Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért rettegek a bőlcsőhaláltól...

Mért rettegek a bőlcsőhaláltól? Egyszerűen nem bírom kiverni a fejemből, hogy baj is tőrténhet velünk. Tudom hogy nagyon ritka, de mégis. Van légzésfigyelőm, de most velem alszik a pici, mert nagyon rosszak az éjjelei. Ti hogy vagytok ezel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én pedig rettegtem ,már nem normális módon !

Te pedig azt tudod tenni ,hogy beteszed a kiságyba ,ahol üzemel a légzésfigyelő és gond esetén ha beriasztana ,akkor valami ingerrel felébreszted ! Azt viszont az ágyadban nem fogod meghallani ha nem vesz levegőt !

2010. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem szabd aggódni. Így nem fogod tudni élvezni az anyaságot. Minden nap mindenen lehetne rágódni, de íg ycsak tönkreteszed magad.
2010. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne gondolj ilyenekre, tudom, hogy könnyű mondani de erőltetned kell magad. Én ua csináltam, percenként rohantam be a szobájába és lestem, hogy lélegzik-e és állandóan tragikus végkimenetelű gondolatok jártak a fejemben. Mígnem a férjem egy nap közölte velem, hogy amennyit én a rosszra gondolok hamarosan be is fogom vonzani és megtörténik. Na, ettől annyira megijedtem, hogy lehet benne valami, hogy azóta erőszakkal terelem el a figyelmemet a negatív gondolatoktól.

Nem lesz semmmi baj!

2010. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt időszak mikor többet gondoltam rá mint kellene. De az akkor volt amikor túl sokat olvastam róla. Aztán egy idő után elmúlt a rettegés, javaslom hogy te se olvasgass annyit erről ha ezt teszed, mert csak hergeled magad vele. A bölcsőhalál nagyon rittka, vannak más veszélyes dolgok is egy babánál, amik sokkal sűrűbben megesnek.
2010. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En aterzem az aggodalmadat, en is pontosan igy vagyok vele! Raadasul mi Svajcban lakunk, alig kaptam legzesfigyelot! Nem tudom miert nem hasznaljak itt. S miota a sogornom ismerose igy vesztette el nemreg a picikejet, meg rosszabb! Mar a ferjemre, anyosomra es aposomra is raragasztottam az aggodalmamat, 2 ejszakat naluk toltott, s nagymama mar a papa erkezett sms-ere is ugrott ki az agybol. Ha van legzesfigyelod, bizz meg benne! Fektest a sajat agyikojaba a babadat, jobb felni mint megijedni!
2010. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az en babam 4 hetes, nekunk is van legzesfigyelonk de en mar szinte megorultem a rettegestol. Az elso ejjel a korhazban nem tudtam aludni mert minden percben felriadtam es azt neztem a sotetben, hogy lelegzik-e (velunk voltak a babak a szobaban). Itthon is az elso heten nezegettem folyamatosan, hogy minden rendben pedig itt van a legzesfigyelo. Most mar egy kicsit konnyebb de sajnos nekem mas gondom is van. Minden nap merem a babam lazat mert felek, hogy belazasodik, valami baja lesz es nem veszem eszre. Ugyhogy en mar tul panikolos vagyok szerintem.
2010. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia.én nem gondoltam ilyen negatív dolgokra,mégis majdnem megtortént velunk ez a szornyu tragédia.2,5 hos fiamat kétszer hoztuk vissza az életbe,szerencsére sikerult.Voltunk korházban is de nem találtak nála semmitkivéve a refluxot,ami vezethet a bolcsohalálhoz.Volt légzésfigyelonk,1 hos korába be is jelzett,de akkor nem tulajdonítottam neki nagy ugyet,gondoltam téves riasztás.Aztán amikor 2,5 hos lett tortént meg velunk egy este kétszer is ,hogy leállt a légzése,még szerencs ,hogy elotte olvastam,hogyan kell ujra éleszteni a babákat.Soha nem gondoltam volna,hogy velunk ez meg fog torténni és mégis,egészséges,3,5kg-al szuletet babával és megtortént.Most volt 6 hos,azota vettunk hordozhato légzésfigyelot is,ami napkozben van rajta,ha épp kocsival megyunk sétálni,este pedig van a kiságyában is.Ne rettegj elore,ami még megsem tortént,mert ugy nem fogd tudni élvezni a babázást,nekem is megkellett keményítenem magam,és nem állandoan attol félni,hogy mikor torténik meg vele ujra.Nem lehet ezzel a gondolattal élni,van mikor rám jon a rettegés akkor kisírom magam,és uj erovel nézek szembe mindennek.De ha egyet tanácsolhatok tedd be ot a kiságyba és kapcsold be a légzésfigyelot,ezt nem csak neked uzenem,hanem mindenkinek akinek van,jobb félni mint megijedni.
2010. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia


Ha ennyire félsz,akkor vegyél te is hordozható pelenkára csatolható légzésfigyelőt!

Mi is így tettünk,mert már sokat aludt velünk,és mindíg úgy feküdtem le,hogy nehogy az éjjel baj legyen....

Azért azt hozzá kell tenni,hogy 2 hónapos volt,mikor beriasztott az ágybéli figyelője,ami nem volt téves,mert mikor kikaptam az ágyból úgy lógott,mint egy rongybaba,és csak azt kiabáltam a páromnak,hogy nem vesz levegőt...nem vesz levegőt,és közben rázogattam...,majd hirtelen kinyitotta a szemét,és mint ha mi sem történt volna úgy nézett rám...

Szóval én ezért is paráztam rá erre az együtt alvós dologra....Miután megvettük a mobil figyelőt,már sokkal nyugodtabban aludtam,pedíg úgy is volt,hogy berezzent neki,vagy épp riasztott...De azért nem mindíg pontos a mobil,mert elcsúszhat a peluson,és akkor nem érzékeli úgy a levegővételt...Ezt csak onnan is tudom,hogy mikor pl. néztem ahogy mocorog éjjel,akkor is berezzent neki,mintha nem venne levegőt,na de nem riasztott,csak figyelmeztette,hogy vennie kell levegőt...

Na mindegy...

A lényeg az,hogy ha ennyira félsz,és nem akarod a kiságyában altatni,akkor mindenféleképpen vegyetek ilyen figyelőt! Mi használtan vettük,és semmi baja nem volt,vagy nincs..,és fele annyiba került így...

Kb 30 ezer az új,de használtan 15-ért is találsz szerintem..

Írd be a google-be,és biztos kiír egy pár licitálós oldalt,ahol meglehet venni.

Asszem amúgy mi a vaterán vettük...,de láttam már a teszen,és az expresszen is...

Amúgy most már sokat van úgy,hogy nincs rajta nappal,és kint alszik a kanapén,és mindíg nézem,hogy tutira vesz-e levegőt a babám...szóval nem vagy egyedül ezzel a kérdésel,pedíg az én babám már 7 hónapos.

2010. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

16-47-es vagyok


Az expresszen,és a vaterán is láttam 18 ezer ft-ért.

A töltöttségre figyelj,ha használtan veszel!

2010. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt légzésfigyelőnk, én is szerettem, bár ennyire nem rettegtem. Viszont azt kimutatták, hogy a szülővel alvó babáknál nem igazán van bölcsőhalál, egyszerűen azért, mert nem alszik annyira mélyen, hogy ne vegyen levegőt. Mindig van pici zaj, anya, esetleg apa szuszog, mocorog, stb...
2010. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!