Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van bárkinek bármi ötlete,...

Van bárkinek bármi ötlete, javaslata, tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A napokban lesz 10 honapos a fiam, és lényegében az a probléma, hogy semmiféle folyadékot nem iszik. Mindenfélét probáltam már. Igaz, legtöbbször vizet probálok neki adni, de tea, gyümölcslé sem kell neki. Rengetegféle cumisüvegünk, itatopoharunk, kulacsunk, stb van. Egyikböl sem hajlando inni. Naponta párszor kinálom, de folyamatosan láthato, elérhetö helyen van a folyadék. Nagyon sokfélét eszik már, tulajdonképpen majdnem mindent, de emellett szoptatom is. Nappal 3x szoptatom, emellett 4x, de néha 5x kap szilárd ételt is. Ugy gondolom, hogy az anyatej számára már nem táplálék, inkább csak a folyadékszükségletét fedezi. Talán ezért lehet az, hogy a reggeli szoptatás után még képes megenni egy egész adag gyümölcsöt. Éjjel általában kétszer kel, szoptatás után egyböl visszaalszik.

1. Szeretném leszoktatni az éjjeli evésröl, eddig nem mertem, mivel igy, hogy nem eszik, legalább ezt a plusz folyadékot nem akartam megvonni töle. Szerintetek hogy kezdjek hozzá? Ha felébred éjjel, szimplán ne szoptassan meg, csak fogjam? Nem annyira dijazza a ringatást, öszevissza tekergözik és fesziti magát. Esetleg probálkozzak vizzel, teával cumisüvegböl?

2. Néhány nap mulva ujra munkábaállok. Csak heti két nap, du 5töl, este 10ig kb. Tehát az apukéjénak kell majd lefektetni, elaltatni. Eddig nem volt gond, csak megszoptattam, letettem ébren az ágyába és magátol elaludt. Apa cumisüvegböl fogja kinálni neki a tápszert, hátha elfogadja, bár eddig még sosem kellett neki. Van erre bármiféle javaslatotok, hogy ezt hogy csináljuk?

3. Szeretném a szoptatásokat napi 1, max 2re korlátozni. Az éjszakaikat pedig teljesen elhagyni. Szerintetek ekkor elkezd végre inni a babám? Probáltam már, hogy a délutáni szoptatást kihagytam, akkor sem ivott egy kortyot is. Van bármi radikális modszer, amivel végre sikerrel járnánk?

Köszönöm, ha elolvastad.


2015. aug. 31. 22:50
 1/7 Ditta323 ***** válasza:

Folyadékot esetleg pohárból próbáld meg. Fogd az öledbe igyál a pohárból úgy hogy lásson és kináld meg őt is hátha.

Többire sajnos semmi ötletem.

2015. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a vízzel leginkább étkezés előtt közben után próbálkozz, akkor tudatosul benne, hogy jólesik és legközelebb is, ha pl kilit rágcsál is nyugodtan kínálgasd vízzel

vizen kívül mást nem javaslok

max gyümölcslé, ha nemigen szeretné a gyümölcsöt enni


ha este 6 kor volt vacsora és este 8 kor korának megelelő adag a.tej v tápszer(3-as)akkor éjszaka nem éhség miatt ébred, az biztos. kínáld vízzel, vagy fordított C alakban simíts a pocakját, stb


2-est kérdést nemigen értem. apa cumisüveget a tápszerrel(miért nem anyatejjel..?)és amúgy mi a kérdés?

fürdés, törölközés, tápi, fogmosi, kiságy. mindig ugyanaz legyen a sorrend, simán rááll a kicsi.


a hozzátáplálásnak megvan a mója, hogy mikor melyik étkezést hogyan kell kiváltani, kövesd

[link]

2015. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért nem anyatejjel, mert fejni eleve utálok, meg amugy sem tudnék elegendöt fejni, hiszem épp elötte esedékes a délutáni szoptatás. A tápszerrel nincs semmi baj, csak az hogy azt sem fogadja el. A hozzátáplálást pedig már kipipáltuk, irtam is, hogy 4-5x eszik szilárdat
2015. aug. 31. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:

a tápszert akkor kínáljátok, amikor valóban éhes


a hozzátáplálásról csak a 3-as pont miatt írtam

fokozatában kell elhagyni a szoptatást, olyan nincs, hogy "egy délutánit kihagyni"

na mindegy

2015. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, kábé ezt a kérdést akartam én is kiírni, csak az enyém most tölti majd a 9 hónapot 9.-én:D

Állandóan a szopival akarja csillapítani a szomját. Én még napi többször szoptatom, most próbálgatom 3-ra levenni, de marha nehéz. Éjjel többször szopik, napközben is csak egyszer sikerült egyszeri szopira levinnem a szopik számát, amúgy 3-6 alkalommal kéri.

Én is arra jöttem rá, hogy evés közben kell próbálni itatni, akkor jobban iszik. Erre 1-2 napja jöttem rá én is.

És nálam is az a gond, hogy 1 hónap múlva elkezdek munkát keresni-van, de váltani akarok, de így is úgy is vissza kell mennem november végén-és ha azonnal találok, akkor kezdenem kell és addigra le kell vennem napi 2-3-ra, mert 5 órában akarok dolgozni.

Próbálj meg esetleg levest adni neki, én már elkezdtem adni neki, azt issza, úgy, hogy együtt esszük:D

Kitartás!

2015. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 2es, 4es válaszolo. Ne haragudj, ha megbéntottalak esetleg. Szoval ez nálunk ugy néz ki, hogy délután két étkezés között megszoptatom. Nem azért, mert éhes, hanem mert félek, hogy esetleg kiszárad. De ha nem szoptatom meg is ugyanugy elvan, nem kér inni.
2015. aug. 31. 23:28
 7/7 Gabi86 ***** válasza:
Bocsi,de miért baj ha szopival akarja csillani a szomját kedves kommentelő amikor még csak 9 hós?!még csak egy babáról beszêlünk.nem kötekedés csak érdekel.
2015. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!