Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves kislányom még nem...

2,5 éves kislányom még nem evett semmi édességet, ez baj?

Figyelt kérdés

anyósoméknál voltunk, mikor megkínálták kislányom csokival.

Az anyósnak mondtam, higy még soha nem evett, torta formájában sem.

Aztán szinte leharapta a fejem miatta. Én rögtön rávágtam, hogy adjon neki, de keveset.

Anyósom szerint ezért lesz majd cukorbeteg, ezzel nem értek vele egyet.

Szerintetek?

Továbbra sem szeretnék adni.

Rengeteg zöldséget/gyümölcsöt eszik naponta.


2015. aug. 2. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Jó szülő vagy, ne is adjatok neki ilyen sz*rokat. Főleg, ha a cukrot gyümölcsökkel pótolja.
2015. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Miert lenne baj? Én örülnék, ha nem enne az 5 évesen, bár 2-2,5 éves koráig az én kislányom sem evett 😩.


Te döntsd el, hogy mit adsz/nem adsz a gyerekednek. Mitől lenne cukorbeteg?

2015. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Ettől nem lesz cukorbeteg. Amíg nem jár közösségbe, nincs ezzel gond. Ott viszont lesz, hiszen sokszor kapnak pl nutellas kenyeret, illetve szülinapra visznek be tortát, edesseget.
2015. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Otthon nem kap, de máshol nem tiltod...szerintem ez rendben van.
2015. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj. Az enyém 3,5 éves. Mi nem tiltjuk, és tavaly szeptembertől családi napközis is volt. DE nem szereti az édességet, még gyümölcslevet, szörpöt, teát sem hajlandó meginni csak vizet és tejet. Gondoltuk a közösségben majd megváltozik, de nem, amikor a többiek kapják a szörpöt neki megy a víz. Mostanra az "sikerült elérni", hogy pl ha sütök itthon akkor a sima piskótából eszik, vagy pl túrós buktát. Egyébként csak pogit eszik "sütiként". Ő ilyen igaz soha nem is volt tukmálva, de tiltva sem tőle, szerintem ezért is nem érdekli igazán. Úgyhogy nálunk az ilyen mikulás, húsvét ünnep inkább csokipazarlás, mert mindenki azt hiszi egy gyerek ennek örül :), végülis örül neki mert színes, de nem eszik meg, így mi továbbadjuk a nagyiknak, mert ők meg szeretik :)
2015. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

egyik szülinapjára se kapott tortát? nem sütöttél semmi süteményt? se pogit se meggyes pitét, se muffint?

én ledöbbentem! enyém se eszik sok édességet, de azért a szülinapján mindig van torta, a mi szülinapunkkor is eszik tortát és két hetente sütök sütit. szerintem ennyi azért kell.

egyébként kimutatták, hogy a cukor nagyon jót tesz az agynak, szóval mértékkel, de kell az is

2015. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó: amennyi cukor kell az agynak az egy negyed almában bőven benne van.
2015. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem baj,örülj neki,hogy még nem is kéri :-) nme értem mi baja az anyósódnak,végülis mondtad neki,hogy kicsit adhat. ha meg tömnéd csokival,az lenen a baj.de hát ez olyan,hogy 6 hónapos kora mesét akarnak nézetni a lányommal mondhatom én,hogy még ne tv-zzen
2015. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!