Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből adjam a tápszert?

Miből adjam a tápszert?

Figyelt kérdés
10 hónapos babámat át kell szoktatnom tápszerre, mert elapadt a tejem. Eddig kizárólag anyatejet ivott. Nem fogadja el a cumisüveget, a szilikonos csőrös poharat (mellesleg abból csak vizet tud inni, mert olyan kicsi a lyuk, hogy a tápszer nem jön át), pohárból se iszik, fecskendővel egyből feladtam a próbálkozást, mert olyan hadonászásba kezdett, hogy féltem nehogy megbökjem. Amit most csinálok: a jól megszokott gyümölcspürékhez keverem apránként a tápszert + kicsit megcukrozom. Így megeszi. Kiskanállal kanalazom belé. 40-50 ml tápszer már elfogyott. Na de hogyan tovább?? Ez az első napi próbálkozásunk, és előttünk még az éjszaka. Szerintetek valaha elfogadja a cumisüveget?

#tápszer #cumisüveg #10 hónapos #átszoktatni #nem akarja elfogadni
2015. aug. 20. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Próbálj többféle cumisüveget, az egyik biztos beválik.


Esetleg pohár? Persze segítséggel.

2015. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia! ugyanez volt. minden nap megkinaltam eves kozben tapszerrel. 2 get utan elfogadta es megitta. azota sikerult naponta 2* adnom.

Beba pro2 kap. semmilyen Ha-t nem ivott meg. keseru volt neki.

nalunk is gond volt a cumisuveg. aztan. a gyogyszertarban kaphato babybruin os nyert. kinalgassad .

2015. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal, ha mennek be a tejpépek és egyéb tejtermékek (kenhető sajtok, joghurt, túró, babapudingok), akkor nem feltétlenül kell még tápszer is, ezekhez meg bátran keverhetsz gyümölcspüréket. Egyébként szoptatod "üresen" is vagy nem kér téged és innen gondolod, hogy elapadt a tej?
2015. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hogy hogy nem eszik mást 10 hónaposan?
2015. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jah látom, gyümölcspüré van. Tejpép esetleg?
2015. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért raksz bele cukrot?
2015. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Eddig miből itta a vizet? Abból csak elfogadná a tápszert is.
2015. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbàld meg rendes,hagyomànyos pohárból.Nekem a lànyom elhajította a cumisüveget,nem kellett a csőrös pohár.2hós volt mikor megitattam rendes pohàrból.(kevés volt a tejem)
2015. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem ivott vizet eddig, csak anyatejes volt. Eszik gyümölcspüréket, gabonapelyheket, és a husikkal, szilárdabb falatokkal még hadilábon állunk.

Azért cukroztam meg, mert így fogadta el. Csipetnyi cukorról van szó, és gondoltam csak a bevezetéshez, aztán majd elhagyjuk.

Tejpép Milumil HA van itthon, 2 hónapja áll a polcon, keserű íz miatt nem ette. Lehet újra megpróbálom azt is gyümipürébe csempészve.

Direkt nem HA tápszer vettem, hanem a sima Milumil 3-at.

Azt biztató, ha 2 hét után elfogadta! Reméljük nálunk is így lesz.

Kiskanál kivételével bármivel közelítek a szájához (cumisüveg, szilikonos csőrös pohár, rendes műanyag pohár), azonnal hadonászni kezd, csapkodja a fejét és összeszorítja a száját. Pedig még anyatejjel is végigpróbáltam ezeket az itató eszközöket. Odáig nem jutottunk el, hogy legalább a szájába vegye és megízlelje amit adni akarok neki. Szóval nem is tudja mi van benne, az itató eszköznél akadtunk el! :D :S

Amúgy este végül megszoptattam, úgy aludt el. Mert rájöttem, hogy kevés tejci ide vagy oda, de másképp nem fog menni. Éjjel 1x kelt, meg aztán reggel 7-kor.

Érzem, hogy kevés, mértem is párszor babamérlegen. Tegnap pl. hajnal 4-kor szoptattam utoljára, utána du. 2 körül fejtem egy keveset, bár a feszüléstől messze volt, de jól esett picit lefejni (30-40 ml-t két mellből), utána pedig este 9-re éreztem, hogy feszülget, jól esne szoptatni.

Ezen és a közelgő műtéten kívül még ami a szopi befejezés mellett szól, hogy nagyon lassan gyarapszik a Kisasszony és az étvágya sem az igazi. Vérszegény, ezt labor eredményből tudjuk, szedi is vaspótlást pár hete. Kontroll 1 hónap múlva lesz. De a súlyával nem vagyok kibékülve. 10 hónapos és alulról súrolja a 8 kg-ot. Jól néz ki, nem sovány, de lehetne dundibb. Még a védőnőm is így látja, aki amúgy egy halál laza és tök jó fej nő. Na és a lényeg, hogy az villant be, hogy a vashiány mellett lehet, hogy azért is gyarapszik lassabban, mert pont hogy a szopizás fogja vissza. Ez most tudom full hülyén hangzik, de nekem így logikus: ivásra használja a cicit, mindig csak az első tejet issza mindkét mellből (összesen 7-8 percet tölt a két cicin), pisis pelus van, de lehetne mondjuk több. És az az érzésem, hogy mindig tele a hasa folyadékkal (anyatej), ezért nem éhes, ergo kevesebbet eszik. Pedig előbb a pépeket kínálom és utána teszem mellre. De közte olyan sűrűn szopizik, hogy mindig azzal van tele a hasa. De ez csak az elsőtej, aminek tápértéke kb nulla. ;)Amúgy 8 hónaposan felállt, hihetetlen tempóban mászik, állandó mozgásban van, most már a bútorok mellett lépeget. Szóval nincs lemaradva, csak kicsi a súlya. Szerintem. Na jó kis regényt írtam, csak győzzétek olvasni ;P

2015. aug. 21. 11:12
 10/13 anonim ***** válasza:

10 hónapos hozzátáplált gyerek nem iszik vizet? Durva.

Amúgy szerintem a súlyával semmi baj nincs.

2015. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!