Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felesleges babamérleget...

Felesleges babamérleget venni? Helyette nem elég együtt lemérni magam a babával?

Figyelt kérdés
Digitális mérlegünk van, pontosan mér. Ilyen esetben felesleges a babamérleg? Hiszen ráállok egyszer lemérni a saját súlyom, majd ráállok a babával.

#babaérleg
2015. szept. 3. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyébként is felesleges. A baba eleget eszik, ha napon pisis pelus megvan. Max kis súlyú, koraszülött babáknál lényeges mérni, egyébként nem.
2015. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én kaptam, és szerintem praktikus volt.

A saját szobamérlegeden nem tudod mérni, hogy pl 150 ml-t evett éppen.

Azért jó, mert ha pl bealszik etetés után, le tudod mérni, hogy eleget evett-e. Vagy ha fél óránként enni akar, szintén tudod mérni, hogy eszik-e eleget, vagy csak cuclizik, és közben 20-30 millit eszik csak.

Tápszeres babánál persze nem szükséges, mert ott látni, mennyit eszik.

Tapasztalatlan anyukának első babánál jól tud jönni.

De lehet bérelni érdemesebb, mert csak pár hónapig van rá igazán szükség.

2015. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Grammra pontos a mérleg? Kizártnak tartom, hogy 3 tizedes jegyig mér. Szerintem képtelenség ilyen modon pontosan lemérni, hogy egyes etetéseknél mennyit evett a baba. Számit minden egyes gramm.


Bár én egyébként nem tartom szükségesnek a babamérleget. Jelezni fogja a baba, ha nem evett eleget, marha sok plusz -fölösleges- ideeskedéssel jár, amiböl amugy is lesz elég, nem kell tetézni.

2015. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nyugodtabb voltam, hogy méregettem az evéseit. Ha nem mértem bizonytalan voltam, hogy eleget evett e stb. De amúgy megértem aki szerint felesleges, mert a tesókat már én is csak hébe-hóba mértem. De a rendes szobamérleg nem olyan pontos, azzal csak megközelítőleg tudod lemérni, hogy hány kg, de mondjuk azt nem tudod mérni, hogy pl evés előtt 3600 g, evés után 3650g.
2015. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hiába pontos ,nem grammra pontos és a babamérlegnél viszont ez a lényeg. De, nekem volt de sokra nem mentem vele.
2015. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a grammra pontos konyhai mérleggel?
2015. szept. 3. 11:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Azok általában 3 kilóig mérnek. Normál esetben többel születik a baba.
2015. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az enyém 5 kilóig mér.
2015. szept. 3. 12:11
 9/14 anonim ***** válasza:
igen, de valamit rá kell még tenned, hogy a babát rá tudd tenni biztonságosan (pl kiskád, vagy pelenkázó). Az is súly. Így egy 3,5-4 kg-os babánál az sem használható sokáig.
2015. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz. Na majd ha kell, úgyis veszünk:)


Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 3. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!