Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti letennétek a földre?...

Ti letennétek a földre? Túlparázom?

Figyelt kérdés
Baba: 9 hónapos, kúszik, lassan kezd mászni, felülni. Mindent a szájába töm, két marokra a földet is. Föld: társasház többé-kevésbé gondozott füve, de azért csikk, sok lufidarab, ágak-bogak, macskapisi előfordul. Már napi szinten megkapom, miért nem teszem le, az még hagyján, hogy teljesen bekoszolná magát hason csúszva, de nem akarom, hogy ezeket mind megegye. Takaróról lekúszik.
2015. júl. 26. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem tenném le, az én gyerekem csak beltéren kúszott-mászott. Kint csak akkor tettem le, mikor már kapaszkodva tipegett, illetve mikor még takarón volt.
2015. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha mászik akkor már letenném. Sőt, le is raktam itthon (csikk, szemét nincs, de ág-bogár meg macskapisi előfordulhat) is meg a játszótéren is. Az zavart legkevésbé, h koszos lett. Kipróbálnám egy jó nagy méretű takaróval és sok-sok játékkal, hátha nem azonnal kúszik le.
2015. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Az enyem is 9 hosan kezdett maszni, en letettem a parkban is, jatszoteren is. Semmi baja nem lett. Ellenben nagyon elvezte hogy a kis ujjaival tepkedi a fuvet, kezebe vesz egy falevelet vagy botocskat. Erre is szukseguk van, hogy megismerjek maguk korul a termeszetet. Egyebkent onnantol hogy maszott nem is birt meglenni sokaig kezben vagy babakocsiban.
2015. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Voltunk egy oriási parkban nemrég, én simán leramtam a fübe. Szintén 9 hos. Iszonyuan élvezte, annyi, hogy végig figyeltem, hogy ne egyen meg semmit. Többnyire csak a füvet simogatta amugy, teljesen lenyugözték a füszálak.
2015. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tenném le.
2015. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A te gyereked, nálad jobban nem ismeri senki. Ha minden szemetet szájba venne, abból semmi haszna nem származna. Tapasztaljon, kússzon-másszon, de annak nincs értelme, hogy állandóan ki kell mindent venni a kezéből, mert már tenné is a szájába, amit megfogott. Életveszélyes is lehet azontúl, hogy gondolom sírna is, hogy elvesznek tőle mindent. Ha már később nem akar ennyire mindent szájba venni, akkor is ráér megtapasztalni a füvet, homokot, stb, de azt is tiszta helyen, nem pedig egy csikkes, üvegszilánkos lakótelepi parkban. Tegyél a takarójára olyat, ami leköti. Lehet az a kiszemelt bot is, de akkor figyelned kell, mit csinál vele.
2015. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi nem tettük le, amíg nem állt fel és nem lépkedett kapaszkodva. De nálunk a játszótéren senki nem teszi le a kúszó-mászó babákat, erről csak gyakorin olvastam. Nem vagyok paramami (sőt környezetem szerint túl laza is vagyok), de nem láttam értelmét annak, hogy szó szerint felnyalja a füvet, földet, homokot, kutya-macskapiszkot, mindenféle bogarat. Amint tudott állni, lépegetni, és már nem vett mindent a szájába, csak minden második dolgot, akkor már mehetett. Semmi hátránya nem származott belőle. Megismerte így is a világot, nem allergiás, nem túl betegeskedő. Mondjuk én falun nőttem fel, és minket sem raktak le a csupasz földre, amíg nagyon kicsik voltunk, addig takarón voltunk, de nem kúszhattunk babaként a földön.
2015. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem tenném le.

A csikkek meg a többi szemét egy dolog, de a macskapisi az para...

2015. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok paramami, rendezett udvarunk van, de én egyik gyerekemet se tettem le kint.
2015. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
az én fiam már 1 éves lesz, de már 8-9 hósan is mentünk ki az udvarra. imádja a köveket fogdosni, és először mikor kimentünk tömte szájába...nah de utána kipróbáltam hogy kis cumival mit csinál. nagyon bevált :) ha játszóra megyünk mindig a szájába adom a kis cumit és semmi nem vesz a szájába. markolászik mindent mászik...stb. próbáld ki hátha a te babád is elfogadja....
2015. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!