Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is nehezen dolgozta fel,...

Más is nehezen dolgozta fel, hogy kora babája lett?

Figyelt kérdés

első babám születése közben majdnem megállt a szíve ezért s.császáros lettem. ezt is nehezen dolgoztam fel, nem a császár miatt hanem azért mert elveszthettem volna a babám.


Most a második babánál meg hirtelen elfolyt a vizem a 35.héten.mivel nem történt semmi ezért császár.

mikor mentem be a műtőbe akkor már ott volt az inkubátor. akkor már kétségbe estem.

mikor kivették a babát mondák hogy semmi baja majd egy szobába tesznek minket. nagyon megnyugodtam.

mire összevarrtak, addigra közölték hogy a korán van. mire másnap mehettem megnézni addigra már lélegeztetőn volt.csővek mindenhol, ptx et kapott, azt hittem sosem jövünk haza, féltem hogy elvesztem.


végülis jól alakult a dolog, mert egy hétre rá már itthon is voltunk.csak olyan rossz erre vissza emlékezni, és akrhányszor ránézek a babára minden eszembe jut és sírok.pedig már 3 hónapja történt.


fel lehet ezt valaha dolgozni?


2015. aug. 8. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztos el fog múlni, csak még sokk alatt vagy :) Ahogy gyűlnek az új emlékek, megnyugszol, elmúlik.

Ne arra gondolj, hogy milyen rossz, hogy így alakult, hanem hogy milyen nagyon jó, hogy most itt van veled és jól van!

2015. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy köszönöm :)
2015. aug. 8. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ezt az idő megoldja! Az én babám 2 naposan került a PICre, életveszélyes állapotban. 2 hét után hozhattuk haza, és az is kiderült,h beteg (gyógyíthatatlan, de a megfelelő kezeléssel tünetmentes). Az első hónapokban úgy voltam ahogy te. Folyton azon kattogott az agyam h milyen tragédia történhetett volna. És milyen rossz volt látni a kicsimet az inkubátorban, mozdulatlanul, én meg nem tehettem érte szinte semmit.

De ahogy nőtt a kisfiam, ezek az érzések elmúltak, átalakultak. Most 17 hónapos, rendkívül eleven és életvidám. Ha ma eszembe jut az az időszak, inkább már arra gondolok, h milyen csodálatos, h ma már meg tudják menteni ezeket a pici babákat.

Nekem kb fél év kellett ahhoz hogy tultegyem magam az akkori nagy rémületen. Szóval kitartás, és örülj a babádnak!😊

2015. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kicsit belekotyogok :D

Féltestvérem 7. hónapra született, kiskorában nátha után fülgyulladás, aztán torokgyulladás és így ment nála sokáig.

Mára bejárta a fél világot, életerős, magas, bárki másról gondolnád, hogy kora gyerek volt, csak róla nem.

Nyugi :) Utolsókból lesznek az elsők ,)

2015. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is PIC-en volt,4 hétig.Ebbe benne volt a karácsony is.. apa otthon,mi bent... kiemelés után újra kellett éleszteni,2 hétig volt gépeken.. nagyon nehéz időszak volt,nem kívánom senkinek. Eltelt 12 év.. most érzem úgy,hogy tudok róla úgy beszélni,meg tudom nézegetni úgy a fotókat amiket akkor csináltunk,hogy ne zuhanjak össze lelkileg. Rendbe jöttem,látom,hogy gyönyörű egészséges csodás okos nagylányom van,akinek bár nehezen indult az élet,de reméljük pont ezért lesz szerencsésebb és boldogabb a felnőttkora. :)
2015. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem korababam volt, hanem tulhordas kovetkezmenyei miatt kerul a koraszulott intenzivre, alacsony apgar stb., 10 nap intenziv, ugyanazok a dolgok amiket te is leirtal. En nem az miatt voltam depresszios, hogy bekerult

hanem attol felem hogy nem fog rendesen fejlodni

visszamarad az oxigenhiany miatt stb. Haza se akartam hozni, mondvan nekem beteg gyerek nem kell, ujra akarok szulni masik dokinal, komplikacio melkul. 3 honapig reggeltol estig bogtem szo szerint. 6 honapos volt mikor keulzdtem kicsit megnyugodni. Most masfel eves, mar nem kattogok a tortenteken, sot mar jo erzeseim vannak ha visszagomdolok. Ahogy latom hogy szepen fejlodik, egyre jobban myugszok meg, persze azert meg felek nehogy elojojjon valami. Ami engem megnyugtatott, hogy az elso perctol elkezdtem hordani korai fejlesztobe, konduktorhoz, deveny tornara, hiaba mondta a neurologus

hogy minden ok nekem ez volt a megnyugvas hogy tobb szakember is latja folyamatosan. Szerintem normalis amit erzel, csoda hogy nem bolondul bele az ember egy ilyen helyzetbe, de mindig csak jobb lesz.

2015. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Én nem tudtam ezeken az érzéseken teljesen túllépni.

Kislányom 33 hétre született, éretlen tüdővel, amire bekapott még 1 tüdőgyulladást is, napokig kritikus volt az állapota. Nemsokára 2 éves, de még mindig sokszor eszembe jutnak azom a hetek, és a mai napig sokkal jobban féltem, mint a másik 2 tesóját. Az inkubátorban összesen 2 fényképet csináltam róla, ezeket a mai napig senki sem látta rajtam kívül, mert nem szeretném, hogy úgy lássák.

2015. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még én sem vagyok túl rajta, pedig már 2,5 éve volt. De már sokkal jobb. Fiam 32. hétre született, 1-2 napig nem volt semmi gond, de kapott a kórházban egy életveszélyes nekrotizáló fertőzést + komoly inzulintúltermelése is volt. Hat hét kórház. Makkegészséges, nagyon erős immunrendszerű hál'Istennek. Nem tudom hogyan tudnám mégegyszer ezt végigcsinálni. Éppen a napokban szedte valahogy elő az apja telefonjából az inkubátoros fényképeket, szó szerint beleremegtem. De már csak időnként jutnak eszembe a történtek, egyre ritkábban.
2015. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minél súlyosabb a helyzet annál nehezebb,vagy nem is lehet.Sajnos nekem is koraszülésem volt,27.hét ikrek.Az egyiket elvesztettük.A másik 5 hónapot volt kórházban.Ez volt 2 éve.Szerencsére ő jól van.De annyira hiányzik a másik,úgy fáj,ugyanúgy.Szerintem csak elfogadom,mert kénytelen vagyok.
2015. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én vagyok így. nagyon köszönöm a válaszokat.


kedves utolsó, nem Donátnak hívják az egyik fiad?

2015. aug. 8. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!