Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom? A kislányom...

Jól csinálom? A kislányom napi étkeztetésére gondolok. "Papíron" 8hónap 1 hetesek vagyunk, korrigált korunk 6,5 hónap.33. hétre született, ezért a korrigált kor.

Figyelt kérdés

Saját magamtól találtam ki, hogy így legyenek az etetések, kíváncsi vagyok mi a véleményetek.Köszönöm.

Reggel 5:30 - anyatej 120-130 ml

Délelőtt 9:30 - anyatej 130 ml

Du. 13:30 - valamilyen zöldség csirkehússal, vagy vmilyen üveges bébikaja = kb.1 üveggel meg is eszik ebből

Du. 16:30-17:00 között vmiyen gyümölcs babapiskótával és/vagy Sinlac-kal sűrítve

Este 20:00 tápszer 140-150 ml (azért nem anyatej, mert ilyen este már nem tápláló neki, sokszor próbáltuk, de a tápszer vált be)- és ettől az etetéstől kezdve megkezdi az éjszakai alvást.

Este 23:00 - tejpép 130-140 ml ( ezt már alvásban eszi, de igényli, mert ekkortájt kicsit fölkel, ahogy elkezdem etetni megnyugszik, megeszi és folytatja az alvást).

Persze napközben az étkezések között iszik sok folyadékot.


2010. márc. 9. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem jól csinálod. Az én 8 hós lányomnál is kb így néz ki a napi étkezés. Annyi hogy én este 8-9 között adok neki utoljára.

2010. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk nem lenne elég, vagyis felkelne éjszaka, ha este 11-kor nem kapna még enni.A súlya 6530g.Tehát nem egy vastag gyerek még így se.:)))
2010. márc. 9. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Abszólut jó,csak a tejpépel vigyázz,mert ha cumiből adod később haza vágja a fogait. De teljesen korrekt amit írtál,ha még igényli a késői evést hát egyen.
2010. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sztem is tök jó, a súlya miatt ne aggódj, majd kinövi magát, ha "éhezne", szólna! :D
2010. márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 33.hétre született,méghozzá iker szülés volt(Sajnos az egyiket elvesztettük születése után 6 nappal).Nagyon jól csinálod,és a baba is!!!Nálunk sajnos nem működik igazán az evés.Nem szeret egyszerűen enni,és kész!Már kezdek belenyugodni.A te babád nagyon ügyes,hogy ennyit eszik.Meglátod hamar utóléri a korabeli babákat.Fejlődésével amúgy minden rendben?Nálunk elég sok probléma adódott az oxigénhiány miatt.Az én picibabám még csak 5 és fél kg,és már 6,5 hónapos,korrigált kor 4,5 hó.
2010. márc. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó, esetleg kipróbálhatod azt, hogy vacsorára adsz neki tejpépet, kanállal, és éjjel a tápszert, hátha így is elég lenne neki, és legalább a tejpép nem ronthatná később a fogacskáit.
2010. márc. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia.Jó,de én a gyümölcsöt délelőtt adnám.A védőnő is akkor ajánlja,meg a neten is úgy olvastam,h gyümölcs délelőtt,főzelék mehet délután.
2010. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is du-n adom a gyümölcsöt rizzsel,mert de-t 10 körül alszik,tehát reggeli van,ami szopi és ebéd,ami fözi + szopi. Annyi,hogy nálunk hamar van az ebéd,dél körül.
2010. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a kaják jónak tűnnek, nekem csak az jutott eszembe, h lehet, h azért igényli az éjjeli laktató kaját, mert nappal nem lakik teljesen jól. tehát én vhogy így próbálnám, és akkor szerintem már nem kellene 11kor etetned:

mikor felkel szopi

de. gyümölcs és keksz, sinlac, ahogy írtad, mondjuk a de. alvás előtt

a következő alvás előtt (dél körül) főzelék

uzsonna: tejpép

este pedig tápszer

így nappal sűrűbben enne és laktatóbbat, lehet, h ezzel kihúzná este 8-tól reggelig, v hajnalig, akkor is szopizhat nyugodtan.

2010. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.A súlya miatt nem aggódom, mert szépen eszik.Amúgy meg én sem voltam nagy baba.Lehet, hogy kipróbálom, hogy az esti tápszert és a tejpépet fölcserélem, mert én is olvastam arról, hogy nem célszerű a pépet cumisüvegből adni. Így lehet, hogy az étkeztetési időpontokat kicsit tologatom ide-oda.

További szép napot mindenkinek.

Márti

2010. márc. 13. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!