Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most lesz 11 hónapos,...

Kisfiam most lesz 11 hónapos, még mindig eszik éjjel tápszert! A védőnőm kérdezte, hogy 1 éves kor után, mit akarok neki adni, tápszert vagy junior tejitalt? Ki mit adna? Bár az lenne a legjobb, ha leszokna már az éjjeli evészetről!

Figyelt kérdés
A másik!Védőnőm szerint adhatok a kisfiamnak 2.8%-os tejből készített tejbedarát!Én még nem merek adni neki!Van olyan aki már ad a babájának?
2015. aug. 3. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megvártam az 1 évet a tej adásával. Én a tejpépeket vettem, szerette, de nagyjából 1 éves kor után már azokat sem ette meg. Számíts arra, hogy lehet már nem fog kelleni a tápszer neki, nálunk a junior tejital sem jött be pedig többfélét vettem... Az éjjeli tápszerre szerintem a vacsi lenne a megoldás, hogy akkor bőségesebbet enne pl főzelék, vagy nem tudom most mit adsz neki, de valószínű nem lakik jól
2015. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
eves kor utan mar lehet hivatalosan, de 3 evesig bem szoktak ajankani.en nem adnek, mas kerdes h a fiam meg se eszi. ha adsz inkabb 3.5%-pst vegyel neki. de a mandula v kokusztej volna a legjobb csak eleg draga
2015. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerekeem 18 hónapos, reggel-este még kapja a tápszert. Én ezt láttam olcsóbb megoldásnak, mert tejet még nem akartam/akarok neki adni. A tápszert felírják receptre, a tejitalt még. Ettől függetlenül az ételeibe, persze csak abba, ami olyan, teszek tejet.

Vacsorára adj neki húsos főzeléket és utána egy picivel (nálunk ez kb egy óra) kínáld meg tápszerrel. Hátha bejön.

Tejbegrízt is ehet már a kisfiad.

2015. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tejjel nem az a baj, ha időnként kap egy 1 éves. Az a gond, ha rendszeresen ezt issza, mivel a nyomelem tartalma nem fele meg az ekkora kisgyermek szükségleteinek. A kazeinnel már régen találkozott ekkor. Beleértve, ha normál tápszert kapott és nem hipoallergént.

A junior tejital és a tápszer között sincs nagy különbség, esetleg a nyomelem és vitamin tartalmában. A junior tejital összetétele inkább megfelel ennek a korosztálynak, de a tápszertől sem lesz baja. Ha normál, jó minőségű tejből főzöl neki darát, az is belefér, ha nem rendszeres.

2015. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kb 14hónapos koráig a 9hó+ os milumil tápszert adtam a fiamnak, mert az volt akciós és betáraztam belőle.

Utána vettem a junior 1 est és pont attól lett pukis és kakilt naponta 4x is.

Úgyhogy visszaálltunk a 3-as tápszerre, illetve kap tejet is, de azt inkább ételekben, kakóban, tejberizsben stb.

Meg keresem a junior 1-es más fajta tejitalt, ami nem fújja fel, a dm-es babylove és a hipp úgy tűnik nem csinál ilyet.


Az éjjeli evésre azt tudom írni, hogy az enyém ugyan nem eszik éjjel 4 hós kora óta, viszont a szomszéd kisfia igen, minden éjjel 2-kor kérte a tápszerét jól hallhatóan és 1,5 éves koráig, de most egyszercsak elhagyta magától. Ő is tápszert kapott éjjel és napközben szójatejet, rizstejet, tehéntejet, mikor mit még mellé)

2015. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4. válaszoló!hipoallergén tápszert kap a fiam 3 hós kora óta,azt írta fel neki a gyerekorvos,mert érzékeny volt a bőre elég sokáig,kiütések voltak az arcán,és azt mondta csak ha tápszert adhatok neki!Amúgy nem hiszem,hogy nem lakik jól,mert addig etetem,míg elfogadja!Ha már elhúzza a fejét még pár kanál próbálkozás után,akkor nem adok neki!Védőnő szerint megszokásból csinálja!Hát nem tudom!Nem tudom mennyi időnek "kell" eltelnie két evés között (gondolom függ a tápértéktől..stb) de este,éjjel a tápszer után 4 órát bír ki,minden más evés után 3 órát!Bocsánat mindenkitől,hogy itt kérdezgetek,de a védőnőm legtöbbször csak mond egy e-mail címet,hogy ott nézzek utána,de ahány oldalt olvasok,annyiszor mást írnak!
2015. aug. 4. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!