Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom a saját...

10 hónapos kislányom a saját folytonos mocorgására ébred fel hajnalok hajnalán. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon kezdek már kimerülni, de komolyan. A kislányom egy ideje nagyon rosszul alszik. Eddig lehetett mellette jönni, menni, természetesen nem porszívóztam mellette meg hasonlók, de most ha már ő alszik, és én felállok kimenni inni már arra felkel. Éjjel egy szobában alszunk, de nappal úgy van, hogy csak egy ajtó választja el a nappalitól, tehát egymásba nyílik, de valahogy mégis a legkisebb zajra is felébred.

Éjszaka még egy szobában alszunk, de ilyen hajnali 4-5 körül, amikor kint már élet van, vagy akárcsak én fordulok egyet, neki áll a mocorogni, beüti a kezét vagy a lábát a kiságy szélélbe, és erre kel fel. Folyamatosan mocorog. Legtöbbször már fél 4-kor feláll a kiságyba és nem alszik vissza. A védőnőnk szerint meg kéne próbálni azt, hogy éjjel is ő alszik a hálóban mi meg kimegyünk a nappaliba. De még félek egyedül hagyni. De ettől a korán keléstől már nagyon de nagyon kivagyok. Mi lehet a megoldás?


Köszönöm!


2015. aug. 15. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért félsz egyedül hagyni? :)

Neked is könnyebb lenne, ha nem kelnél fel minden mozzanatára, és hidd el megszokná.

A kislányom születése óta külön szobában alszik, az az ő kis kuckója, és mivel panelban lakunk, nincs messze tőlem, igy is felkelünk éjjel, ha halljuk, hogy valami nem okés. Ő is mocorog - a foga jön úgy néz ki, de csak akkor megyek át hozzá, ha ha már nyögdécsel, vagy sir.

Egy próbát megér, nem, ha már a védőnő is azt mondta? :)

2015. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is az első naptól kezdve külön szobában van a gyerkőc (1 éves múlt), és én is csak akkor megyek át hozzá éjszaka, ha elkezd sírdogálni és nem hagyja abba (van ugyanis, hogy egy rövid nyekergés után alszik tovább), de ez általában csak fogzás/betegség idején fordul elő. Napközben és este is el tud aludni egyedül, illetve a zajokhoz is elég jól hozzászokott, ugyanis hajnalban megkezdődik az élet a szomszédban (kakaskukorékolás, kutyaugatás, munkába indulás stb.).

Miért nem mered megpróbálni külön?

2015. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

felületesen alszik csak úgy tűnik mélyálomban nemigen van(mert akkor nemigen ébredne fel minden neszre)

nem eszik ,iszik cukrosat napközben esetleg? csak mert náluk hasonló ahhoz a cukor, mint felnőttnek a kávé. a nyugtalan alvást magyarázhatja egyszer.


vagy utána jön a többi. nincs talán melege, vagy fázik, nincs e huzatban, légkondi, venti irányában, nincs e éjjeli fénye, átszűrődő tv hang, vagy bármilyen egyéb környezeti hatás, ami zavarhatja az álmát? büfizett, pukizott? (a szelesség is mindig az első tényezők között szerepel amúgy ilen kicsiknél!át ha felveszik, megnyugszik, olyankor siker van)


ha fel is kel hajnalban, egy tápszer vagy anyatej után még vissza "kellene" aludnia. mivel 10 hónapos, nagyon meglehet hogy éhes 4-5 kor!

2015. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*első sor: felületesen alszik csak,

mélyálomban nemigen lehet.

2015. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, kapott egy új ágyat, és onnantól aludt rendesen, az én lányom is mindenhova beütötte a kezét lábát, meg forgolódott, kinőtte az ágyát :)
2015. aug. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!