Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergiás ekcéma valószínűleg...

Allergiás ekcéma valószínűleg tejszármazéktól, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kisfiam és néhány hónapja már a vádliján és az alkarján pici szárazfoltok jelentek meg, sokszor be is pirosodnak. Gyerekorvos szerint allergiás ekcéma, amit tejtermék okozhat. Tejet még nem kapott, csak tejterméket, mint sajt, joghurt, vaj és tojás sárgája. Kb. 9 hós koráig HA-s tápszert kapott, majd utána áttértünk a sima 2-re. Most kaptunk fenisztil gélt, hogy kenegessem és 1-2 hétig el kell hagynunk mindenféle tejterméket, kivéve a tápszert, hogy meglássuk mi okozza. De a tápszer is tejalapú, nem? Akkor ez, hogy fog kiderülni? Akinek volt hasonló problémája, hogy kezelte a foltokat és, hogy derült ki mi okozza? Ráadásul szegényke mindig reggelizett vajas kalácsot vagy sajtot....ti mit adnátok neki ezek helyett?
2010. márc. 9. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen a tápszer is tejalapú, de csak vmilyen feldolgozott formában van benne. Teljesen csak akkor lehet kizárni, ha 100%-os tejmentes diétán lenne. Mi a dokinő által felírt gyógyszertári zsírozó testápolót használjuk. Ha rendszeresen kenem akkor szép a bőre, nem jönnek ki a foltok.
2010. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van növényi margarin is. Nézned kell az összetevőket, csak így tudod kiszűrni a tejes összetevőket. Első voltam
2010. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És, amellett, hogy kened testápolóval adsz neki tejterméket? És úgy sem jönnnek ki a foltok?

Köszi, a növényi margarin valóban jó ötlet!

2010. márc. 9. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi 1 éves koráig tejmentes tápszert kaptunk, a tejterméket is fokozatosan vezettük be 11 hónap körül. (megelőzés volt, a tesó miatt). Tejalapú tápszert is fokozatosan kellett bevezetni. Ő már eszik tejterméket. Persze mértékkel. Ettől függetlenül kijöttek az ekcémás foltok, de kezelhető, ezzel a krémmel kordában tartható, nem kell szteroidos krém. A tesónál kellett. De ő nem kapott tejmentes tápszert. Nála utólag kellett 1 évig diétázni.
2010. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnak 4 hós korában jött elő. Ráírták a papírjára: tejmentes táplálás. Hát gondolhatod... Aztán csináltak vérvételt, megnézték mire allergiás, de minden negatív volt (talán megér egy szúrást, és tudjátok milyen kaját kerüljetek). A bőrgyógyász felírt egy kenőcsöt (nem szteroid tartalmú) Elidel a neve és úgy emlékszem 4800Ft, de nem támogatja a Tb. Ez nagyon jó volt, el is múltak a foltok. Kb2 éves korára kinőtte. Ha esetleg nem lenne jó a gyógyszertári kutyulós kenőcs bőrgyógyásznál rákérdezhetsz erre a kenőcsre.

2010. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az jutott még eszembe, hogy mi sokáig Eucerin fürdetőt használtunk és sokkal jobb volt, mint a gyógyszertári fürdető (attól úgy csúszott, mint a hal, alig tudtam megfürdetni). Nekünk ezek beváltak. Remélem tudtam segíteni.
2010. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most egyelőre nem adok neki semmi tejterméket és meglátjuk. Remélem hamar rájövök mi baj...egyébkét már 2 napja nem kap semmi tejterméket és ma mégis csunyábbak a foltjai. Akkor lehet, h más, mosópor vagy egyéb.
2010. márc. 9. 22:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Próbáltam én is full bio, allergén mentes öblítőt, mosóport, de semmi változás. A tejmentes táplálkozással tudod a tüneteket mérsékelni. Sztem ez már genetika, majd idővel mérséklődnek a tünetek, jobb esetben teljesen megszünnek. A krémeket lehet használni, sőt kell is. Lehetőleg szteroid menteseket. Ez egy újkori "betegség" amivel együtt kell, lehet élni. Pl. én is mikor gyerek voltam, álandóan fulladtam, "hörgős" voltam, de kinőttem, sztem ez is ilyen. Persze bizos van ennek az allergiának súlyosabb változata, amit csak szigorú diétával lehet kordában tartani, de a tietek az nem ilyen. Jó egészséget!
2010. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!