Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőmnek vagy az édesanyám...

A védőnőmnek vagy az édesanyámnak van igaza?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, van már egy 3 éves lányom.

Még a nagylányom születésénél javasolta anyukám és nagymamám, hogy esténként, fürdetés és törölközés után hagyjuk csupaszon egy kicsit (max. 10-15 percet, hidegebb időben egy vékonyka bodyban, de ne legyen összepattintva a lábai között), se pelenka, se semmi, mert így könnyebben kezdi majd a mozgásokat. Nagymamám úgy fogalmazott, hogy egy ilyen kis csöpp gyereknek még a pelenka elhanyagolható súlya is soknak tűnik, könnyebben forog szabadon. Nem tudom, ennek köszönhető-e, de tényleg nagyon prímán és gyorsan fejlődött a lányom, ez minden este családi program volt: a csupasz babát letettük a nagy ágyunkra, mellé ültünk a párommal és játszottunk vele. Ő is élvezte, meg mi is.

Most a kisebbik lányommal is elkezdtük ezt, nagyon tetszik neki a "szabadság".

Viszont mikor tegnap itt volt a védőnőnk és elmeséltem neki, szó szerint leteremtett (hogy csúnyább szóval ne éljek), hogy mekkora felelőtlenség ilyet csinálni, mert ha a gyerek ezt szokja meg, akkor utána ruhában nem fog mozogni.


2015. aug. 26. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Na, az ilyen védőnőktől mentsen meg az ég mindenkit! Nem azért, mert más véleménye van, hanem azért, mert "leteremt".

Megmondom őszintén, h amikor a gyereket megtöröltük, ő feküdt a pelenkázón, a felső teste már fel volt öltöztetve, mi is hagytuk úgy egy kicsit. Csak szimplán felé hajoltunk, és beszéltünk neki, stb.

2015. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem hiszem, hogy ezt mondta a védőnő. De, mi baja lenne a babának egy kis csupaszkodástól? Mi is csináltunk ilyet a gyerekeinkkel.
2015. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

szerintem butaság amit a vnő mond. én is azt csinálom a gyerekeimmel amit a anyukád tanácsolt.a nagy 10 hósan ment, 3hósan ide oda forgott. nem hiszem hogy a pelenka miatt, szerintem ügyes volt csak. a pici 3hós ő rajta sincs pelus mégsem tud még forogni...

szóval szerintem tégy azt amit jónak látsz :)

2015. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyiknek sincs igaza. Én is hagytam csupaszkodni a babát, bár én fürdés előtt, de szerintem ettől nem kezdi könnyebben a mozgásokat.
2015. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs igaza egyiknek sem, nem fog attól előbb mozogni mert csupaszon van, de az is jó nagy hülyeség amit a védőnő mondott, biztos nem értetted félre? :O :O Akkor fordítva is igaz lenne, ha ruhában kezd el mozogni akkor ha levetkőzteted nem mozog? :D..

Jó ha kicsit csupaszon van, szellőzik a bőröcskéje, de nem a mozgásfejlődés gyorsítása miatt.

2015. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyiküknek sincs igaza.
2015. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem számít a mozgásfejlődésben a csupaszkodás, de én is hagytam mindig negyedórát- 20 percet, hogy jól megszáradjon, ne fülledjen be a pelenkába sehol. Imádja a mai napig, ha nincs rajta ruha.
2015. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyiküknek sincs igaza. Nem attól fog gyorsabban forogni, kúszni, mászni, menni, mert csupaszon van 10-15 percet.Az azért jó, mert a feneke, alteste bőre szellőzik kicsit frissül. Neked sem kellemes műszálas ruhában lenni egész nap, bepállik, így meg felfrissül szegényke.


Az én fiam 5 hónapos lesz 1 hét múlva, és már forog, négykézlábra áll és hintázik. Eleven. Pedig nem sok jót jósoltak neki 2 hónaposan hason fekve kinyomta magát és borult amerre a feje húzta, de hordjuk tornára, fejlesztjük az izomzatát, mert nagyon le voltak tapadva az izmait. Ha nem járna tornára még mindig csak a hátán feküdne zárt ököllel. Nem a popsi szellőztetés használ neki, hanem a tornáztatás amivel fejlesztjük az izmait.

2015. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jót mosolyogtam.:)

Szerintem nincs jelentősége a csupaszkodásnak a mozgásfejlődésben. A babának bizonyára jól esik a szabad mozgás,és főleg nagy melegben, nem fülled be, de hogy gátolná a mozgásfejlődést egy pelus, body...én még ilyet nem hallottam.

És hogy miért teremtettek le a csupaszkodás miatt? Na ezt én sem értem.

Egy másik védőnő.

2015. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyorsabban nem hiszem hogy azért fejlődött de kb 4 hetes kora után fürdés előtt átmasszíroztam, tornáztattam (hasfájós volt)finoman.Baja biztos nem lesz de én fürdés előtt csináltam mert utána üvöltött a ciciért annyira elfáradt :)
2015. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!