Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik ilyen keveset...

Miért alszik ilyen keveset lassan 8 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Éjszaka kb.8 óràt alszik,de azt is több részletben,mert mostanában megint 2× szopizik éjjel. Napközben jó, ha összesen 3 órát alszik.

Enni eszik rendesen,anyatejes és már sok mindennel hozzátáplálom. Nem értem,annyit vergődik,ha elaludt hamar megébred. Soha nem aludta még úgy át az éjszakát,hogy mondjuk este 9-től reggel 6-ig (pedig de jó lenne!!!!)

Olyan már volt néhányszor,hogy este 8-tól aludt hajnal 3-ig, 4-ig,de most ez a helyzet valami borzalmas. Valaki tudna tanácsot adni,hogy mi lehet ez,mit csináljak,hogy többet aludjon?!



2015. szept. 5. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát tanácsot nem tudok, de hasonló az én helyzetem is. LÁnyom első héttől kezdve átaludta az éjszakákat, este 9 től reggel 7-ig 8-ig. Most másfél hónapja viszont ő is kel 2-3x egy éjszaka. Először azt hittem a fogzás, de már kinn van 4 foga és mégis. Lehet a mozgásfejlődés is. Nemrég felállt, gondolom azt gyakorolja. Napközben nekem se alszik már olyan sokat. Délelőtt csak ringatva alszik el, akkor alszik 1-1,5 órát. Majd ebéd után könnyen elalszik, akkor van, hogy másfelet, de az elmúlt pár napban 2-2,5 et is aludt.
2015. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2015. szept. 5. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 14 hónapos és pont ilyen, mint a tiéd. Eddig 3* volt olyan, hogy aludt este fél10-től reggel 6-ig,11 hónaposan,13 és pont ma reggelre. Az már nagyon jó,ha akkor ébred először, mint amit te írtál. Nálunk a fogzás és a mozgásfejlődés volt mindig a háttérben. 8-10 hónapos kora körül aludt a leghosszabb(előtte sem sokkal jobban), pont akkor fejlődött rengeteget mozgásban. Azóta napközben 2* alszik hosszan,éjszaka is valamivel jobb.Előtte nekem is napközben ébredt 30 perc után,ringatni kellett, vagy csak ölben aludt. Most 1,5-2,5 órát alszik 2*. Persze most is vannak rosszabb időszakok.Azt is hozzá kell tenni, hogy sztem az is a baj, hogy nagyon ragaszkodó, aktív, nem jól alvó baba, utóbbit el kellett fogadom, be kellett látnom. Így könnyebb. Tenni valamit? Te is fogadd el, hogy ilyen és próbálj úgy hozzáállni,hogy ez egy átmeneti időszak, amin együtt túl lesztek. Mindig ezt mondogattam magamban. Persze vannak mélyponton,amikor nagyon nehéz így hozzáállni. Kitartás! Lesz ez jobb is!😉
2015. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*

8-10 hónapos kora körül a legrosszabbul

2015. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm,hogy válaszoltál! Azért is nehéz,mert van egy 3 évesem is és ő a legjobb alvó a világon! Többet alszik,mint a kicsi! :)

Nehéz hozzászoknom ezekhez a fárasztó éjszakákhoz! Tegnap mondjuk csak 1× ébredt 4 kor,ez még elviselhető. Amúgy valószínű a mozgásfejlődés zavar be most jobban,mert ugyanazon a napon szabályosan kezdett kúszni (előtte kiskukac volt), és négykézlábra is állt,közben "kutyázik". Nagyon cuki! :) Majd csak eljön az ideje az átaludt éjszakáknak,de azért remélem ez nem 3 éves korában jön el! Neked is kitartást kívánok! Értük bármit ki kell bírnunk!

2015. szept. 7. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!