Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem szeretem a kisbabákat? Anyák, ti nem féltetek a gyermekvállalástól?

Figyelt kérdés
Viszolygok tőlük. Az 5-6 éves kor alatti gyereket egyszerűen ki nem állhatom. 18 éves lány vagyok és a velem egykorúakkal ellentétben nem szeretem a kisbabákat. Nem tudom mit lehet rajtuk szeretni, nem tudnak beszélni, büdösek és egyfolytában sírnak. Mindig is csodáltam az anyákat amiért a normális életüket elcserélik egy gyerekre
2015. aug. 1. 21:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Majd felnősz te is. Várd meg!
2015. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Engem a vihorászó carpe diem tinik idegesítenek, akiknek másuk sincs mint elvárásaik és ködös álmaik. Remélem változni fog ez bennem, mire a gyerekeim abba a korba érnek vagy ők mások lesznek. Még van időm szerencsére. Ahogy neked is.
2015. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Lehet változik a véleményed, lehet, hogy nem. Nem kell mindenkinek gyermeket vállalni.


Nem, én nem féltem. Én mindig is szerettem a babákat, az más kérdés, hogy sok sok évvel ezelőtt távol állt tőlem egy kisbaba úgy általában, még a megfogása is. Én csak távolról csodáltam őket.

2015. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem is büdösek :D :D, miért lennének büdösek??

Féltem a gyerekvállalástól, de nem azért mert büdösek a kisbabák, meg nem tudnak beszélni, hanem mert óriási felelősségnek tartottam, és tartom ma is.

Szerintem is felnősz majd, és változni fogsz amit leírtál, de persze lehet hogy nem, nem mindenki anyatípus, lehet hogy te sem leszel az.

2015. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Időről időre megjelenik egy ilyen kérdés a gyakorin.

Nem tudunk ehhez érdemben szólni.

Aktuális kérdezőnk most ráadásul igen ostoba is.

"az anyákat amiért a normális életüket elcserélik egy gyerekre"

Egy nő anya lesz, ha gyereke születik - nem cserél le semmit. Anyukád se cserélt le semmit, amikor te büdös, egyfolytában síró, beszélni nem tudó gyerekként megszülettél, hanem anya lett.

2015. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ketteshez csatlakozom, azzal, hogy ráadásul még utálom is magam érte, mert pontosan emlékszem még rá, hogy nekem is kizárólag elvárásaim voltak, no meg véleményem, de az nagyon!!! :) És én is rettegek, hogy fogom ezt majd kezelni, ha felnő a lányom! Remélem, nem olyan elvetemült világfájdalom kamasz lesz, mint én voltam :)
2015. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jaja utolsó. Pont erre gondolok én is. Ha tini önmagamat kapom vissza, az kemény lesz...
2015. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam kamasznak, de mindigis akartam gyereket majd egyszer. De ha pl rokonhoz mentünk babalátogatóba ki nem álhattam. 26 évesen szültem a fiam, 28 évesen a lányom. AZ első perctől imádom mindkettőt. AZ első gyerek születése után más babákra is máshogy nézek. Most már tudom mit lehet szeretni egy csecsemőben. :)
2015. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

én ugyanígy gondolkodtam ennyi idősen, sőt őszintén szólva, most sem rajongok más gyerekeiért, csak a sajátomért...nem is nagyon tudok beszélgetni/oldódni - főleg a 4-5 évesek nekem is a nehéz korosztály, ahogy írod, mert ők már elég érettek ahhoz, hogy beszélgetni akarjanak veled, de ahhoz még nem eléggé, hogy normálisan lehessen velük kommunikálni...

Ezért én sem szeretem a 4-5 év forma gyerekeket, akiket ismerek, mindnél mondom magamban, hogy na ez se tud viselkedni, persze lesz majd ennyi idős az én lányom is, és akkor majd jól megszidom magam emiatt :))


szóval ki fogod nőni, lesz egy komoly kapcsolatod, saját, önálló életed, a környezetedben mindenkinek kisbabája, rájössz, hogy egy gyerekről gondoskodni az élet legszebb kihívása, amikor megszületik, meg egyszerűen szó szerint beleszeretsz, ő lesz az éjjeled meg a nappalod és már nem lesz kérdés, hogy megérte e "elcserélni az életed".

Egyébként sem lesz mit elcserélned, mert az akkori életed már nem lesz olyan fenékig tejfel mint a mostani, 30 felé már minden ismerősöd családos lesz, nem fognak veled bulizni járni, nem fogod már te se bírni a strapát, vagy nyögöd a hiteled, nem lesz pénz piára, a pasid sörhasat növeszt és a kanapénál messzebb nem akar majd menni, szex se lesz már mindennap..szóval nem lesz mit elcserélni, szinte vágyni fogod az újat, a gyereket! :) remélem nem voltam kiábrándító. Nem annak szántam, ez így van. Ettől még gyönyörű.

2015. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
(utolsó vagyok: büdösek????? szagoltál te már csecsemő illatot?? nem a szaros pelenkára gondolok...ha lenne olyan parfüm, ami egy 3 hónapos baba hajának az illata, soha nem vennék mást..a ruhája meg olyan szagú amilyen mosószert használsz hozzá)
2015. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!