Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell tudnia egy 6...

Mennyire kell tudnia egy 6 hetes babának tartani a fejét?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hetes múlt. Nagyon szépen tartja a fejét akár 1-2 percig is, mikor kézben van, forgatja, nézelődik. Hason fekve átfordítja egyik oldalról a másikra (mindkét irányba, másfél hetes kora óta), ki tudja nyomni magát, és úgy is képes a fejét tartani elég hosszú ideig anélkül, hogy letenné. Ha felveszem a vállamra, azonnal emeli a fejét és úgy néz körbe, percekig le se támasztja, ha mégis, akkor csak 1-2 másodpercre pihenni egy kicsit. A gyerekorvos viszont tegnap közölte, hogy gyenge a nyakizma, gyógytorna kell neki. Ugyanez a gyerekorvos pár hete rendben találta az izomtónusát. Igaz, tegnap kicsit fáradt volt már, másfél órája macerálták már szegényt, mire a gyerekorvoshoz került (6 hetes ultrahangokat intéztük előtte), ráadásul nagyon üvöltött, egyáltalán nem akart csinálni semmit, csak ordított. Ez amúgy nem jellemző rá, csak sok volt már neki.

Mit kéne még tudnia 6 hetesen? Tényleg kevés, ha így tartja a fejét? Olyan hihetetlen ez nekem, már csak azért is, mert mindenki, aki látja, hüledezik, hogy mennyire tartja már magát, beleértve a védőnőt is. Mennyire kellene magát tartania?


2015. aug. 19. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem anno védőnő annyit mondott, hogy ráérne 2-3honaposan így tartani a fejét (az én fiam is 5naposan már csinálta). Szerintem ismételjék meg a vizsgálatot úgy, hogy kipihent, esetleg ha továbbküldenek, ott mondhatja a doki, hogy nincs baj.
2015. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy gyógytornára küldött, a gyógytornász nem fogja azt mondani, hogy nem kell, akkor sem, ha úgy látja, mert nem mer ellentmondani neki, ő a főorvos, és elég szemét természete van. Elvisszük jövő héten a kislányunkat egy másik gyerekorvoshoz, és kérünk egy másodvéleményt, ezt eldöntöttük, de addig is, kíváncsi vagyok, mások mit gondolnak erről, tényleg kevés-e ez. Nem bízom ebben a dokiban, pláne mert önmagának mondott ellent ugyebár.
2015. aug. 19. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az ülésbehúzogatást, de ugye ezt máshogy nem lehet nézni.

Tehát ha ülésbe húzod érzed,hogy "húzza" a kis fejét. A fiamnak volt izomtónus gondja, hason ő is szépen tartotta, viszont ha ülésbe húztam nem tudta megtartani.

2015. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányunk semennyire nem tartotta 6 hetesen. 3 hónaposan kell 45 fokban, 4 hónaposan 90 fokban emelnie a fejét hason fekvésben, de akkor sem előírás, hogy hosszú ideig így kell tartania. A lányunk még a 3 hónapos státuszon sem tudta megemelni, csak 1 héttel később. Örülök, hogy egy tapasztalt, idős doktornénink van, aki nem küldözgetett sehova. Igaza is volt, makk egészséges a gyerek, már elmúlt 3 éves.
2015. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, komolyan? Hason fekve nem tudta megemelni a fejét 3 hónapos koráig? Ha ez így rendben van, akkor nekem mit pattog ez a nő, hogy a lányom fáradtan, üvöltés közben nem tartja tökéletesen 6 hetesen? Bocsi, én tényleg nem tudom, mit mikor kellene csinálnia, első baba, eddig büszke voltam, hogy milyen ügyes már, a gyerekorvo viszont teljesen elbizonytalanított, hogy lehet még kevés is, amit tud. Ehhez képest írod, hogy a te lányod meg 3 hónaposan emelte csak a fejét, és az is normális. Most már totál nem értem, hogy akkor mi a doktornő baja.


2-es: ezt az ülésbe húzásnál fejtartást tudja a babám, nézték már neki, simán egyenesben tartotta magát. Tegnap is, csak akkor nem annyira feszesen, tényleg el volt fáradva és nagyon ordított. Most kipróbáltam, mikor nyugodt volt és kipihent, simán tartja .

2015. aug. 19. 21:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért félsz a gyógytornásztól ha szerinted semmi baj nincs. Bántja a büszkeséged? Elviszed, ránéz azt mondja tökéletes és hazamentek. Ennyi!
2015. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem bántja a büszkeségem kedves utolsó, nem értem, miért kell egyből rosszindulatúnak lenni. Természetes, hogy a lányom érdeke az első. Csak épp ellentmond az orvos saját magának, én meg fölöslegesen nem csesztetem a gyereket, csak ha muszáj, merthogy a fölösleges cincálás nem érdeke. Nem tudom, miért fáj neked annyira, ha addig is, míg megnézi egy másik orvos, megkérdezek más anyukákat, hogy ők mit tapasztaltak.

Mint írtam, nem mondja azt a gyógytornász, hogy nem kell menni, akkor sem, ha úgy látja, mert nem mer mást mondani, mint a doki. Tudom, mert ketten is voltak így a környezetemben, az egyik hallotta, hogy egymást közt beszélik egy nővérrel, hogy ezt a babát is minek küldte ide, semmi baja, egy másiknak meg két gyerekorvos is mondta, hogy tök fölöslegesen hordja. Ezért is fogok mindenképpen másodvéleményt kérni, mielőtt fölöslegesen cincálnám a gyereket.

2015. aug. 19. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Annyira meg tudta emelni 3 hónaposan, hogy átfordítsa a fejét egyik oldalról a másikra, de ahhoz nem kell 45 fokig emelni. Meg persze próbálgatta emelgetni, de nem sokáig bírta. Nem is szeretett hason lenni. 4 hónaposan már szépen tartotta, kinyomta magát, de akkor sem sokáig. Még akkor is utált hason lenni.
2015. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Fölösleges cincálás? A gyógytornász pont annyira fogja cincálni mint az a másik orvos akihez viszed. Mi is járunk gyógytornára, 3 hósan küldött a védőnő mert nem emelte rendesen a fejét. A gyógytornán annyi volt hogy hasra forditották és megnézték mit csinál. Semmi cincálás nem volt. A másik orvos is ugyan ezt nézné rajta ezért nem értem hogy miért nem mindegy hogy ki nézi meg.

2015. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor leírom harmadszor is: azért, mert a gyógytornász nem mond ellent ennek az orvosnak akkor sem, ha úgy érzi, nincs igaza. Magyarán: ha a gyógytornász úgy látná, hogy semmi baja a gyereknek, akkor is kéne járnunk, mert nem merné azt mondani, hogy az orvos tévedett, és jó a gyerek nyakizma. Ezt nem magamtól találom ki, ahogy az előző hozzászólásomban leírtam, két példát is tudok erre a környezetemből, mindkettőben ez az orvos, és ez a gyógytornász érintett (kórházon belül vannak). A fölösleges cincálás alatt azt értem, hogy rendszeresen kellene hordani a gyereket úgy, hogy esetleg semmi baja, mert a gyógytornász nem meri azt mondani, hogy nincs baja, ha az orvos korábban azt mondta, hogy van. A másik orvostól viszont kapok egy teljesen objektív véleményt, ezért akarom először inkább oda vinni. Ha szerinte is gyenge, akkor természetesen járunk gyógytornára, de ha nem, akkor nem hurcibálom minden héten oda, amikor semmi baja. Ennél szájbarágósabban nem tudom már leírni, ha még mindig nem érted, akkor nem tudok mit csinálni.
2015. aug. 20. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!