Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek is előfordult, hogy...

Veletek is előfordult, hogy babátoknak időnként hátracsuklott a feje? Lett baj belőle?

Figyelt kérdés
Babám 2 hónapos, még nem tudja tartani a fejecskéjét. Néha ha nem tartom elég erősen és hátrafeszíti magát hátracsuklik a feje.
2015. júl. 26. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én iszonyatosan figyeltem mindig, meg ugy bántam vele, mint egy kis himestojással. De szerintem igazábol nem olyan törékenyek a babák. Olyan brutális videokat láttam, ahogy szülés közben ráncigálják ki a babát fejénél fogva, vagy pl hadas kriszta sorozatában láttam most, hogy császárnál a doki a nyakánál fogva mutatta fel a babát a kamerának. Rengeteg embert láttam, aki ugy emelgette az ujszülött gyerekét, mintha nem is venné észre, hogy teljesen log a feje. Szoval, ugyan teljes mértékben laikus vagyok, szerintem nem lesz baj, de azért természetesen figyelj rá.
2015. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet én voltam túl óvatos, de erre minidg nagyon figyeltem, így ilyen nem fordult elő.
2015. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen egyszer amikor kivettem a kisánybol nem fogtam meg a fejét, éjszaka volt sötét es rohadt fáradt voltam. Megijedtem de mindenki megnyugtatott hogy ettől semmi baja nem lesz. Nem is lett szerencsére.
2015. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk eddig 2-szer fordult elő, mindkettő sok órás nem alvás után. Voltunk vele uh-n is, ahol a radiológus megnyugtatott, hogy sokkal durvább behatás kell a károsodáshoz. Voltunk ortopéd orvosnál is, aki annyit mondott ez mindennapos dolog, ne aggódjak. Csak a gyerekorvos mondta, hogy 99% hogy nincs gond, de figyeljük a fejlődését, pedig megcsinálta a reflkexek vizsgálatát is, és mindent rendben talált. Köszi a gyakorlati tapasztalatokat nektek!
2015. júl. 27. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!