Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi hány pelust használtok...

Napi hány pelust használtok el? Mikor pelenkáztok?

Figyelt kérdés

Az első babámmal vagyok kiírva a jövő hétre, és rengeteg tanácsot kaptam már ezügyben.

Volt, aki azt mondta, hogy minden etetés előtt tisztába rakja, volt, aki azt mondja, hogy ha érzi, hogy van benne valami. Volt, aki azt, hogy óránként belenéz.

Ti hogy csináljátok? Mekkora a baba? Mennyi pelus fogy egy nap?


2015. aug. 11. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttnél minden evés előtt raktam tisztába, meg még pluszban mikor bekakilt. Ahogy nőttek, egyre ritkábban. Így újszülött korukban kb. napi 10-12 fogyott, másfél-két évesen már csak napi kb. 5.
2015. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Három óránként mindig cserelem, akkor is ha csak pisi van benne.


Pont ma fél éves a kisfiam. Most napi 5-6 ot hasznalok.

De amikor Megszületett sokkal többet. Napi 10 legalább elment.


3 hónap alatt használtunk 1000db-ot el. Ekkor váltottunk moshatora. Mondjuk két hete elkezdtem kostoltatni, azota napi 2-3szor kakil, elotte annyiszor ahany etetés volt.

2015. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Itt ugyanigy lesz; vki ezt mondja, vki azt😊. Nálunk sose fogyott napi 10. Ha kakis volt cseréltem (kivéve ha etetés után volt), amúgy szopik előtt megnéztem, ha sok pisi volt, akkor cseréltem. Éjjel sose cseréltem, Max kétszer amikor kakilt. Most 17 hónapos, nappal átlagosan 3 up&go, éjjel 1 hagyományos pelus fogy. Újszülött korában nappal kb 5 fogyott.
2015. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Húha.. tényleg itt is mindenki máshogy csinálja :D

Annyira szerencsétlennek és tudatlannak érzem magam :( Félek, hogy mi lesz, ha megszületik :/

2015. aug. 11. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:
újszülöttnél nálunk is olyan napi 10 fogyott, 3 óránként etettem, sokszor evés előtt is, után is cseréltem(ahogy a kórházban is a csecsemőosztályon, mindig tiszta baba várt és utánunk is tisztába lettek téve)
2015. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-re én is ilyen voltam, nyugi belejössz! csak nekem az volt az egészben a rossz, hogy amíg nem tudtam mit hogy, csak szenvedett a babám.

(pl sokáig ne tudtam hogy evés közben indul meg a bélműködés és szelesek lesznek, de pukizni még nem tudnak, rá kell segíteni, tornáztatni, sokszor elég ha csak felveszi mellkasára az ember, de vannak szélhajtók is. szóval amíg nem tudtam erről, ki voltam, hogy sír, mert éhes, enne, de nem tud, csak azt tapasztalta az ember, hogy nagy mohón rákap, de közben izeg mozog ficereg, nem tud enni, sírás, de ha leteszem mégjobban rázendít, hogy de éhes...hát öregedtem vagy 20 évet az első fél évben..)

2015. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Minden evès elött plusz általában evés közben dolgozik,szóval utána is 😄 napi 10-15 pelus. 2 és fél hetes a babó. :)
2015. aug. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ujszulottet szopi elott pelenkaztuk 2-3 orankent bar amint hazaertem attertem az eves utanira mert mindig eves kozbe trotyizott.

az apolok azt mondtak a cici neki a vigasz a pelenkazasert ezert kell elotte. de ez nem jo hozzaallas, bele nevelni a bababa hogy a pelenkazas rossz es jutalom jar erte...amugy az eb lanyom 4 naponta kakilt (anyatejesnel ez normalis) ugyhogy eleg volt napi 6 pelus

2015. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, rá fogsz érezni.

Én sem tudtam, mit és hogyan kell. A babánk megoldotta. Ő hosszú hetekig úgy ébredt, hogy az éhenhalás szélén áll, így őt azonnal etetni kellett. Így természetesen mindig utána tettem tisztába.

Az meg, hogy mennyi kell? Változó. Ha több a kaki, akkor sűrűbben cserélsz valószínűleg. Nálunk a kórházban pl úgy kértek pelust, hogy napi 7 db-ot. Náluk ez volt az átlag. Itthon volt, hogy 5-6 kellett egy nap, de volt, hogy több is elment.


Könnyű szülést és jó babázást!

2015. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kórházban azt mondták, evés előtt kell tisztába tenni, de ez nálunk nem működött, mert mindig evés közben kakált be, szóval én evés után egy fél órával teszem tisztába. (a jóllakott gyerek kibukja az összes tejet/tápszert, ha rögtön utána pelenkázom).


Nálunk is 8 fogy kb. Volt olyan is, h egymás után 3x kakált be, akkor egy pelenkázáskor 4 pelus fogyott (előzőleg székrekedése volt)

2015. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!