Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyás? Vélemények?

Sírni hagyás? Vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem provokálni szeretnék csak vélemények érdekelnek..Két hónapos a kislányom a Párom csak hétvégente van itthon segítségem nincs..Sajnos előfordul hogy ha nem akarok éhen halni vagy úszni a koszba, hogy sírni hagyom a Bébym..Van hogy úgy is alszik el..Mostanában sokat olvasok ennek káros hatásairól, de amúgy meg mindenki azt mondjA hogy a kézbe szoktatás is ugyanolyan káros.Nem szeretném hogy depressziós tinit neveljek, ezért érdekelnének tapasztalatok..Az altatás sem egyszerű mivel nem alszik el kézben, nem cumizik, ezért az egyetlen megoldás hogy leteszem mikor már nagyon fáradt, és sirdogálva alszik el..Szerintetek hogy lehetne vmi altatási rituálét bevezetni??Énekelgetés, mondokázást is próbáltam, de arra inkább felénred..
2015. aug. 17. 11:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
A kézbe szoktatás nem olyan káros, mint a stressz, amit így okozol neki. Én kendőben magamra kötöttem, takarítottam, főztem, ettem, simán. Nem igaz, hogy csak sírva lehet elaltatni egy gyereket, csak türelmesnek kell lenni.
2015. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Semmiképpen nem jó a sírni hagyás. Gondolj bele! Ő szól neked, hogy valami nem jó, te pedig "tojsz rá", és nem foglalkozol vele.

Én azt mondom, egy 2-3-4 hónapost nem lehet elrontani a sok felvétellel, mindig menni kell, ha sír. Ő még nem manipulál tudatosan, azért sír, mert valami baja van. Lehet, csak a közelséged kell neki.

Csináld meg a dolgaidat akkor, amikor alszik. Tudom, nagyon nehéz ez az időszak (2 évesem van), de sírni nem szabad hagyni. Most erősíted (vagy gyengíted) meg a bizalmát feléd.

Inkább ahhoz szokjon, hogy ő szól, és nem számíthat rád?


Az altatással neked kell kitapasztalnod. Ki kell próbálni mindent, amíg meg nem találod a megfelelő módot a könnyű elalvásra.

2015. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 2 gyerekem van, 20 hónap van köztük és mindig egyedül voltam velük, párom dolgozik. Senki nem halt éhen és nem úszott a lakás a koszban. ÉS nem hagytam sírni a picit (sem). Nem 12-kor ebédeltem, hanem 2-kor, ennyi.

Ne hagyd sírni szerintem. Nem azért sír, mert bosszantani akar, hanem valami baja van.

2015. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak 2 perc, mindenképp nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

Ő igazán ért hozzá, neki higgy.

2015. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen kicsi babánál még szerintem nem jó módszer, hogy sírni hagyod. 1-2 évesen, amikor már tudnak hisztizni a gyerekek, akkor azt már lehet figyelmen kívül hagyni, de egy ilyen kicsi baba csak azért sír, mert máshogy nem tudja kifejezni, ha valamire szüksége van. Altatáshoz lehet használni pl. relaxációs zenét, youtube-on rengeteg van, alacsony hangerőn bekapcsolva hagyod a szobájában, és arra elalszik. És/vagy jól felhígított levendulaolajat spriccelős üvegből fújj az ágyára.
2015. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

" Ha abbahagyom a sírást, ne attól van, hogy megvigasztalódtam, hanem mert feladtam a reményt, hogy valaha is meg fogsz vígasztalni"


(ha egy újszülött beszélni tudna, kismamamblogon vagy hol, sok elgondolkodtató dolgot írnak...)

2015. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
*szerintem 1-1,5 éves korig csak szükségletből sír egy gyerek!
2015. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

pontosabban: ha egy csecsemő beszélni tudna!

[link]

2015. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ez a JÓ link

[link]


(gondolom fenn van jópár helyen)

2015. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

én bizonyos fokig úgy gondolom, bizonyos szituációkban lehet létjogosultsága, DE semmiképp sem egy 2 hónapos babánál, és semmiképp sem azért hagyni sírni, mert más dolgod van míg neki szüksége volna rád!!

Először is, tégy különbséget a nyüglődés, meg a sírás között...előfordulhat hogy hasfájós, unatkozik, emiatt nyöszög kicsit, valamennyit tudsz javítani a helyzeten ha a kezedben van, de nem kulcs kérdés hogy egész nap ringasd, mert igen is ahhoz is hozzá tud szokni.

De ha sír, kitartóan, mert álmos, akkor igen is altatni kell, majd fél éves kortól már lehet alkalmazni olyan alvástréningeket, amelyek azzal járnak, hogy bizony sírva alszik el maximum 1 vagy 2 alkalommal, a saját érdekében, de mindezt akkor sem szabad hagyni többször, és pláne nem ilyen kicsi korban!


Most ez van, kosz van, nincs időd magadra, tudtad hogy ez ezzel jár, vállaltad. Próbálj neki cumit adni, olyan dolgokat beszerezni neki vagy adni a kezébe, ami leköti. Pár hét és jobban el lesz már egyedül, ha megtanul kúszni, mászni, játszani..a legjobb amit addig tehetsz vele, ha megtanítod neki, hogyan kell játszani. Ha csak lerakod, de nem tanítod, nem foglalkozol vele, hagyod sírni, akkor HISZTIS, önnáló életre képtelen, folyton unatkozó gyereked lesz.

2015. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!