Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor ez szájpenész vagy...

Most akkor ez szájpenész vagy nem? Javulhat ez ennyire gyorsan?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kislányom, anyetejes, csak szopik. Az utóbbi napokban fehér lerakódást láttam a nyelvén, illetve az ajkai belső oldalán (főleg alul), és a mellbimbóim is megduzzadtak és pirosak, érzékenyek lettek. Szájpenészre gyanakodtam, az alsó ajkánál megpróbáltam letörölni a fehér réteget, az nem tűnt el maradéktalanul, úgyhogy elkönyveltem, hogy az is. Ma délelőtt vettem glicerin boraxot, hogy kezelhessem magunkat.

Viszont már az első kezelés után, ahogy a következő etetésnél megint ki akartam törölni a száját, nem láttam benne semmit. Olyan nagyon nem tudtam belenézni, mert nem nyitotta ki rendesen, de a nyelve látható részén és az ajkainál tuti nem volt fehérség, az ínyén sem. Ettől függetlenül lekezeltem még egyszer. Most harmadjára viszont direkt megpróbáltam jobban belenézni a szájába, tökéletesen most sem tudtam, mert nem nyitotta ki csak félig, de nem látok benne lerakódást továbbra sem.


Létezik, hogy ilyen gyorsan használna ez a glicerin borax? Mert én mindenhol azt olvastam, hogy napokba telik, mire javul a helyzet, legalább 1-2 nap, ha enyhe a dolog. Lehet nem is szájpenész? De ha nem, akkor a mellbimbóim mitől néznek így ki? Azokon nem nagyon látok javulást. A szoptatás miatt nem voltak sebesek már az elején sem, ügyes volt a lányom, nem sértette fel őket, nem fájtak. Valakinek tapasztalat esetleg?



2015. aug. 8. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószínű szájpenész. Az, ha glicerines törlés lehozza, nem jelenti azt,h elmúlt a szájpenész. Mindig visszajön, én egy hónapja törölgetem neki napi rendszerességgel és nem múlik.
2015. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!