Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat-e gondot a nyelvgyök...

Okozhat-e gondot a nyelvgyök lenövés? Milyen fokú letapadás jelenthet problémát? 2 hónapos babánál ki hogyan találkozott ezzel a dologgal?

Figyelt kérdés
Elejétől kezdve nagyon ordítós az én drága 2 hós picikém. Már lassan belebolondulok, hogy főként étkezések alkalmával vigasztalhatatlan. Végigjártunk, kísérleteztünk (hasi UH, mindenféle cseppek...) stb. de nincs változás. Most egy kedves gyermekorvos úgy látta, le van tapadva a nyelve, csippentessem fel fül- orr- gégésszel, viszont a doktor megnézte, azt mondta vaskosabb, kötöttebb, de nem szükséges bántani... Szépen gyarapszik a babám, viszont gyakran épp szopizás közben "idegeskedik" be, tápszerrel pótolok 5 hetes korától, mert olyan volt mintha nem lakna jól, de a cumisüvegről is gyakran hirtelen szívás után "lekapja magát" egy nagy rántással, majd kiugrik a katomból, úgy kirántja, s következik az ordítás. De pl.van hogy hajnalban csak szopik és vissza is tud aludni sírás nélkül. Nagyon tanácstalan vagyok! Volt vki hasonló helyzetben? A szurik után alig sírdogált, akkor mikor így üvölt, mit érezhet!? :'(
2015. júl. 29. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

nem eteted túl??? enyém akkor csinálta ezt a kirántást mikor "erőltetve" etettem.

ha le van nőve a nyelvféke akkor nehezebben tudna enni, de nem fájna, magával a rácuppanással lenne gondja. de nyilván ilyen fajta lenövésről nem lehet szó, mert akkor már a kórházban felcsípték volna :)

későbbiekben majd a beszédben okozhat gondot, nehezebben formálhatja a szavakat ha valóban rövid a nyelvfék

2015. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első gyerekemnek le volt tapadva a nyelve, és nem vették észre a kórházban...persze velem ordibáltak hogy kedves anyuka nem eteti a gyereket és vészesen fogy a baba...3. nap végre kiderült, hogy nem is tud szopni, hiszen olyan mérvű a lenövés! ja , és miután rossz szopási technikát tanult abban a 3 napban...én utána 9 hónapig a falat kapartam a szoptatások alatt, mert marta a mellem! nem lehetett megtanítani a jóra! a másodiknál már ez volt az első hogy mondtam nézzék meg!
2015. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Túl biztos nem etetem, hisz ált. már az első néhány szívás után elrántja magát :-/
2015. júl. 29. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Kislányomnál egyáltalán nem befolyásolta, pedig igencsak le van neki nőve. De minden eset más.
2015. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!