Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől riadhat meg minden...

Mitől riadhat meg minden éjjel 2 éves lányom?

Figyelt kérdés

Elaltatom és kb 1 óra múlva felriad. Kiabál, hogy anya anya. Beadom a cumit a szájába és kb 2 perc múlva alszik is tovább. Van mikor fel is ül és van mikor szerintem nem is kelt fel. Ez éjjel is így megy kb 2-3 szor. Riadtan "ébred" meg. Mitől lehet?

Már volt egy ilyen időszaka kb fél évig tartott és elmúlt pár hónapra.


2015. aug. 11. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sok inger érte és dolgozza fel álmában is.

A fiam legalábbis ugyan ezt csinálja, csak ő "emmmoo"-ért kiabál (cumija), most az volt neki sok mostanában, hogy elveszek tőle és tiltok tőle tárgyakat, amikre ugyan ezen a hangszínen kezd el kiabálni napközben. Ebből gondolom, hogy álmában azt hiszi, elloptam a cumiját is (pedig el van nélküle egész nap, de mégis fontos lehet neki éjjel).

1,5 éves, de ugyan ezt csinálja, amit írsz. Felébred kicsit jobban az érintésre, cumira és máris megnyugszik.

2015. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha veled együtt alszik el, akkor ő úgy emlékszik, hogy te ott vagy vele, miközben te már felkeltél és kimentél onnan. Erre az a megoldás, hogy megtanul egyedül elaludni, akkor nem fogja hiányolni mondjuk a hajadat, karodat (amivel elalszik).
2015. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igaz kisebbekre vonatkozik, de egy ilyesmiről olvastam:


Szociális fejődés címszó alatt, kb arra a korszakra teszik, amikor megtanulják a "nem" kifejezését, ill próbálgatják a határokat


a napközben felgyűlt anyával történő konfliktusok okozta frusztrációja tör ki éjszakai sírásokban.

Van benne segítség, hogy mit tehet ilyenkor az ember.


Nem engedi másolni, itt a link

[link]

2015. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-esnek is igaza van!

ha veled alszik el, természetes, hogy hiányolni fog!

érdemes már akár nagyon piciként is segíteni neki hogy önállóan, vagy macival, v bármivel aludjon, ami ébredésnél is vele lesz!

2015. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek ilyenkor sokat fejlődik a fantáziájuk, több mindentől kezdhetnek el félni, megjelenhetnek rémálmok. Középső gyerekem 2 éves korától egy fél évig borzalmasan aludt, bár egész pici korától el tudott egyedül aludni, akkor volt egy időszak, amikor nagyon félt ha nem voltam ott. Öccsének is 2 éves kora körül volt néhány hónap, amikor gyakrabban ébredt éjjel.
2015. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!