Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fog még mászni?

Fog még mászni?

Figyelt kérdés
8,5 honapos és felállt már a babám egy ideje eddig kúszott-kúszik. Nagyon remélem h fog mászni még! Van esetleg vkinek ebben tapasztalata?
2015. aug. 27. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos fog mászni is valamennyit.
2015. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11 hónapos korig kell mászni
2015. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én fejlesztőpedagógusként szólok hozzá a kérdéshez. Szerintem az a baj, hogy manapság mindennel riogatják az anyukákat, ebből is gond lehet, abból is gond lehet. Így a szülők már a terhességet, majd az első x évet folyamatos félelemben élik le, pedig teljesen egészséges a gyerekük. Valószínűleg fog mászni, de az sem tragédia, ha nem. A mászás az aszimmetrikus mozgásminta miatt fontos, és tényleg igaz, hogy az iskolában kiszűrt részképességzavaros gyerekek egy része nem mászott. ( Hangsúlyozom, csak egy részük.) Ugyanakkor a teljesen normálisan fejlődő gyerekek között is van sok, aki nem mászott, csak az ő szüleiket senki sem kérdezi meg erről. Tehát ne izgulj, hanem élvezz egy egészséges gyereket.
2015. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd az én fiam nem etalon, de leírom nálunk, hogy volt. 2 hónaposan fordult hasra, 6 hónaposan mászott egy kicsit, de ekkor már egyedül felült és támaszkodás nélkül meg is ült (a kúszás totál kimaradt), 7 hónaposan felállt, 7 és fél hónapos korában kapaszkodva ment, 8 hónapos kora óta kapaszkodás nélkül! 6 hónapos korában kijött egyszerre 4 foga, felső 2 metsző, alsó 2 metsző, 7 hónaposan a felső két metsző mellett lévő kétoldalt, 10 hónaposan egyszerre a 4 leghátsó rágófog! És tudnék még hasonló példákat mondani! És, hogy mit akartam ezzel mondani?: szeretnék skatulyába húzni a gyerekeket, mert az egyszerűbb, csak nézd meg a státuszvizsgálatok kérdéseit! De a gyerekek lesz*rják a nagykönyvet, csinálják, amit tudnak és amit akarnak! És ettől már gond van? Nem! Én is aggódva hívtam a védőnőt, amikor 8 hónaposan elkezdett járni, hogy hát baja lesz a lábának! És tudod mit mondott? "Ha nem tudná, nem csinálná! Nem kötözheted le, hogy jajj ne menj már, mert azt csak 1 évesen kéne!" És igaza volt, bízd rá, ha nem mászik, akkor nem mászik! De megy! Valószínűleg, nincs rá ideje: a mászás lassú, neki, meg annyi könyvet kell lepakolni a könyvespolcról, hogy erre nem ér rá! Ne aggódj, inkább pakold el a féltve őrzött könyveidet! :-)
2015. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!