Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van ilyen nyűgös...

Másnak is van ilyen nyűgös babája?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom. Az első négy hónapot szinte végigsirta a hasfájás miatt. Azt hittem utána fellélegezhetünk, de nem. Továbbra sem lehet egyedül hagyni egy percre sem, állandó foglalkozást igényel, amivel nincs is semmi baj, de ő ezt leginkább a karomban képzeli el. Amúgy ügyes baba, már totyorog, úgy hogy csak az egyik kezemet fogja, szóval nincs elmaradva semmivel, egészségügyi problémája nincs, de ő mégis folyton kézben akar lenni. Sir ha pelenkázom, ha öltöztetem, ha kiugrok a mosdóba, teregetek stb.Semmi nem tetszik neki. Ha leviszem az udvarra ott is csak egy picit van el, és vinni kell kézbe mert a babakocsit is utálja. Ok hogy lehet hogy jön a foga, de még csak alul van kettő, ez lesz mig kijön mind a 20? Már nagyon kivagyok idegileg, folyton sirok, már ha megnyekken ki tudnék futni a világból. Úgy érzem elfogyott a türelmem. Ja, és az éjszakák is katasztrófák, három hónapja óránként kel. Meddig tart ez még?

2015. szept. 3. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányommal az első év katasztrófa volt. Az első 4 hónapban napi tizenórákat sírt (reflux és hasfájás miatt). Utána picit javult a helyzet, de ég mindig nagyon sokszor volt nyűgös és szenvedős. Már kb. 1 éves volt, mire azt mondtam, hogy na végre...

Én őszinte leszek, de nem élveztem a csecsemőkorszakot...

Aztán egyre és egyre értelmesebb és nyugodtabb lett!

Ma már 5 éves és egy fantasztikus csajszi! Okos, ügyes, türelmes és nagyon nyugodt! Nem is kívánhatnék jobb gyereket. De az első évet nem sírom vissza...


Kitartást kívánok, lesz ez jobb is! Lesz ő önállóbb, ügyesebb és okosabb. Minden könnyebb lesz idővel!

2015. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Már nagyon kivagyok idegileg, folyton sirok, már ha megnyekken ki tudnék futni a világból." -ez egy ördögi kör, amíg Te ezt érzed, addig ő is :(

Ha leteszed a földre és leülsz hozzá játszani, az sem érdekli?

Hintába?

2015. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, 2-es igazad van, próbálok higgadt maradni, de már a kimerültségtől elég nehéz néha "jópofát" vágnom a dologhoz.

Ha leülünk játszani az kb. Öt perc és már mászik rám, hogy vegyem fel. Ez mellett nagyon anyás,senkire nem tudom bizni, hogy kikapcsoljak egy kicsit. ha valaki átveszi tőlem, akkor is sirni kezd.

2015. szept. 3. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hat hónapos a fiam, a kevés, és nehezen elérhető alvása, valamint az akaratossága, kiszámíthatatlan igényei miatt mostanában bennem is olyan érzés kavarog, hogy már csak túlélni akarom ezt az időszakot, ami miatt lelkiismeret furdalásom van, mert élvezni akarnám a babakorszakot. Egyébként nagyon, ügyes, okos baba, imádom. Csak marha nehéz, 5 órát nem tudtam egyhuzamban aludni, mióta megszületett. Egyes, jó volt olvasni a hozzászólásod, hogy nem csak én vagyok ilyen!
2015. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Køszöntelek a klubban. Nem vagy egyedül. Nekem ugyanez volt, de màr sokkal jobb. 1q hos. Semmilye jatek nem køti le?
2015. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz mindenkinek, hát örülök, hogy nem vagyok egyedül, már ez is erőt ad.

Nagyon vártunk erre a babára, igyekszem is mindent jól csinálni, de ezzel úgy látszik nem nagyon lehet mit kezdeni.

Számára kétféle játék létezik, ami kevés ideig köti le, és ami egyáltalán nem. :-)

2015. szept. 3. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!