Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak sztem nem normális ha...

Csak sztem nem normális ha egy nagyszülőt nem érdekli az unokája? Okokat lent leírom.

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam. Anyám bejött 2x a kórházba meg v 3x itthon. Egy városba élünk mamám kertszomszéd ahova mindennap bemegy van h egyszer v h többször de sose jön át h megnézze az unokáját. Volt indok a kutya mert fél tőlük de már ők is be vannak zárva kennelbe mert viszem a kicsit sétálni. Úton is hol meg àll hol csak int v dudál. Van egy féltestvérem ő is mindjárt nagykorú. Ő a mindene hatalmas különbséget tesz köztünk. Nem bántottam meg vita se volt. Azt már megemésztettem milyen velem de h a kicsi se èrdekli???!!!

Neheztelek rá emiatt. Àllítólag nincs ideje. Pedig nincs munkahelye otthon gazdálkodnak tehát az idejèt úgy osztja be ahogy akarja. Hugommal csavarogni vásárolni van ideje.

Nem hiszem el h egy héten nincs fél órája pláne úgy h idejár a szomszédba. Telefonon se hív h h vagyunk. Nem körülöttünk forog a világ és ez így is van jól nem is várom el de az h ennyire nem kíváncsi legalább a kicsire. Első unokàja.


2015. aug. 2. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, ezért nem kell őt elítélni. Ilyen. Én is ismerek olyan valakit, akit gyakorlatilag nem érdekelnek az unokái és 5 percet nem bír rájuk "vigyázni".
2015. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyum volt bent a szülésen utána még 5 hetesen lementem hozzájuk a kicsivel (60km-re laknak)

És azóta nem látta,pedig már 13 hónapos.

Nem csípi a férjem és ennek párszor hangot is adott.

De az,hogy nem látogatja az unokáját ez miatt durvának tartom. Nem hív nem keres semmi kommunikáció nincs köztünk.

2015. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez igenis gáz anyukád részéről. De sajnos elég gyakori, h nem csak a gyerekek, de az unokák között is különbséget tesznek. Férjeméknél az öccse volt a kedvenc. Az ő gyerekei mindent megkapnak a nagyszülőktől. A mi kisfiunk 16 hónapos, ráadásul van egy tartós betegsége, ami miatt minden héten Bp-re kell vinni. A ferjem szülei december óta nem kerestek minket, még annyira sem, megkérdezzék, hogy van a pici. Én nagyon lelketlennek tartom azokat a nagyszülőket, akik elhanyagolják az unokáját.. Nagyon fáj nekünk is, de ez van. Én úgy vagyok vele, h az élettől ugyis visszakapják. Ők lesznek majd öregek, és nekik is jól esne a törődés.
2015. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lehet klímaxol és nehéz megemésztenie hogy a lánya már anya, ő meg nagyi.
2015. aug. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem mert nem 15 vok hanem 26 külön élek èvek óta és dolgoztam tehát nem a semmire szültem. Inkább az a baj h csak hugomig lát.
2015. aug. 3. 05:23
 6/8 anonim ***** válasza:

De igen, ez baj! Jól érzed. Valami lelkileg nem stimmel nála, pl. a kötődésével, a családi szerepek megélésével. Emellett önző, öntörvényű.

Viszont egy ennyi idős embert nem fogsz tudni megváltoztatni. HA belülről nem jön a gondoskodás, akkor kívülről nem lehet ezt erőltetni.

Én egy beszélgetést azért megpróbálnék vele kezdeményezni ez ügyben. Nem szemrehányást, hanem az érzéseid feltárását. És kérdezném a miérteket.


HA nem változik, akkor fölösleges erőltetni. Keressétek olyan emberek társaságát, akik szeretik a babádat.

2015. aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te se keresd akkor és ne is hívd. Nem te vagy a hibás. Ő az aki önszántából úgy döntött hogy nem vesz részt aktívan az életetekben... Majd egyszer remélhetőleg észbe kap és megbánja. Nem látja felnőni az unokáját. Őt kell hogy terhelje a tudat nem téged!!!
2015. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem sem normális, hogy nem érdekli a nagyszülőt az unokája.


Az én nagymamám 60 km-re lakik tőlünk, így viszonylag ritkán találkozunk (évente 7-8-szor), akkor is mi megyünk hozzá. Viszont ha találkozunk is, akkor sem érdeklődik felőlünk. Ha elmegyünk hozzá, akkor csak a saját sztorijait nyomatja. Minket pedig annyival lerendez, hogy "-Hogy vagytok?, -Hát meg vagyunk. Képz..., -Na akkor jó. Tegnap átjött a szomszéd kisfiú, aki...". És órákig mesél számunkra idegen emberekről...

Legutóbb, amikor elmentem hozzá, elmondtam neki, hogy felvettek egyetemre. De nem tudta, hogy hová, holott már nem egyszer mondtam neki, hogy gyógyszerészetre készülök. És nem tudta... Értem én. Messze lakunk meg minden, de hogy ilyen szinten ne érdekelje, hogy mi van velünk. Végül annyit mondott, hogy gratulál, és már kezdte is mesélni a történeteit. Az a látogatás emiatt elég rövid lett, kb negyed órát maradtam nála, mert nagyon a lelkemre vettem, hogy ilyen szinten nem érdeklem őt..


Ha közel laktok egymáshoz, akkor próbáld meg áthívni kávézni, sütizni, beszélgetni. Ha többször látná az unokáját, akkor valószínűleg megimádná, és lehet, hogy így többet foglalkozna vele. :)

2015. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!