Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babához bármilyen...

Újszülött babához bármilyen tanácsotok van? Ti hogy csináljátok, hogy telik egy nap?

Figyelt kérdés
Mikor eszik, pelenkázás evés előtt vagy után van, hogy alszik el, közvetlenül evés után vagy később? 2 hetes lesz a kisfiam de nehezen áll össze a napirend, és mindenhol.mást irnak... Nektek milyen "menetrend" vált be ebben a korban?
2015. aug. 26. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Napirend két hetesen? Nálunk kb. 4-5 hónapos korára alakult ki minimálisan! :)
2015. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két hetesen még általában nincs menetrend. Próbáld meg nagyjából minden este ugyanakkor fürdetni, és nem árt már most bevezetni, hogy éjszaka sötét és nyugalom legyen körülötte. Háromból két gyerekem evés közben aludt el és ébredés után kicsit nézelődött, a harmadik evés után nézelődött, ébredés után rögtön evett, ez szerintem gyerekfüggő. Szerintem ebben a korban még érdemes evés előtt pelenkázni, kényelmesebb neki friss pelusban enni, aztán majd kialakul hogy mikor kakil, én eleinte sokszor evés előtt is meg utána is pelenkáztam, mikor szopi közben bekakiltak.
2015. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igény szerint szopizik. Szoptatás előtt peluscsere. Evés után le szoktam tenni a kiságyba aludni, pár percig még nézeget, aztán elalszik. A fürdetés minden nap fél 9kor van. Utána még egy szopi, és alvás. Nem cicin alszik el. Van, hogy átalussza az éjszakát, és csak 5 körül kel fel. Van, hogy egy éjjel 3-4x. Sajnos napirend pár hónapos kora előtt nem igen lesz.

Holnap lesz 3 hetes a kisfiam

2015. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Napirend alatt sorrendet értettem inkább, nem pontos menetrendet:)
2015. aug. 26. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk volt napirend 2 hetesen, sőt az első naptól. Etetés kb 2 és fél , 3 óránként, az első reggeli etetés kb 7 körül volt, én azelőtt keltem, és fürödtem, rendbe tettem magam, stb. 7 körül etetés,büfi, átöltözés, pelenkázás. 10 körül a következő kaja, büfi,pelenkázás, majd babakocsival levegőzés,séta,vagy ilyenkor intéztem amit kellett.(bolt, patika stb) Pelenkacsere evés előtt mindig volt, de ha utánna is kellett akkor utánna is. A levegőzés után bevittem és aludt még egy darabig, 1 körül pelenkázás kaja, büfialvás. Ez alatt az alvás alatt csináltam meg amit kell, mosás, vagy épp ruhaösszeszedés, takaritás, főzés, stb. 4 körül pelenkázás, kaja, ha ébren maradt játék, ha aludt akkor csináltam még amit kellett otthon, 7-8 körül fürdés, kaja, alvás.Éjjel is kelt éjfél és hajnal 4 körül.Az evések között aludt, cumit használtunk, és ha két etetés között sirt, adtam neki vizet vagy teát.Az elalvás úgy történt, hogy etetés után büfiztetés,bebugyolálás babaplédbe, és letettem. Kb igy telt az első 2 hónap, a gyerek mindig jól aludt, és mi is kipihentek voltunk.
2015. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Èn az elejétöl próbáltam a gyereket ami napirendünkhöz állítani.

Vagy is reggel keltünk 6-7 körül, majd ekkor már nem feküdtem vissza, a gyereket is felöltöztettem nappali ruhába, én megreggeliztem.

Majd délelött igény szerint evett. Délben én ebédeltem, majd amikor volt idöm ledöltem én is. Este pedig kb 10 körül átöltöztettem pizsibe, elötte megmosdattam vagy lemostam nedves kendövel.


Amit mindkét gyereknél megfigyeltem, hogy sokszor beállt egy napirend, de az aztán dölt. Ilyen picinek kb így ment 3 hós korig: egy hétig volt napirend, majd megváltozott és 3-4 nap mire újabb beállt. 3 hósan ez kibövült, és akér 2-3 hetig is volt napirend.

2015. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát azért ott könnyebb valamennyivel napirendet beállítani, ahol nem ébred, vagy ritkábban a baba éjjel. Az én fiam speciel volt,hogy másfél óránként ébredt.

Legtöbbször hajnaltól aludt jól. Örültem,hogy végre alhatok, nem igazán bírtam volna 6 körül felkelni.

2015. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon gyerekfüggő ám ez a napirend. Az én fiam semmit nem aludt nappal újszülöttként, 1,5-2 óránként evett. Olyanról, hogy letenni aludni, nem is álmodhattam. Aztán ahogy nőtt, egyre javult a helyzet, bár most is elég nehéz vele, féléves, éjszakánként minimum négyszer felkel. Nincs rendszer az étkezésekben sem, a fürdés volt mindig fix, bár annyi változott, hogy utáne nem tudom mindig megetetni és letenni aludni.

Pelenkázás evés előtt van,(bölcsödékben is így csinálják), max utána ismét, főleg anyatejes babáknál jellemző, hogy szopás közben betesznek. Annak nagy szerencséje van, akinek evés után be is alszik. Szerintem úgy jó, úgy kiszámíthatóbb minden. Spec nekem igencsak csipkednem kell magam, hogy kész legyek a minimális házimunkával. Az én babám ilyen, nincs két egyforma, kitapasztalod majd, nektek mi a jó.

2015. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!