Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a tragédiáról?

Figyelt kérdés
[link]
2015. aug. 26. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Szörnyű targédia! Szegény kisfiú :(
2015. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Zárni kéne az ajtót. Lehet aludni kisgyerek mellett is, de gyerekbiztossá kell tenni minden ajtót, ablakot. Még ha ébren is lennék, akkor sem jutna eszembe csak simán becsukni a bejárati ajtót, a kulcsot rá kell fordítani, és kivenni a zárból. Jogos a rendőrségi feljelentés: gondatlanságból elkövetett emberölés.

29N

2015. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem támadnám az anyát és elég undorítónak tartom, hogy képesek ezek után az emberek mocskolódni, fenyegetni. Hibázott az anya, ez tény és ennek következményét egy életen át megszenvedi majd. Az ajtót zárnia kellett volna, de simán elképzelem, hogy egy 3 hónapos és egy 2 éves gyerek mellett már annyira kimerült volt, hogy nem fogott az agya, ezért is aludt el csak úgy. A rendőrségi feljelentés is jogos persze, mert veszélyeztette, de van elég baja most az anyának, nem kellene ezt csinálni vele. Az egész családot nagyon sajnálom, borzasztó tragédia.
2015. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Borzasztó. Sajnos én is tapasztalatból tudom, hogy a gyerekek bármikor képesek bajba kerülni még a legnagyobb körültekintés mellett is. Nálunk sem szabad ablakot nyitva hagyni, mert egyszer még fel sem érték a párkány, de a rendőröktől tudtam meg, hogy a fél gyerekszobát (játékokat, ruhákat) kiszórták az utcára, míg én a konyhában (!) telítettem nekik a vacsorához. Nagyon együttérzek az anyukával és tényleg nem tartom helyesnek, hogy még mocskolódnak vele, az már nem hozza vissza a kisfiút :(.
2015. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Borzasztó, a legnagyobb tragédia... Annyi ilyen van:(


Az ördög soha nem alszik, sajnos, így nagyon át kell gondolni egy szülőpárnak minden lépését: lakás, ajtók, ablakok biztonságossá tétele.

2015. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ezt a kisfiút, de tapasztalatból tudom, hogy a gyerekek iszonyatosan furfangosak. Meg sem tudom számlálni, hányszor kellett már átrendeznünk a komplett lakást. 2 évesen a lányom már odahúzta a hűtőhöz a kis székét, és magának nyitogatta, addig nyújtózott, míg el nem érte, amit akart. Udvarunk van, de magas a ház, a zárható ablak alól is el kellett húzni a fotelt, mert kifigyelte, hogyan lehet kinyitni, és addig erőlködött, míg nem sikerült neki is (a fotel támlájára mászott, onnan elérte). Az udvaron mindig zárva vannak a kapuk, de nagykapunk reteszes felül (1.80 magas kapu), alul csak egy gumitalpas ütköző van.

Ezt is kifigyelte a kisasszony már két és fél évesen, a gumitalpast felhajtotta, és addig mászott majomként a lábát a kapu-lécek közé dugva, míg el nem érte a reteszt. Kifordította, és már nyílt is a kapu, minden éberségemre szükség volt és van, mert egyetlen pillanat alatt megvan a baj. (Ja, a reteszes-nagykapus eset akkor történt, amikor teregettem, 5 méterre a gyerektől. Éppen elkaptam, mielőtt kiment volna az utcára. Azóta az alsó részre lakatot szerelt a férjem, és telefonon szól, ha mindjárt itthon van, hogy nyissam ki a kaput.)

2015. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Értelmetlen mocskolódni, de felfoghatatlan, hogy egy anya hogyan követhet el ekkora hibát. Hasonló korkülönbséggel nevelem a két kigyermekemet, tudom, milyen az, amikor majd' elájulok a kimerültségtől. De soha nem jutna eszembe ledőlni még pihenni sem, nem hogy aludni akkor, amikor a gyerkőcök ébren vannak. Egyáltalán nem vagyok szuperanyu, csak egészségesen működnek az anyai ösztöneim.
2015. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindig azt mondom, kár megszólni másokat, max. tanul sok szülő az ilyen esetekből. Mindenkivel történhet baleset, olyan is, amire nem is számít! Elég egy pillanatnyi figyelmetlenség...
2015. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Én pont ettől rettegek a legjobban, szóval nálunk ez biztos nem történt volna meg. De volt más ezer dolog ami meg igen, olyan is amiből lehetett volna nagyobb baj.
2015. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

Igen, ez felfoghatatlan, gondolom az anyának is. Nincs rá szó. :(

De senki ne mondja, hogy nem követett még el nagy hibát, vagy nem emlékezett valamire rosszul (pl, hogy bezárta az ajtót, pedig mellézárta, vagy be se csukta rendesen), csak nem lett belőle ekkora szerencsétlenség. Igen, ez a körülmények szerencsétlen egybeesése volt. Ha nem aludt volna, ha bezárta volna, ha nagyobb zajjal járt volna ahogy kimegy a gyerek...bár úgy lett volna, de nem úgy lett sajnos.

2015. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!