Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg extrém beteges a kisfiam?

Tényleg extrém beteges a kisfiam?

Figyelt kérdés

2,5 éves, közösségbe nem jár, átlag 3-4 havonta beteg, most nyáron 3 héten belül két vírust nyelt be. Szerintem ez normális kisgyereknél. Tévedek?

Agymenésem van a nagyiktól. Azzal jönnek, hogy ez nem normális dolog, vizsgáltassam ki, irassak neki immunerősítőt, stb stb stb Naponta a fejemhez vágják, hogy nem tudok rá vigyázni, minek teszem bele a medencébe (32fokos a vize amúgy), biztos a kutyától beteg, mert nem eszik rendesen, sok rajta a ruha, kevés rajta a ruha, ilyen vagy olyan baja lehet a sok betegségtől, mi lesz majd az oviban,vigyem el privát gyerekoevoshoz, és még sorolhatnám.... Anyám , anyósom és a nagymamám is ezzel zaklat.

Jó, most tényleg kétszer volt beteg rövid időn belül, de nem ez a jellemző azért.

Igazuk van és én vagyok hülye, vagy aprópicit túldimenzionálják a dolgot?



2015. aug. 15. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csukd be a füled ha megy az okoskodás. Teljesen normális ilyen korban. Kisfiam 2 évesen bölcsis lett. Előtte ő is olyan időközönként volt beteg mint a te kisfiad. Na most bölcsibe az első fél évbe alig jártunk. 1-2 hét után beteg lett 1-2 hét itthon. Szóval havonta itthon voltunk 1-2 hetet. Erre mit szólnának a kedves nagyik. Ne foglalkozz velük teljesen normális.
2015. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A lányunk 2,5 évesen ment bölcsibe, addig szinte nem is volt beteg.
2015. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem meg csak 15 honapos a kisfiam,de meg soha nem volt beteg igazan.egyszer volt ket napig lazas,majd kiutesek jottek Ki rajta,de ezen kivul semmi,se orrfolyas,se kohoges...velemenyem szerint talan tenyleg betegesebb mint AZ atlag.
2015. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy éves koráig ő sem volt beteg egyszer se. Utána indult el. De mindegyiket tudom mihez kötni. Beteg rokon gyerek,beteg apa, fogzás, strand, stb.
2015. aug. 15. 14:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Mit szólnának a mamák az én kislányomhoz? 23 hónapos, szinte mindenen túl vagyunk, ami egy ekkora gyereket elérheti.

Vedd fel a fapofát és ne foglalkozz velük.

2015. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó. Komolyan. Kisfiam elkezdte az ovit, 2 hét ovi, egy hét itthon. Ez ment szeptembertől januárig. Amit hazahozzott, adta át az ikerhúgainak, meg nekünk..... Idén 3 alkalommal volt beteg. Ami nagyon-nagyon jó. Ha azt vesszük, 3 havonta. Teljesen oké.


Alapból pártolom, hog, meghallgassuk a mamákat, nekik is lehet igazuk, van is sokszor, de most hülyeségeket beszélnek. Mondd azt, hogy szóltál a gyerekorvosnak, aki azt mondta, hogy a kicsi sokkal ritkábban beteg,mint a többi, és nagyon elégedett vele.

2015. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szerintem is nagyon beteges a kisgyereked, valószínű húzós lesz az ovi. épp ezért én is adnék neki immunerősítőt. oké, hogy beteg rokon, meg apa beteg, de azért egy strandról nem kéne betegen hazajönni, főleg fogzástól nem normális, hogy lebetegszik :(


nekem 5,5 éves a fiam, 3-4 havonta beteg, oviból hozza haza és betegesnek számít, orvos, óvónők szerint is. amikor nem járt közösségbe, 3 éves kora előtt, 3x volt összesen beteg

2015. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon sokat beteg, viszont ez akkor kezdődött, amikor elkezdte az óvodát. Viszont még óvoda idő alatt sem beteg nyáron. Előtte viszont, míg itthon volt, jó ha évente egyszer volt beteg. Szóval ahhoz képest, hogy nem jár közösségbe és mégis beteg, ráadásul most 1 hónap alatt kétszer, így azt semmiképpen nem mondanám, hogy nem tudsz rá vigyázni, meg a te hibád, mert ez nem így van, viszont az immunerősítés tényleg nem ártana! Valamilyen multivitamint nem ártana adnod, mert ha ebből közösségbe menés lesz, akkor hidd el, hogy lesz ez még sokkal rosszabb is, de ha adsz neki vitaminokat, akkor ellenállóbb lesz a szervezete is.
2015. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azzal egyetértek, hogy nem árt neki egy kis immunerősítés, önszorgalomból vettem neki Immunotrofinát és Cebiont, majd ha visszajön a háziorvos a szabiról, akkor hozzá is elmegyünk, hátha ajánl valami ütősebbet, csak azt nem értem, hogy ezt miért lihegik ennyire túl a nagyik? Gyerek, hát beteg. Még sokszor lesz az sajnos. Engem anno a kiscsoportból is ki kellett venni, mert állandóan beteg voltam, és mégis itt vagyok. Most álljak neki pánikolni, hogy úristen mi baja lesz, olyan szép kisgyerek aztán ennyit beteg, én annyit aggódok jaaajjj, majd kap valami szívizomgyulladást a sok láztól, jajj csak nehogy addig valami baja legyen, stb .... Most idéztem néhány kedves nagyi mondatot... Most sajnáljam őket, mert aggódnak vagy mi? Én akkor most szaranya vagyok, meg nem is aggódok, mert nem hisztizek, hanem próbálok nyugodt maradni a gyerekem közelében?

Bocsi a kirohanásért, de kezdek tőlük agy.f.a.szt kapni....

2015. aug. 15. 17:51
 10/14 anonim ***** válasza:
A vírusfertőzés legyengíti a szervezetet, így könnyeben megbetegíthet egy másik, ellenállóbb vírus. 3 héten belül 2 vírus nyelt be - valószínűleg azért, mrt az első legyengítete egy kicsit. Az biztos, hogy ha bekerül közösségbe sűrűsödni fognak a betegésgek. Ha kellően jó az étvágya, szépen gyarapodik akkor viszont ne aggódj. Ha nem nagyon eszik, egy idő után kialakul valamilyen hiánytünet, leggyakrabban vashiány és elkezdődik egy ördögi körforgás. A vasiány miatt nincs étvágya, ha nem eszik nem visz be elég vasat. Ekkor fáradékony, beteges. Ugyanez megy bármelyik más elemmel, vitaminnal más más hiánytünettel.
2015. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!