Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy szoktattátok le a...

Ti hogy szoktattátok le a babátokat hogy kevesebbet legyen ölben? És mennyi idős volt akkor?

Figyelt kérdés
Kicsit elkapattuk a picúrt mert elég sokat volt ölben! Kövezzen meg mindenki de első gyerek és éveket jártunk orvoshoz hogy megfoganjon! Nagyon hálásak vagyunk érte mert gyönyörű jól fejlett egészséges baba! De már most nagyon akaratos és sír ordít hogy ő öbe akar lenni. Kevéset játszik el egyedül, pedig roppant érdekli a világ és néz figyel mindent nyúl érte fogdossa kúszik mászik még kis esetlenül de megy érte. Most 7 hónapos és már 7 kiló és elég nehéz aztán ha megunja a játékot sír ordít felveszük és minden rendben is van. Picit hagyjuk sírni, de már a szívünk szakad meg és hiába simogatom és beszélünk neki hogy itt vagyunk nincs semmi gond ordít kimerülésig. Tudom nem kellett volna minden apróságra felkapni, de ez már mindegy. Lehet ezen javítani valahogy? Vélemények tapasztalatok?
2015. aug. 8. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

"ha megunja a játékot sír ordít felveszük"


Nem felvenni kell, hanem mellé feküdni, és játszani vele. Mutatni mindenféle érdekes dolgot, és akkor ellesz.

Ha dolgod van, esetleg etetőszékbe tenni, ahonnan lát téged, mit csinálsz, beszélhetsz is hozzá.

2015. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Odafekszünk mi mellé és egy egész zsák játékot is végigmutatok neki meg bohóckodok vele de egy idő után azt is megunja és a vége mindíg ugyanaz. A pihenőszékben is csak keveset marad el hiába lát beszélek hozzá stb
2015. aug. 8. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Hordozás?
2015. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

vannak ilyen és vannak olyan babák - ő az a fajta, aki szeret ölben lenni. fiamat alig lehetett letenni, a lányom meg alig akart ölben lenni..

majd kinövi, hidd el! elégítsd ki ezen igényét, és mikor megérett rá, majd el lesz egyedül. fiam most másfél éves, és nagyon jól elvan már nélkülem is, pedig annyira anyás volt, hogy fél órára nem lehetett másra hagyni, és mindent(!) úgy kellett csinálnom, hogy az ölemben volt(főzés, séta, stb)

2015. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamat 20 hónapos koráig cipeltük. Magától nem kéri már csak ritkán. Akkor mondom neki, hogy már nehéz nekem úgyhogy gyorsan találja ki hova emeljem fel :)

Figyelj csak en non stop amig ebren volt csak vele játszottam (mindent szinte alvas időben mert soha nem volt el egy percre sem) hiaba akkor is hordozni kellett, nekem nem volt gond, olyan gyorsan elszall a babakor. Minden baba mas, most hiaba ír neked egy nyugodt baba anyukaja, ha nem elte at milyen egy masik habitusu babaval az elet. Nyugi minden valtozik idővel.

2015. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15 hónapos és 12 kg a kislányom és még mindig ölbebaba. Nekünk a hasfájás miatt lett ilyen. Csak úgy tudott megnyugodni, ha az ölünkben volt. A hasfájás elmúlt, de a fenékrázás maradt. Sokszor nekem is elegem volt, de máshogy nem tudtam lekötni, hiába feküdtem mellé pl. Sírni nem volt szívem hagyni így maradt a cipelés. Én úgy vagyok vele, ha ezt igényli, hogy így bújjon hozzám, akkor ki kell bírnom. Szerintem ez nem elkényeztetés, hanem ennyire igényli a közelségemet. Mióta megy, azért könnyebb a helyzet, mert imád sétálni, de a déli altatásnál még el kell ringatnom. Majd leszokik róla én meg legalább izmosodok. Szépen lassanként a te babád is el fogja hagyni ezt a szokást, akkor meg az lesz a rossz, hogy már nem bújik.
2015. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sem feltétlenül csak elkapatás dolga, akármit mondanak mások. Nekünk már Eleve úgy "adták haza" a kórházból a kisfiunkat, h kössük fel a gatyankat. Igazuk volt, ölebnek becéztük sokáig. Nálunk ez nagyjából a mászással szerencsére meg is szűnt. Azóta jön megy egyfolytában, ritkán van még azért olyan napja, h többször fel kell venni. A mozgásfejlődeéssel hátha változik nálatok is a helyzet.
2015. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg kicsi, termeszetes, hogy igenyli a testkozelseget. Az enyem is sokat volt olben, nems zoktattam le sehogy, magatol szokott le. 9 honaposan kezdett maszni, onnantol egyre kevesebbet igenyelte az olbenletet. 13 honaposan elkezdett jarni, onnantol mar szinte alig keredzkedett olbe. Most 2 eves, neha neha keri hogy "felemellek", olyankor ha valamit meg akar nezni, ami magasan van :)
2015. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!