Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyek babamérleget vagy elég...

Vegyek babamérleget vagy elég ha a védőnő megméri a babócát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Első gyereknél jó, ha van (vagy van valakinek a környéken, akinél néhány naponta le tudod mérni a babát), de ne vidd túlzásba a használatát.
2015. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem felesleges pénzkidobás és felesleges idegeskedés... Nekünk volt -kölcsön kaptuk-, mértem minden nap, minden védőnőhöz menetel előtt is, de SOHA nem egyezett az ottani mérleggel. Vissza is adtam kb 3 hónap múlva. Ha szopizik ügyesen, fejlődik szépen, akkor legyél egészen nyugodt, minden rendben vele.
2015. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én kaptam egyet kölcsönbe a védőnőmtől :) Szerintem jó dolog. Mondjuk én lehet hogy tulzásba vittem, mert minden etetés előtt és után mértem (anyatejes volt) .
2015. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Felesleges dolog, nem kell mindig méregetni, ráadásul ha volna otthon, folyton rátennéd és feleslegesen idegeskednél.

Nekünk nem volt, tökéletesen elvoltam nélküle is.

2015. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%
Minek???
2015. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

Felesleges.

Ha nem beteg, vagy koraszulott felesleges meregetni allandoan.

Magadat idegesited vele. Ugyis latod, hogy fejlodik.

Nekunk nincs es nem is hianyzik.

2015. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó ha van. Ha tudsz kölcsönkérni, az elég, én vettem, több gyereket kiszolgált eddig. Én hetente 1x mértem őket pár hét után (minden héten ugyanazon a nap, pl vasárnap este), az elején még minden etetésnél. Szerintem jobban tudsz növekedést figyelni, ha tudod, hogy mikor méred, minthogy néha a védőnőnél összevissza időpontokban (1x evés előtt, 1x utána, sose lesz összehasonlítható). Sőt, nálunk a gyerekorvos kérdezte az első születésénél, hogy van -e, mert az elején jó tudni, hogy eszik -e rendesen.
2015. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

én babám hajlamos volt abbahagyni a szopit, míg csak egy picit is oltotta az éhségérzetét, amiből az lett, hogy mindig csak "pityizált" és non stop cicin akart lenni. miel kikészültem, visszatértem a 3 órás rendszerre, kiszáolta a súlyához mérten mennyire van szüksége és nem hagytam, hogy abbahagyja pár kortyocsák után.

teljes kiegyensúlyozottság köszöntött be, és addig kölcsönöztem a mérleget, amíg olyan sokat kellett fizetni, hogy abból vehettem volna már egyet..(havi 2000 Ft volt, 5 hónap alatt ez már 10.000.-....)

2015. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

*utolsó vagyok valamiért benéztem a kérdést, azt hittem azon agyalsz, hogy vegyél, agy kölcsönözz e inkább.


nos amíg azt látod, hogy harmónia van(napirend, relatíve nyugodt éjszakák, nincs hasfájás), ha a saját belátásod szerint eteted akkor szerinte elég a védőnői(v orvosi) mérés.


de ha csak addig nem sír, míg cicin van, ott már valami ne okés..

2015. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem értem azokat, akik azt írják, hogy a babamérleg idegeskedéssel járna. Miért kéne miatta idegeskedni? Szerintem tök jó, ha van, megnyugszol, hogy szépen fejlődik a babád. Én nem akartam amúgy venni, de kis súllyal született a lányom, úgyhogy fontos volt figyelni, hogy hízik-e rendesen, ezért vettem. Pár napig mértem mindig, hogy mennyit eszik, de mivel nem volt gond, ezt elhagytuk. Most két hónapos, már csak hetente 1-2 alkalommal mérem, mennyit eszik, viszont fürdés előtt mindig megmérem a súlyát, jó látni, hogy minden nappal több egy kicsit :) Nem nagyon értem, hogy egy mérleg miatt miért kéne idegeskedni, szerintem inkább megnyugtatna.
2015. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!