs. Van tippetek mit csináljak? Másnál is van így?

2015. júl. 26. 16:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
aludni is szokott, nem?
2015. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
szia, igen, de olyankor dolgoznom kell, 2 vállalkozásom van, sajnos nem az a lábat lógatós gyesen lévő vagyok
2015. júl. 26. 16:39
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
ha egy kendőben magadra kötnéd? azt írod, kézben elvan, szerintem beválna...
2015. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Akkor főzök ha alszik pl este. 9kor leteszem utána gyors összedobok 2 napra elegendő kaját. Ha meg úgy alakul akkor hagyon kicsit sirni a rács előtt aztán ha nem marad el adok a kezébe habverőt műanyag edélyt és elvan vele 20 percig ha megunta kap még fakanalat vagy valami más ami új neki.. Ennyi nem hagyom hogy ő irányítson a hiszivel.. beszélek hozzá stb.. mostmár elég szépen megtanult nyugiba lenne amíg főzök. Amúgy igyekszem nem olyan bonyolult ételt készíteni ha fent van így nem kell sokat várnia rám.
2015. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Most megint miért kell bántani a gyesenlévőket!! Ez csúnya dolog volt tőled kérdező... ők sem logatják a lábukat...
2015. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mindig csinálok 2 adaggal többet ami megy a fagyóba vészhelyzet esetén előveszem és van mit ennem.
2015. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Én elég korán feladtam, akkor csinálok bármit, ami 5 percnél több időt igényel, amikor a férjem itthon van.

Eleinte morgott, hogy ugyan, ezt simán lehetne gyerek mellett is. Most napokon belül vizsgám lesz, szabin van itthon, hogy tudjak tanulni.

Tegnap kiborult, hogy fogjam már meg a gyereket és foglaljam le, mert fél órája tart a 8 nm szoba kiporszívózása és nagyon nem halad vele így, hogy a gyerek a sehggében van végig.

Ami ruhát bepakolt a szekrénybe, annak a kétszeresét pakolta a ki a gyerek közben. Ha főzött volna, akkor vagy az etetőszékben vagy a járókában vonyított, attól is idegbajt kapott 5 perc után.


Na, én a huszadik ilyen után feladtam, eldobtam mindent és "ráér ez este/holnap is" alapon félretettem. Azóta nyugodtabb vagyok :)

A férjem meg abbahagyta a bahogatásomat ezzel kapcsolatban, most, hogy neki se sikerült.

2015. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Én is a hordozókendőt tudom javasolni. Már elég nagy ahhoz, hogy a hátadra kösd egy csatosban, és akkor szabad mindkét kezed, és remélhetőleg ő sem reklamál.
2015. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

mindent "azonnal" kell csinálni, hogy ne gyűljön fel, úgy minden rövid ideig tart, nem lesz nyűgös a kicsi


fürdés után azonnal tisztítani a kádat, játékot, orrszívót stb

evés után azonnal mosogatni

amelyik szobában vagytok épp, abban porszívózni, port törölni

amíg játszik a mosott vizes ruhákkal és addig tettem fel a függönyt, utána teregettem

ruha pakolásnál először hajtogatom az összeset, a szárító tetején, így pillanatok alatt be lehet tenni a szekrénybe


szerintem mindent lehet a kicsi mellett párhuzamosan, akkor lesz szerintem nehezebb, ha már felér a tűzhelyre, vagy olyan helyekre, ahova nem kellene. nálunk tele a hűtő teteje, ill magasan vannak a virágok is, stb stb

2015. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én akkor főztem, mikor aludt(ak), vagy este 9 után, vagy hajnal 5-kor. Ha a konyha a mumus, akkor mikor ébren van, akkor dolgozz, mikor alszik, akkor főzz. Engem is annak idején jobban hagytak tanulni mint főzni vagy mosogatni.
2015. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!